Седми месец ний сме вече, ритка в корема ОКТОМВРИйското човече!

  • 20 892
  • 292
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 671
Здравейте майчета!
КалиМа, за подаръци нямам никаква идея. Сигурно ще си питаме младоженците (или пари или нещо от сватбената листа).Те ще дойдат в неделя на "консултация" вкъщи. Мъжо се шегува, че ако взимам пари като организатор на такива събития , добре ще печеля от такива неща. Доколкото познавам младоженеца сватбата ще е тежка и много пари ще се хвърлят. За тоалета ми - мислех да си купя някаква не много скъпа рокля, която да комбинирам с шал с бродерия и мъниста и хубави бижута. Бижута и обувки си имам. Само се моля да не напълнея много този месец от това лежане, че хем ще ми тежи, хем ужасно ще изглеждам. Досега съм +6 килограма и се надявам да кача не повече от още едно-две кила.
Оmnipresent , моето кръвно си е все ниско, аз го вдигам като ям таратор. всъщност класика е кисело мляко със сол, ама аз и една краставичка слагам  Wink.
От другата седмица, само да съм добре, пак ще започна да идвам на училището на 9 месеца. Втори ден съм вкъщи и вече откачам и само се чудя какво да правя. Татито ми се шегува, че и аз накрая ще хукна по магазините от скука вкъщи.  То наистина много имам за пазаруване.
Вчера направих списъка за бебо и мен - копирах го от този на септемврийките. Да ви кажа, говорих после с акушерката ми и тя каза, че голяма част от нещата нямало да са нужни и ми обеща като се видим средата на август да го огледа и да ми каже кое да махна. За матрака - аз съм решила кокосов. Размер 120/60 е около 60 лв - много майки от форума го препоръчват - разрових се из старите теми.

# 181
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 435
Здравеите!
Как сте в тези жеги? Аз днес се чувствах ужасно, на обед ми се спеше, ама то в тая жега, не можах Sad, станах и слязох на пейката пред блока, поне има много сянка и движение на въздуха.
Как се моля да се разхлади вече това време. Иначе и аз съм в групата на постоянно ядящите им  се Embarassed, направо не мога да се позная, гледам да хапвам плодчета, но уви... Cry, явно от скуката вкъщи ми се яде. Не мога и да се разхождам много, страх ме е в тая жега.
Мачо, честит юнак!  bouquet

# 182
  • Мнения: 209
Здравейте момичета
Жегата си е жега няма какво да направим Важното е бебчовците да са добре Аз днес пак цял ден висях по градинките с  каката в резултат на което тя заспа в 9 и половина а аз още си пека бутерки със сладко от ягодки и като си ги изям трябва да изгладя две перални  #Crazy
КОнтракцийки май и аз имам понякога като се преуморя но май по скоро ме боли кръст и там където ми е операцията
Ние сега почваме ремонт в събота и ми се плаче
Но поне вече сме купили основните неща а всичко друго съм си го набелязала и съмо трябва да си го купя
Ама това раждането на дете се оказа много сериозен разход Grinning
Златна и аз имах много нисък хемоглобин Наистина трябва да се храниш защото бебо може да развие анемия Не си прави експерименти с него защото от това му зависи здравето за цял живот За да го вдигнеш трябва да ядеш поне веднъж на ден месо, защото само с хапчета няма да стане И лещата и соята много помагат, както и червеното цвекло
Моят беше 86 и го вдигнах на 116 а този месец ще видим колко е Иначе и аз пия малтофер Желая ти упех  Hug

И аз ям като луда За последната седмица съм качила 1 кг Изобщо сега започва великото наддаване Само се притеснявам за кожата си Дано да издържи че както расте коремчето  Praynig

Мачо , ПС радвамсе че сте по-добре Само така Peace
ПО отношение на матрака баща ми се занимава с мебели и той ще уреди матрак на малкия Само му казах че искам нещо наистина добро ако искате утре ще го разпитам и ще ви дам инфо Той на времето прави матарака на Дари по поръчка - 4 години не е мръднал - зимна, лятна страна 25 см дебелина , антиалергичен и сума си екстри
Евелинар дано болницата ти се размине и бебчо се укроти в пупата на мама докато му дойде времето  Praynig
Момичета а стига ли ви въздух На мен освен че ми бучат ущите имам чувството че нямам кислород
Или с две думи тежкото започва Дръжте се мамчета
Поздрави  Hug

# 183
  • Виена
  • Мнения: 725
Здравейте мамчета Hug
 Аз все се каня да пиша и все се отплесвам някъде Crazy.Тука вече се развали времето newsm44.Вече 3ти ден са едни дъждове едни ветрове,днес беше станало 20 градуса.Направо извадихме дългите ръкави.Ама честно казано ми е по добре.Да имаше как да ви пратя малко хладничко и на вас...
 Ние с бебко сме добре,ама нощем толкова много се въртя,че направо нз дали не му се завива свят Crazy.А и до тоалетна ставам по 100пъти,направо ужас.Ама за това пък как съм се отпуснала излежавам си се до 12h.Ама сега ми се е паднало.Мойта малката принцеса като я няма и няма кой да ме буди сутрин.Ама като се върне ще си оправя набързо биологичния часовник.Поне на нея и е кеф при баба и дядо,не иска още да си идва,не било свършило лятото sun.
  Аз пък май до сега още не съм имала контракции.Ама и с предната бременност не помня да съм имала.чак като почнах да раждам,ама тогава пък бяха едни болки...Направо не ми се сеща.Уж казват,че второто се раждало по лесно,та да видим.Аз мисля да искам да ми сложат епидурална упойка,тука я предлагат безплатно,а в Бг като раждах в моя град даже и нямаха.Вие какво мислите за тази упойка.Май раждането продължавало по дълго...Абе като опре ножа до кокала ще му мисля.
  И на мен апетита ми май се е поувеличил.И най лошото е,че ми се яде сладко,мъча се и аз да се залъгвам с плодове,ама не става,шоколадчето си е шоколадче.че понякога и нощем ми се случва да отварям хладилника. newsm55
 И на мен понякога ми се случва да не ми стига въздух..
 Уф спирам,че да не се уливам чак толкова в писане.ще си пускам да гледам някои филм tv,че не ми се и спи още.
 Лека вечер и цунки на всички  love001

# 184
  • Мнения: 518
здравейте,момичета-кокичета!
от няколко дни,тъкмо да ви доизчета и да седна да пиша - нещо друго изниква и на другия ден отначало,тъй,че все нещо ще пропусна,знам си аз.

евелинче,то не може и без малко изпитания.важното е ,че всичко си има оправия,а колата пак ще си я караш след 2месеца  newsm01,само да ти е живо ,здраво и послушно бебочето smile3504!

мачо,радвам се ,че всички сте добре!но съм на мнението на омни за друсаниците по нашите пътища travel,пък за шофьорите да не говорим!настъпва момента в който започват подготвителните контракции и няма защо излишно да ги подсилваме.е,на мен ми е лесно да давам акъли,нали си нямаме кола Joy!

за подготвителните контракции,да ви кажа,че май няма как да ни се разминат.аз също последната седмица доста се чудих имам ли ги или не,но нали честичко чета из форума,успях да ги разпозная.иначе сигурно нямаше да им обърна никакво внимание.но смятам ,че е по-добре да знаеш ,но да не допуснеш да те обземе паника,а да реагираш според конкретния случай при теб.
аз се обадих на моя доктор и той ми каза профилактично да пия 3по 1магнерот и но-шпа,докато отида на преглед.обясни ми ,че болезнените контракции напомняли менструалните болки или ги надвишавали/точно така ми ги описа и една приятелка,но тя дори не е разбрала какво е и съответно не е взела мерки-сега си има живо и здраво момиченце/.
заради евелина,пък и други момичета с безболезнени ,но по-проблемни контракции,настоях за вагинален преглед и Слава Богу всичко си е наред.докторът ми каза,че  няма нужда да пия каквито и да е лекарства.аз за всеки случай,по самоинициатива ,смятам да си държа на лесно  един блистер магнезий.

преди няколко дни,мъжът ми ме събуди посред нощ,за да гледам един филм по"нешънъл джиографик"за вътреутробното развитие на плода по седмици.хванал го случайно и така и неразбрахме заглавието.я, някоя по-английско говоряща мама  Hands Thumbsup да провери в сайта им и да пише кога пак го дават в по-човешко време,че и вие да можете да го видите.предполагам,че заглавието някак ще предполага и съдържанието, и нали сме си ентелегентни ще го сгащим search!
много е интересен/макар,че аз си подремвах на моменти/!

а,и още една идейка,пак за по-оправните с тия машинки кумпютурите hit,много хубаво ,че си споделяме в кой магазин какво сме видели,но ако изпишем адресите на първа страничка ще можем по всяко време да намерим информация.например ,при августовските мами са публикувани отпред по градове ,с адреси  и сайтове.ако могат от там направо да се копнат и само да добавяме,ако има какво.

# 185
  • Мнения: 216
И аз да се от4ета най-накрая Laughing,казвам се Мирена ,на 25 г съм,живеем в София.4акам първото си дете през октомври.ТЕРМИН-30.10.2006 г preggo

# 186
  • Мнения: 76
Здравейте и от мен! Мина още един ден! Вече започвам да се радвам, когато времето лети по-бързо. Много е приятно да си стоиш в къщи, но само за 1-2 седмици, мисля че с бездействието не се свиква. Относно контракциите и аз си мисля че понякога имам, но само като се преуморя и като полегна малко и ми минават. Затова си мисля, че почивката им е решението.
Защо никоя от вас не се оплаква от нерви, на мен не знам какво ми става, идва ми да убия някой #Cussing out #2gunfire, толкова съм лоша. Може и да е от бездействие и скука, мъжа ми ме кара да излезем, но на мен хем не ми се стои в къщи, хем не искам да виждам хора. Станала съм отвратителна. Засега гледам поне да не си го изкарвам на него. Освен това (да си се оплача аз Cry) и мен като вас ме гони един страшен глад и то ми се ядат все тежки храни- хляб, манджички, плодовете не ме влекат грам. Но какво да се прави- съдба, ще трябва да се мине и през това.  
Хайде, стига толкова от мен, само ви пълня главите с глупости! Laughing
  Кръц Кръц, това което четох за русенското АГ е че освен мизерията, проблем била и немарливостта на персонала и непрофесионалното им отношение към родилките. Даже едно момиче загубило детето си, следствие на тяхното безхаберие. Добре е че си се насочила на друго място. Не се знае колко от това е истина, но нали няма пушек без дим Grinning  

# 187
  • Мнения: 2 015
Здравейте момичета!
Аз вчера бях на преглед и се видя, че бебчо още е момче.Ха хааа.Не е станало момиче, а доктора вика:"Още е момче".Вече сме се обърнали с главата, за да излизаме.Върви си както трябва в седмицата, а дори и с два-три дни по напред.Аз си мисля, дали тия дни дето усетих едно втвърдяване на корема си не е било когато бебчо се е обръщал?Питах доктора, какво мога да направя като ми отичат краката и то най вече единия, но се оказа, че моето е от това, че преди време го счупих единия и сега от жегата и тежестта се надува.Лошо, но ще си го трая, а също така и зъбчето което стои отворено и чака бебчо да излезе, за да ми бъде направена снимка.В името на бебчо ще трая.Ай де, лек ден от мен!

# 188
  • Мнения: 59
Здравейте мамчета,
Напоследък има доста оплаквания ,но се надявам ,че в името на бебоците ще изтърпим всичко.
Бях на преглед хемоглобина ми е нисък ,но се чувствам добре,а и това го приемам за нормално като чета почти всички имате този проблем.
Доста съм нервна и вс,ме дразни и си го изкарвам на околните ,а вечер и на сина ми после ми е криво защото какво е виновно то ама...
Казаха ми да някяква борса в Х.Димитър където имало евтини колички ,креватчета и т.н. но неможаха да ми обяснят къде е .Тук намерих на ул.Ильо Войвода 30 но според мен това е Бялата къща.
Ако някой знае повече нека ми пише ,че аз въобще не съм се ориентирала за покупките.
Лек ден от мен Simple Smile

# 189
Здравейте!
Много е горещо и тази жега направо ме съсипва!На мен бременността не ми тежи, нито качените 20кг. вече, но това е сигурно защото съм спортна натура.Онзи ден показвах на мъжа ми как мога да скачам на въже, ама  за мъничко , защото ме е страх да не стане някоя беля.
Само тази горещина, направо ми стопява мозъка и всичко.То от нея вече не ми се и яде.Хапвам нещо сутрин и после чак вечер малко салатка или нещо друго.Даже онази вечер ми стана лошо та и салатката не изядох.Ама нали съм се добре запасила откъм килца та няма страшно, може и да не ям.Само дано на бебчо стигат моите запаси.
Роси, то какво да те ориентирам.Аз си набелязах 4-5магазина и почти на всички ходих.Легълце ще купувам от Пакостник в Овча купел, дрешки за сега от Щъркел , може в бъдеще и количката от там да си купя,защото си харесах една жълтичка, слънчева.Ще ходя и до Илиянци/то мойта свекърва ходи там почти всяка седмица ма нищо не е проверила да ми каже как е/ и там да видя за дрешките.Изобщо нямам сили и нерви цял ден да обикалям всички магазини в София.Щъркел някои не го харесват , защото е малко като склад, но е доста изгоден, а и видях, че има точките за магазин на сп."9месеца".Дано съм ти била полезна.Тези магазини имат и ел.страници, но мен ако ме питаш най-добре иди на место и разгледай.
Лек ден!
Блазе на тези с климатиците! CryСтойте на сенчица и хлад.Аз както се стопявам всеки ден може и да поотслабна. PraynigНе ,че ще съжалявам, де напротив Joy
Почивайте си!

# 190
  • Мнения: 2 152
Здравейте мамчета

ей, ужасно е. Такова чудо не помня да е било. Чак толкова продължителни жеги, много отдавна не е имало. В момента съм съсипана направо. Ушите ми бучат, боли ме глава и все едно сънувам. Всичко ми е едно размазано - така не съм била досега.Чак и въздух не ми достига, точно като Яни Кой знае колко ми е ниско кръвното.

Иначе и аз нямам никакъв апетит. От сутринта досега изпих един литър прясно мляко и това е-друго не искам въобще.

Оска,
мила копирах адресите, на първа страница са вече Wink

Евелинче,
оправяй се, стискам ти палци Praynig

Е хайде, оставям ви, ще полегна малко на дивана - добре, че нямам работа. Утре ще си видя бебо на 3Д и в понеделник, ще докладвам колко сме големи Heart Eyes Толкова си го обичам малкото човече, преставям си като се роди, колко ще съм щастлива Heart Eyes
Майчета ние сме големи късметлийки и щастливки. Като си помисля, колко жени не могат да си имат бебе....Айде стига, целувки на тумбаците  love001

# 191
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Добро утро на всички, аз пак ставам рано рано  Embarassed, предтната вечер не можах да спя, а снощи не можах да се събудя.

Цитат
Онзи ден показвах на мъжа ми как мога да скачам на въже, ама  за мъничко , защото ме е страх да не стане някоя беля.

tarlej4e  Аз се бъзикам с моя мъж като му играя кючек с тоя големия корем, то нищо не се получава, ама на него му се изправя косата и ми вика да спра да не станело нещо на бебчо, пък аз много се забавлявам като му гледам ококорената физиономия

Лек ден на всички и по на сянка стойте

# 192
  • Мнения: 2 159
Здравейте момичета, най-накрая и от мен  Hug
Завърнахме се от двуседмична почивка на планина, след моренцето много добре ни се отрази. Денем по бански, нощно време спим с юргани. Идилия...
Вчера като си дойдохме в София и щях да умра от жега, леле то не се живее тук  ooooh!
Нямах никакви оплаквания до вчера, бебка от време на време ме подритваше, но от както си дойдохме, рита ужасно често, много е неспокойна, аз едвам дишам и по няколко пъти на ден ми се стяга корема. Тази жега много ме смачка, явно още не сме се климатизирали. В понеделник съм на доки и ще се отчета дали всичко е ок с бебка и мен.
Много да се пазите от жегите и ако имате възможност спасявайте се някъде на планинка на хладно.
Още не съм почнала с пазаруването и не съм решила къде ще раждам, и всички около мен само ме панират как нямам време и да се захващам Shocked Да ви кажа успяха да ме уплашат, ама и аз не знам как мина последия месец и половина в море и планина и опа вече съм в 7-мия месец, а нищо не съм подхванала. Ехх снощи даже не можах да спя от притеснения...
Това е за сега от мен, стискам палци на мамите с контракции да мине и се размине всичко, целувки на всички от нас  Hug

# 193
  • Виена
  • Мнения: 725
Добро Утро от мен  love001,то вече е Добър Ден,ама аз преди малко ставам...Снощи се въртях пак до 2,3h в леглото.
  Ама и бебчо само ме разсмива и не ме оставя да заспя.Като се разхълца по едно време горкото сигурно 10,15 мин не моя да спре.Не съм вярвала,че ще го усетя това хълцане,само съм чела,че е възможно,но не съм вярвала,че е истина.Ама ей го на снощи се убедих,че е възможно.И го усещах ниско долу в корема си,а това означава,че вече е с главичката надолу.Бях си сложила ръката и ми беше едно мило newsm76,чудех се дали му е гадно,че хълцука.
 Сутрината татито като си дойде (той работи нощни смени)и се събудих и му казах,а той се 6ашка,голяма е паника Joy,\"ама как тъи\",\"ама защо\",мн.ми е сладък и той горкия Heart Eyes все мн.насериозно приема всичко.И като ми гледа големия тумбак и иска вече да съм раждала да не се мъча.Ми то и аз искам,ама знам,че  трябва бебко да си стои вътре,там му е по добре за сега,пък като си реши ще излезе сам.
 Първото си дете родих 1мес.по рано.И то стана точно на др.ден когато мъжът ми си тръгна.Понеже аз раждах в БГ,той си беше дошъл за малко и нали трябваше да съм още 1 мес.бременна и той се върна тука,че имаше работа и аз от мъка ли нз.дали съвпадение родих още същата нощ даже.И тъй го нямаше на първото ми раждане,видя малката чак след 20 дена.Ама сега сме решили да сме двамата в родилната зала.Не искам да гледа нито да реже пъпната връв,просто да му държа ръката.
 Ама айде отнесох се и аз.
 Тука вече е 15 градуса,май това беше с лятото...Ама то и тъй не е най добре от 30 на 15,ама...
  love001

# 194
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Здравейте сладки,  Hug
Благодаря още веднъж за съветите, ще ги пробвам всичките и после ще се похваля с хубав резултат!
 Praynig
Имам и гадна новина - вчера моя близка приятелка съседка загуби бебето си в края на осмия месец  Cry
Причината била липса на околоплодни води, изследванията и 3 дни преди това са били идеални, а тя самата е работила като медицинска сестра!
Моля Ви да се пазим повече момичета  Praynig
Бог да е с нас!
 Praynig  Praynig  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт