Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора
Моята приятелка е с нисък доход и иска да подаде молба за еднократна помощ за първокласник. Да, но не са и приели молбата.....Някои подавал ли е такава молба и срещнал ли е трудности.
Цитирай

За пръв път го чувам това newsm78А колко трябва да ти е дохода, че да я получиш тази помощ?
Цитирай

Да си призная - не попитах. Май под минимална на член от семейството - но да не излъжа. Утре ще ходя да подам за детски - ще погледна дали пише нещо по въпроса между хилядите закачени нормативни документи  Rolling Eyes
Цитирай

Или направо ги питай тия от социалните.Кажи после какво са ти казали bouquetЧе щерката тази година ще е първокласничка, що да не дръпна некой лев от държавата Mr. Green
Цитирай

Моите деца са още малки - но от приятелката ми знам, че тази помощ се полага, и не знам, защо се оказва, че за нея не се знае.........Разбира се, ще проверя утре и ще докладвам Hug На нея са отказали да вземат документите не защото не са изрядни, а заради някаква устна инструкция да се приемали следващия месец. На мен ми звучи несериозно. Чудех се, дали във всички общини е така........дано не е.
Цитирай

Моя близка са и казали че още е рано иначе имаше някъде такава тема и точно разяснения как става
Цитирай

аз бях пуснала тази тема и после проверих в социалните и ми казаха,че изискванията за дохода са като при децките и молбата се подава след като детето е започнало училище и от там се взима белешка,че учи.80лв е еднократната помощ.
Цитирай

Тези дни медиите съобщиха, че помощта ще е в натура - дрехи и обувки за детето, а не пари. За същата помощ ли става дума  newsm78
Цитирай

нещо не ми харесва да е в натура,защо някои трябва да ми дава нещо ,което може да не го искам,харесвам;да дават на тези от малцинствата с по 15 деца,щото те ако има връ4ат пари наи много да ги изпият
Цитирай

Миналата година док. се приемаха след септември в 3 месечен срок.Изискванията са като за детските, беше 80лв и аз чух че тази година май ще е в натура но незнам дали са го одобрили..Подобре да е пари обаче.
Цитирай

Да, има такава помощ. За първоласник, еднократно се дава. 80.00 лв. е сумата. За срокове не знам, но се иска бележка от училището, че детето учи там. Значи, по-рано от септември може би не приемат молби. Изисква се молба, служебни бележки за дохода на родителите, бележка от училището, че детето учи там, акт за раждане на детето и лична карта на родителя, който подава документите. Условието е да се декларира доход не по-голям от 200.00 лв. на член от семейството.

Имаше предложение да се дава тази помощ в натура, но само на семейства от ромски произход. Но нищо не се прие в крайна сметка, така че засега, доколкото знам, си е в пари.
Цитирай

Изисквания за получаване на еднократна помощ за първокласник са регламентирани в Закона за семейно помощи за деца Чл. 10а. (Нов - ДВ, бр. 69 от 2004 г., в сила от 1.01.2005 г.) (1) На семействата, чиито деца са записани в първи клас на държавно или общинско училище, се отпуска еднократна целева помощ за покриване част от разходите в началото на учебната година. (2) Помощта по ал. 1 се отпуска, при условие че доходът на член от семейството е по-нисък или равен на дохода по чл. 4 . Чл. 4. (Изм. и доп. - ДВ, бр. 69 от 2004 г., бр. 21 от 2006 г., в сила от 10.03.2006 г. относно думите "12 месеца") Право на семейни помощи по чл. 2, ал. 1, т. 1, 3, 4 и 5 имат семействата и бременните жени със средномесечен доход на член от семейството за предходните 12 месеца, по-нисък или равен на дохода, определен за целта в закона за държавния бюджет на Република България за съответната година, но не по-малък от предходната година, освен в случаите по чл. 7, ал. 2 . Параграф § 13 от ЗСПД . (1) Средномесечният доход по чл. 4 от Закона за семейните помощи за деца за 2006 г. е 200 лв.
Цитирай

Благодаря на всички  Hug за подробната информация. Единственото, което разбрах днес в общината беше, че дали помощта ще се отпусне в пари или в натура е по преценка на социалния работник.  bouquet
Цитирай

Сега ще ходя до социални грижи да питам точно по този въпрос. Но Мама на мишле  bouquet е дала доста добра информация.Аз съм решила и отивам, после ще споделя ако има нещо допълнително.
Цитирай

здравейте,за първи път чета този форум .мислих ,че е само за бебета и сега съм приятно изненадана ,че можем да си говорим и за по-големи деца.аз имам дъщеря на 7год. и син на 3год.много благодаря за информацията за еднократната помощ.ще проверя.благодаря ви. bouquet
Цитирай

1-14 от 23 отговора