«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

ƒеца от 1 до 6 г.
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора

—офи€

ћнени€: 996
ћо€та при€телка е с нисък доход и иска да подаде молба за еднократна помощ за първокласник. ƒа, но не са и приели молбата.....Ќ€кои подавал ли е такава молба и срещнал ли е трудности.
÷итирай

ћнени€: 10 719
«а пръв път го чувам това newsm78ј колко тр€бва да ти е дохода, че да € получиш тази помощ?
÷итирай

—офи€

ƒа си призна€ - не попитах. ћай под минимална на член от семейството - но да не излъжа. ”тре ще ход€ да подам за детски - ще погледна дали пише нещо по въпроса между хил€дите закачени нормативни документи  Rolling Eyes
÷итирай

ћнени€: 10 719
»ли направо ги питай ти€ от социалните. ажи после какво са ти казали bouquet„е щерката тази година ще е първокласничка, що да не дръпна некой лев от държавата Mr. Green
÷итирай

—офи€

ћоите деца са още малки - но от при€телката ми знам, че тази помощ се полага, и не знам, защо се оказва, че за не€ не се знае.........–азбира се, ще провер€ утре и ще докладвам Hug Ќа не€ са отказали да вземат документите не защото не са изр€дни, а заради н€каква устна инструкци€ да се приемали следващи€ месец. Ќа мен ми звучи несериозно. „удех се, дали във всички общини е така........дано не е.
÷итирай

—офи€ и там където не се пуши

ћнени€: 11 568

ћо€ близка са и казали че още е рано иначе имаше н€къде такава тема и точно раз€снени€ как става
÷итирай

на пистата

ћнени€: 3 043
аз б€х пуснала тази тема и после проверих в социалните и ми казаха,че изисквани€та за дохода са като при децките и молбата се подава след като детето е започнало училище и от там се взима белешка,че учи.80лв е еднократната помощ.
÷итирай

√аброво

ћнени€: 6 584
“ези дни медиите съобщиха, че помощта ще е в натура - дрехи и обувки за детето, а не пари. «а същата помощ ли става дума  newsm78
÷итирай

ћнени€: 3 458
нещо не ми харесва да е в натура,защо н€кои тр€бва да ми дава нещо ,което може да не го искам,харесвам;да дават на тези от малцинствата с по 15 деца,щото те ако има връ4ат пари наи много да ги изпи€т
÷итирай

Ќа остров

ћнени€: 2 195
ћиналата година док. се приемаха след септември в 3 месечен срок.»зисквани€та са като за детските, беше 80лв и аз чух че тази година май ще е в натура но незнам дали са го одобрили..ѕодобре да е пари обаче.
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 2 102
ƒа, има такава помощ. «а първоласник, еднократно се дава. 80.00 лв. е сумата. «а срокове не знам, но се иска бележка от училището, че детето учи там. «начи, по-рано от септември може би не приемат молби. »зисква се молба, служебни бележки за дохода на родителите, бележка от училището, че детето учи там, акт за раждане на детето и лична карта на родител€, който подава документите. ”словието е да се декларира доход не по-гол€м от 200.00 лв. на член от семейството.

»маше предложение да се дава тази помощ в натура, но само на семейства от ромски произход. Ќо нищо не се прие в крайна сметка, така че засега, доколкото знам, си е в пари.
÷итирай

ћнени€: 767
»зисквани€ за получаване на еднократна помощ за първокласник са регламентирани в «акона за семейно помощи за деца „л. 10а. (Ќов - ƒ¬, бр. 69 от 2004 г., в сила от 1.01.2005 г.) (1) Ќа семействата, чиито деца са записани в първи клас на държавно или общинско училище, се отпуска еднократна целева помощ за покриване част от разходите в началото на учебната година. (2) ѕомощта по ал. 1 се отпуска, при условие че доходът на член от семейството е по-нисък или равен на дохода по чл. 4 . „л. 4. (»зм. и доп. - ƒ¬, бр. 69 от 2004 г., бр. 21 от 2006 г., в сила от 10.03.2006 г. относно думите "12 месеца") ѕраво на семейни помощи по чл. 2, ал. 1, т. 1, 3, 4 и 5 имат семействата и бременните жени със средномесечен доход на член от семейството за предходните 12 месеца, по-нисък или равен на дохода, определен за целта в закона за държавни€ бюджет на –епублика Ѕългари€ за съответната година, но не по-малък от предходната година, освен в случаите по чл. 7, ал. 2 . ѕараграф І 13 от «—ѕƒ . (1) —редномесечни€т доход по чл. 4 от «акона за семейните помощи за деца за 2006 г. е 200 лв.
÷итирай

—офи€

Ѕлагодар€ на всички  Hug за подробната информаци€. ≈динственото, което разбрах днес в общината беше, че дали помощта ще се отпусне в пари или в натура е по преценка на социални€ работник.  bouquet
÷итирай

—офи€

ћнени€: 118
—ега ще ход€ до социални грижи да питам точно по този въпрос. Ќо ћама на мишле  bouquet е дала доста добра информаци€.јз съм решила и отивам, после ще сподел€ ако има нещо допълнително.
÷итирай
здравейте,за първи път чета този форум .мислих ,че е само за бебета и сега съм при€тно изненадана ,че можем да си говорим и за по-големи деца.аз имам дъщер€ на 7год. и син на 3год.много благодар€ за информаци€та за еднократната помощ.ще провер€.благодар€ ви. bouquet
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора