Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Искам бебе
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте ! Във форума прочетох за така наречената химическа бременност  и ми се иска да разбера малко повече за нея. На моя приятелка и казаха ,че е имала такава. След положителен тест 6 дни след закъснението и дойде .На какво се дължи това и какъв може да е проблема /в некачествени сперматозоиди или в нея/.Фатално ли е и дали проблема е голям за напред?Благодаря Ви предварително !
« Последна редакция: ср, 26 юли 2006, 21:28 от Хера »
Цитирай

софия

Има се предвид, че от всички признаци за една бременност, при химическата са налични само лабораторни такива, т.е. биохимични- повишен вЧХГ.
Всяка, завършила с раждане, бременност е била химическа в началния си етап.
Установено е с проучвания на здрави доброволки студентки чрез изследване на менструална кръв, че огромен процент от  тях са имали бременност, за кото дори не са подозирали.
Това е едно от чудесата на естествения отбор, з-то обикновено така завършват непълноценнтите зиготи.
Цитирай
Благодаря за отговора !  Лекарят каза ,че щом има забременяване е добре ,но да не би това да не е истинско забременяване  и да има проблем .На какво може да се дължи тази химическа бременност /на негодна яйциклетка или сперматозоид ,на генетични или разни други/?Каква е вероятността да се повтори и трябва ли нещо да се пие профилактично. Дали лицето може да има пълноценни зиготи?
Цитирай

софия

не си търсете повод за притеснения- жената е разбрала, че е бременна само по много рано направения тест и то защото е имала очаквания, иначе обикновино си чака повече от 6 дни закъснение за да се тестваш.
Разбира се, че ще забременее и износи друго бебе!
Успех!
Цитирай
Благодаря за компетентния отговор .Да си призная аз съм майката .Дъщеря ми от 1год.прави опити за бебе .Съпругът има хубава спермограма .Тя след този аборт получи силна гъбична инфекция и се лекува 3м. с фунгулон .След това  лекаря без всякакви изследвания/ само УЗИ/ и изписва Дуфастон от 12-25ден .Нейната ову е на 14 ден .Без доказан прогестеронов дефицит ще пие дуфастона .Да не би този прогестеронов препарат да й тушира овуто .Тя има доверие на лекаря ,но аз като почти всички майки се притеснявам .Моля за Вашето мнение  !Благодаря!
Цитирай

софия

лесно е да се досети човек, че не питаш просто за приятелка Wink
Момичето не е имало аборт в тесния смисъл на думата, не го преживявайте като такъв, това само ще я травмира.
Случилото се и гъбичките нямат общо.
Щом овуто е на 14тия ден, да се започва прогестерон от 12тия не е много разумно, според мен, но от друга страна има и такива схеми.
Т.е. тя сега ще го пие докато работи за бебе, така ли?
Цитирай
Казано е да го пие два месеца 2*1 от 12-25ден .Забравих да пиша може би най – важното ,че миналия месец получи кървене на 13ден .Лекарят не иска още да пуска изследвания да не се травмира ,но не си ли заравяме главата в пясъка .Може би наистина има прогестеронов дефицит и това да е причина за не инплантирането и за кървенето .Сама разбирате ,че темата е много деликатна и АЗ мога само тук да търся мнение и съвет.Благодаря!
Цитирай

софия

за да има вЧХГ, т.е. положителен тест, имплрантиране е имало.
А за профилактика на незадържането е даден прогестерон. Това е почти рутинна практика, смятам, че ви е рано за изследвания.
Успех!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.