на какво си играят 1-годишните деца ?

  • 1 531
  • 15
  •   1
Отговори
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
чудя се какви игри да му и3мисля на малкото  newsm78
ра3глежда книжки, играе си с играчки, но ми се иска някакви игри, в които да участвам и а3...
моля, споделете на какво си играете с малките си ськровища....благодаря предварително на всички   bouquet

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Аз не си играя много-много с дечко Embarassed, но да се изкажа все пак  Laughing
Давам й кърпа или шапка и тя се крие, а аз се правя на страхотно изплашена, когато се покаже.
Говоря уж с някой по телефона и й давам слушалката тя да говори и после съм пак аз и т.н.
Подавам й играчка със "Заповядай", после тя ми я подава - "Мерси".
Подреждаме нещо (което се пълни) - аз пълня, тя изважда  Tired
Търкалям топчица по земята, после тя я търкаля към мен.
Строим кула от кубчета - това много бързо ми омръзва, защото още на второто кубче тя я събаря Close
Баба й и говори нещо за "варило мишленце кашичка" и й показва с пръсти, после и тя го повтаря.
Гоним се из къщи и аз се крия зад някой ъгъл да я плаша.
С татко й я слагаме в одеалото и я люшкаме и пак се правя на клоун.

От всички тези работи най-много играем на криеница - не преставам, докато тя не спре да се смее с глас - което понякога продължава сигурно половин час. Joy

# 2
  • Мнения: 4 668
Ами моят син не иска много - много да си играем с него , сам си се занимава  Wink
Единствените игри в които участваме е да го пуснем на спалнята и той да се крие зад възглавниците или да ни замеря с плюшени играчки , а ние да викаме "чакай да те хвана ... " Laughing - просто се залива от смях . Другото е че много обича да го "возим " в коша в който са дрехите за гладене .
Иначе сам се занимава Hug - пълни си камиончетата с кубчета и др.играчки или си подрежда играчките върху масата , ходи да отваря чекмеджетата , които не са заключени и вади разни неща ...
С топки много си играе ...
Обича да му напълня ваната и да лови гумените рибки ...
Но е много див и направо не знам какво ще правим с него  Grinning

# 3
  • Мнения: 599
На всичко, но не и с играчки  Crazy Постоянно ми бърка в чантата, маха телефона от зарядното и си го пъха в устата, любимото и е да върти копчетата на радиото и да се качва върху него. Най-много я привличат контакти и разклонители, дори да има включени в тях уреди...Дърпа всички кабели, които види. Иска само истински телефони, не признава играчки изобщо и не обича да играе много насаме, никога не стои там, където съм постелила, трябва нещо да ровичка. Любимо е и разхвърляне на дрехи - вчера и позволих да се качи в легена с прибрано пране и се правехме, че е каручка, а после лодка. Хвърляне на предмети също. И аз да съм кучето, което ги носи. И да си играе, ядейки сама - дори като свърши, известно време се прави, че все още яде, бърка в купичката и уж загребва, като после лапа лъжицата.
Като цяло ми е много трудно, защото не се спира на едно място и иска постоянно внимание, чудя се каква играчка да и измисля, ако имате идеи за играчка, развиваща умения, моля кажете, както и на коя фирма е   bouquet

# 4
  • Мнения: 1 756
На тази възраст, според мен, е най добре да почва да разлизтва книжки, от тези с дебелите корици, с големи и цветни картинки, и най добре е да са животни, растения плодове и зеленчуци. Много си играят с кубчета, аз купувам предимно дървени играчни, има конструктори с големи елементи и от тези цветните елементи, дето се сглобяват като пъзел, но големи Peace

# 5
  • Мнения: 3 550
Можете да играете на топка. Да си я търкаляте или гоните из къщата. Редете обръчи върху пръчка. Пъхайте формички в онези сфери за сортиране, май и тях ги наричат пъзели. На пясъчника също можеш да си играеш с него като му показваш как да прави фигурки и т.н. Четете заедно книжки, обяснявай му. Приятно забавление!

# 6
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
на топка си играем непрекьснато, и у дома и навьн...има куп дьрвени играчки, кото пьха и вади от кьдето си иска Laughing, непрекьснато "подрежда"навсякьде, телефоните са в постоянна опасност Joy, дистанционните- и те Grinning...книжките много ги обича пьрвите 6-7 мин., после ги праща на ра3ходка под дивана или масата  ooooh!....
на всичко това си играем, идейката ми беше 3а някакви игри, с които да му щтрака мо3ьчето....благодаря, момичета   bouquet

# 7
  • Мнения: 1 383
Ами че то мозъчето щрака винаги, не е нужно да измисляш кой знае какво. Моето бебе само си измисля занимания. От 2 дни виси с едни ключове по вратите вкъщи, по половин час виси и не му омръзва. Обикаля си сам из къщи, никога не е стоял в кошара или проходилка, и си намира занимания. Понякога стигаме до конфликти, но така се расте.

# 8
  • Мнения: 3 356
Аз основно пея (ама адски фалшиво).Понякога той почне-мама,мааама,ммаамаа...аз продължа:тати ,тааати ,таати...и така ги изредим всичките  Laughing
Играем си на:"иди си ,ела си";"онче ,бонче...(вариации всякакви)";"варило мише каша";"пляс ,пляс ръчички мънички (и вариации..)"
Друга любима игра ни е на звуци.Голяма веселба пада,ама се чуваме как викаме сигурно чак на Плиска.От време на време ми прави прическа,след това на него.Напоследък рисуваме и се саморисува  Crazy.Лягам и аз със него в басейна му и се кичим с играчки.Танцуваме.Пускам му телефона ми на мелодиите и той се кефи и танцува,или се правим,че си говори.Лудницата е пълна.

# 9
  • Мнения: 56
Ne/Da дъщеря ти сама ли се храни? Моят син е на 14 месеца, но с лъжица не се справя. Извинявам се за оффа!!!

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Тук има доста интересни неща, които могат да са ти от полза Peace .

# 11
  • Мнения: 599
Ne/Da дъщеря ти сама ли се храни? Моят син е на 14 месеца, но с лъжица не се справя. Извинявам се за оффа!!!
И аз се извинявам, отговарям:
справя се - не справя, иска сама! Отначало си ядеше чистичко, улучва си устата, но напоследък с другата ръка иска да бърка в чинията и да маже  Close Особено по очите и косата, ей това ме побърква. Но иначе не иска да яде - ако аз я храня, затова съм вдигнала ръце! Сега поне е топло и я оставям гола по памперс, после миенето е основно  Rolling Eyes
Всяко дете започва на различна възраст да проявява интерес към самостоятелно хранене, не се тревожи за това, май най-често след година и половина започват, нямаш повод за притеснение.

А на останалите благодаря и аз за идеите, че понякога се изчерпвам!

# 12
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ами във всичките му игри мога да участвам стига да имам желание, той ме приветства радостно. В повечето случаи той ме търси за да играем заедно.
Примерно:
Държи ми пръста и ми сочи всички животинки от книжките едно по едно и аз му казвам как се казват, тези които ги знае той ги казва.
Играем си с колите караме ги заедно, летим със самолет четата и т.н.
Играем на гоненица, криеница (доста опростена криеница, под одеалото, единия се крие другия му дърпа одеалото, или той сам се крие и ми се показва и си правим дзак.)
Хапем се, гъделичкаме се, крием си лицата с ръце и като се открием правим различни физиономии, правим си боц със нослетата, разтрива ме, правим си физиономии и смешни звуци и т.н. понякога той сам идва и започва да ми прави физиономии за да ме разсмее.
Също обича да му пея песни.
Играем си с топките къде ритаме къде подхвърляме и гоним и т.н.
Редим кубчета, играем с тези игри където търсиш коя форми в коя дупка влиза.
Телефона също е любима игра дава ми аз да говоря после той го взима и вика „ауо, дадо”
Правиме си „БА” и се плашим.
Качвам го на колелото и го возя бързо, люлея го на люлката силно и го мяткам, подхвърлям и т.н., всичко екстремно и страшно му харесва, навеждането с главата на долу, това също го развеселява.
Ами каквото ни хрумне в движение, той много обича да си играе с нас и все ни закача. Идва при мен, хваща ме на ръката води ме някъде и за мен това е знак, че иска внимание и иска да си играем заедно. Понякога той сам решава с какво да си играем.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 334
Ние също играем почти постоянно заедно - аз или татито с дребоса.
По-"умните" игри са - един конструктор, който редим, четем книжки, като показваме животните и казваме кое как казва, показваме къде са ни ушите, очите, носа, косата, ръцете, краката, пишем с химикал - мама, тати, баба, дядо, Ици, учим се на думички, показваме 1 и 2 пръста и казваме "но" и  "де' Simple Smile   . Другите игри са повече за смях и забава, но от тях също се научава на много неща, още е малък да решаваме задачи Simple Smile

# 14
  • Мнения: 7 640
Ние също играем почти постоянно заедно - аз или татито с дребоса.
По-"умните" игри са - един конструктор, който редим, четем книжки, като показваме животните и казваме кое как казва, показваме къде са ни ушите, очите, носа, косата, ръцете, краката, пишем с химикал - мама, тати, баба, дядо, Ици, учим се на думички, показваме 1 и 2 пръста и казваме "но" и  "де' Simple Smile   . Другите игри са повече за смях и забава, но от тях също се научава на много неща, още е малък да решаваме задачи Simple Smile
остава даа каажеш, че е ина английски Laughing
Момичета, кажете всички думички на варило мишче кашица, че не си ги спимням Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт