Седми месец ний сме вече, ритка в корема ОКТОМВРИйското човече!

  • 21 048
  • 292
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 128
     Здравейте,мам4ета    love001


     Направо ме е яд на мен си дето така се бях спекла на обед.Не оби4ам да ми вършуват в главата 4ерни мисли и да съм така негативна.Много благодаря на вси4ки ви за успокоението.Ами гинеколожката е абсурд да я видя преди да замина,защото се 4ака 4ас няколко дни,акушерката на обед ве4е си беше тръгнала,а и да ида на ли4ен доктор нищо няма да направи и щеме прати на бърза помощ на дежурен гинеколог..Единственото решение е директно на бърза помощ,но като не искам да притеснявам татито си мъл4а.Все пак утре заминаваме аз ,той,майка му и баба му и като ги знам 4е са по големи паники от мен не искам да ги стряскам,щото туку виж ми казали 4е никъде не мърдат докато не се оправя и така ще разваля по4ивката на вси4ки.Реших да не се стряскам толкова.Ако има някакъв по голям проблем  отивам набърза помощ там дето ще по4иваме.Все пак си е голям град.ТАКА 4Е ГО ДАВАМ СПОКО.
     Относно козметиката за бебо.Днес докато ми правеха пробата за диабет(нали трябваше да седя там 4 4аса и да ми взимат 4 пъти кръв) се разговорихме с друга бременлка на която нейния гинеколог и бил казал,4е е много полезно при самото къпане на бебо във водата да се слага бадемово мляко(олио) и 4е това било достатъ4но.Казал и 4е колкото и да са нежни козмети4ните млека съдържали някакъв процент алкохол,което не било добре за кожата.А и още пое4е 4е на мокро попивало доста пове4е отколкото след като се изсуши кожата(това между другото важи и за нас,аз се мажа все на мокро и после 4акам да си се попие).
     Относно документала на NG.Аз си го свалих от нета и го гледах на испански та си го разбрах вси4ко.Много ми хареса и преди време ви бях препоръ4ала да го гледате ако имате възможност.Казва се "В май4ината утроба".Смятам,4е е полезен,следи развитието на бебето по седмици.
     Ами това е.Утре заминаваме в 6 сутринта и не знаем колко ще стоиме там.Много ще ми липсвате Hug.Пожелавам ви безпроблемен и пълен с положителни емоций август,по малко жеги и много глезкане с татковците hug.Да се пазите и все весело настроение да ви спохожда.
     

# 211
  • Мнения: 518
А филмът по National Geographic се казва "В утробата" (In the Womb) и ще го дават в събота, 5.08.06 от 20 ч. и от 4 ч. сутринта, да не забравя да изюркам татито да намери този канал, че нещо се е изгубил.
момичета,отново ви препоръчвам да гледате това филмче!дано и аз успея,макар че в събота чакаме гости и е малко вероятно.
дидита,много благодаря за информацията! Peace

надявам се ,че всичко с фрики ще е наред и като се върне от почивката няма да смогне да се хвали!  grinning039

кръц кръц,на наш тати му подарих прекрасен наситенозелен пуловер от "exxo",но подаръкът ,който истински го умили,беше любимият му шоколад,поднесен още щом се събуди плюс красиво опакован шоколадов бонбон от името на малкото ни бонбонче-беборанче  Gift!
леля зеля ти е дала чудесна идея.и аз най-много залагам на това как точно протича празника,а не на материалния подарък.
миналата година,например,бях нарисувала голямо червено сърце на датата на рожденния му ден на единия стенен календар,а на другия ,пак на датата,нарисувах розови заешки уши.после му подарих и сламен заек/в онзи момент си се лигавехме на тема зайци/.

поздравления за ма4о!бебко ще си има учена мама coolcool!да сте живи и здрави и двамката!
и аз съм чувала,че зехтина е най-добрата козметика за бебчетата,че и за майките им.само не знам дали ако е студенопресован трябва пак да се преварява.
евелинка да пита акушерката си и да казва,че май тя ще е най-светната newsm53!

# 212
  • Мнения: 76
Здравейте, момичета!  Да ви се похваля, че си намерихме нова квартира- много по-голяма и уютна и от утре почваме да си местим багажа. Много съм щастлива, защото водихме тежки преговори за нея, а и сега поне месец ще ми е запълнено времето с подреждане, купуване на бебешки работи, пак подреждане, и така докато се получи това което искам. После ще пращам снимки.
Иначе ние с бебока сме добре, мисля че главата му е точно под ребрата ми, защото като седя седнала и усещам едно подпиране от дясната страна. Гледам да сменя позата, за да не му направя нещо, а и да му е удобно.
Това с починалото бебче е ужасно, много ме е страх да не се случи и с мен нещо подобно. Гледам да не се вглъбявам много, че мога да се побъркам от такива мисли и за това ми се иска по-бързо да минава времето и по-скоро да си гушна детенцето. Дори не ме е страх толкова от болката при раждането, отколкото дали с моето мишленце всичко ще е наред.
Но стига вече с тези мрачни мисли. Нали ако мислим позитивно, всичко ще бъде наред!
Затова , мили мами, радвайте се на живота и приятен ден от мен!

# 213
  • Мнения: 6 617
Добро утро на всички не ме бива в поспиването всяка сутрин към 8ч. се ококорвам ,а как ще се молим за сън след два месеца.Нашият тати съвсем скоро разбра,че бебчето ще се храни през три часа през  цялото денонощие и каза ,че ще си вземи отпуска да ми помага. И на мен ми казаха ,че е най-добре бебчо да се маже с преварен зехтин.
mimita   честито за хубавата квартира-да я нагласите добре за бебчо!Моя хулиганин се мести все в дясно и корема ми се издува на там.Днес ще ходим по бебешорските магазини с татито най-накрая и той прояви желание.
Бебето вече мърда по-рядко и наистина по-различно вече му е тясничко..,миличкото!
Чакаме новини от Кръц Кръц днес е на фетална морфология.
Е това е засега от мен -весел и спокоен ден!  bouquet

# 214
  • Мнения: 59
Добро утро.Най-накрая заваля за да разхлади малко.Вчера имах чувството ,че няма край този ден и тази жега.Накрая мислех ,че топлинен удар ще получа.Маи с всеки изминал ден ми става все по-тежко и по-трудно.Толкова ми се иска да дойде октомври.
mimita с нетърпение ще чакаме снимки от новата квартира.
Момичета решили ли сте какави матрачета ще взимате за легълцата?
Е сега е време малко да поработа.Лек ден и приятен уликенд от мен.

# 215
  • Мнения: 2 152
Здравейте Hug

След малко тръгваме за Тутракан Heart EyesЩе си видим бебо на 3Д. Гледах стария запис от 19-та семица. Бил е 280гр. - мамино мъничеее.  HugСега кой знае колко е голям Heart Eyes

Да ви кажа за снощното кино - КОШМАР. Ей Русе голямо село било. Лелееее ooooh! Влизаме в киното. То е малко за 30-души, вътре смрад, няма климатик, няма аспирация. Щяхме да пукнем.  sweatingНа мен по средата на филма ми стана лошо от жегата и най-вече липсата на въздух и си тръгнахме. Супер се разочаровах.Още повече, ч записа беше пиратски, а звука под всякаква критика-пръщи и едвам се чува ooooh! Блазе ви мами от София - за пореден път се убеждавам какво сИло е РусИ Sick #Crazy Sick

Прибрахме се и си изтеглихме филма от сървъра, пуснахме си климатика и си направихме пуканки - е 300 пъти по-хубаво беше.

Роси, къде е валяло? Тук няма и намек за дъжд Cry

Хайде ще пиша утре вечер. Целувкииии lovekiss

# 216
  • Мнения: 1 671
Здравейте майчета!
Тук валя страхотно досега, но като гледам пак ще пекне слънце  Sad . Аз много лошо спах тази нощ от жегата и едвам гледам. За зехтина - ако е студенопресован май може и да не се преварява - ще питам като се чуя и акушерката и педито. Те и двете ми казаха зехтин до 3 месец поне. После може с каквото искам да го мацотя, но докато е съвсем малък мишок - да не се хвърлям на разните там масла, колкото и прехвалени марки да са.
Сега отивам пак да си полегна, че днес пак са много контракциите  Sad. Май от тези жеги и недоспиването ми става така  newsm78.
Поздрави и много  Hug !

# 217
  • Мнения: 17
Здравейте момичета Hug Чета ви редовно,но да си призная одавна не съм писала  EmbarassedДа ви се похваля  :на последните два видеозона на които ни гледаха ,докторката каза че това което вижда да плува е пишка Crazy Heart Eyes newsm68 .  Наистина много се радвам BlushБях ви казала че имам две момичета,макар че каквото и да е бебето аз не по-малко бих го обичала. Таткото е много щастлив- шегуваше се и казваше че ако е момиче ще си купи мъжко куче hahaha Joy Mr. Green Не съм ви казвала ,но той е вторият мъж в живота ми-живеем на семейни начала и наистина сме много щастливи.На майчетата които очакват бебче за първи път искам да кажа:когато дойде момента си мислете за това че с всяка контракция се приближавате към така дългоочакваната среща с бебчо и един съвет от мен :не се притесняваите толкова много-всичко ще бъде наред Hug На тези които вече са минали по този път веднъж и чакат второ бебче,ами вече знаете -помагайте на бебенцето да излезе по бързо и не допускайте грешки те от първия път HugПожелавам ви да нямате повече проблеми а спокойно и безпроблемно да дочакаме всички великия ден ! Ще се радвам и на мен да ми сложите едно момченце отпред. От мен чао за сега ,  погалете коремите и много целувки  bouquet

# 218
  • Мнения: 6 617
кръц кръц не така с лошо отношение към Русе !!!!
И при нас имаше кратка буря ,но се размина бързичко.
Взехме тоалетче за бебчо,но за другите неща -легло количка,шишета и т.н. още нищо не сме решили.
Вие на каква марка шишета сте се спрели?

# 219
  • Мнения: 11
Здравейте и от нас!
Предоставям на Кръц съвсем малко информация за Русе, тъй като тя явно е пропуснала този час по история и живее в някаква заблуда за Русе (а не Руси, защото никой тук не казва така):
Русе е град с деветнадесет-вековна история, която започва с изграждането на тракийско селище, наследник на което през римско време става кастелът Сексагинта Приста („пристанище на 60 кораба“).
За няколко десетилетия градът е входна врата на Европа към България. Неслучайно Русе е пионер в редица нововъведения:
Създава се първата аптека.
През 1867 е построена първата ЖП линия в България.
През 1881 е построен първият метален кораб.
През 1881 е създадена първата частна банка „Гирдап“.
През 1881 е създадено първото застрахователно дружество „България“.
През 1881 г. е учредено морско училище под името Морско машинно училище, което през 1900 г. е преместено във Варна.
През 1883 е построена първата метеорологична станция.
Учредена е първата търговска камара.
През 1897 се е състояла 1-вата кинопрожекция.
Повече нищо няма да коментирам, защото не му е тук мястото (а мога още неща да напиша).
Все пак сме се събрали да си споделяме за най-хубавото нещо, което ни чака-нашите бебчовци.По този повод искам да кажа на friki да се пази много и дано всичко да е наред. Поздравления и на Ма4о за дипломирането.Честито и на mimita за квартирата.
илияна сърталанска, аз си мислех да купя Авент; толкова добри отзиви съм чула и чела за тях.Но моя приятелка с бебче на 7 месеца ползва на доктор Браунс и е много доволна, така че и аз се чудя.
А сега ви оставям, защото довечера ще посрещам гости и трябва да подомакинствам малко.Чао, чао!

# 220
  • Мнения: 603
Малеее, доста русенки се събрахме.
Че докато сте тук да попитам.
 Да знаете в Русе за хубав видеозон?
 newsm78

# 221
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Ха здравейте и от нас с бебчо bowuu
Ликвидираха ми гадовете из компа и сега се вихря из форума Crazy
Първо...фрики приятна почивка и без притеснения Hug
Второ..кръц кръц..у дома си е най-хубаво на климатика Blush
Относно мазилата..моят пилешки вече мозък се чуди между Бубхена и зехтина...за кремче за подсичане мисля да си купувам на Бочко. Кърпичките мокрите на памперса...или натуралните или с лавандула това на място ще решавам. За памперси в началото ще сме на Памперс..за после незнам Rolling Eyes
ДНес мъжо маха килимите а баща ми на вилата ще ги перат...утре ще разместваме мебелите и другата седмица ще се боядисва у нас /това ще е ремонта защото апартамента ни е нов..просто ще освежим цветовете/ Това ме навежда на мисълта, че другата седмица ще отстъствам за няколко дена от нас /докато трае измирисването от боята/ и ще съм при мама..което значи, че няма да имам комп.
Още нещо щях да пиша  ooooh!...за къде съм с тоя пилешки мозък вече незнам Crossing Arms
Лек и прохладен ден майчета Hug

# 222
  • Мнения: 216
ЗДРАВЕЙТЕ МАМ4ЕТА! И АЗ КАТО mishka82 ПРЕДИ СЕДМИЦА КАТО БЯХ НА ПРЕГЛЕД ПИТАХ ДАЛИ БЕБО НЕ Е СТАНАЛ МОМИ4Е,НОООООООО НЕ БЕШЕ ДОКИТО МИ ОТГОВОРИ-"АМИ НЕ Е СТАНАЛО МОМИ4Е,НЕ ВИЖДАШ ЛИ КАКВО СИ ИМА М/У КРАКАТА" EmbarassedНО РАЗБИРАСЕ ДА Е ЖИВО И ЗДРАВО ПЪК КАКВОТО ЩЕ ДА Е  love001

Последна редакция: сб, 05 авг 2006, 21:21 от myrena

# 223
  • Мнения: 2 159
Здравейте,
Днес ходихме с мъжа ми и брат ми със семейството си на яз.Искар. Първо хапнахме в една кръчма после на Щъркелово гнездо. Много ми хареса толкова прохладно, водата така успокоява и най-странното е че нямаше хора, а е толкова близо до София. Аз разбира се си топнах крачката. Иначе бебка много ме рита и чакам с нетърпение понеделник да ме види докито, че малко се притеснявам newsm78

Поздрави от нас и си почивайте.

# 224
  • Мнения: 2 015
Здравейте момичета!
Исках да Ви питам, да ли знаете тия 45 дни болнични, кога се изплащат?Да ли това ще е след самото раждане?Все ми се иска да взема някой лев преди това и вече се чудя какво да измисля.Ама май стигнах до извода, че само ти взимат, а никой не ти дава!Понякога ми се реве, като си помисля какво ни е положението тук в България и като се замисля как ще живеят децата ни, а Вие замисля те ли се и изпадате ли в такива дупки, като мен от време на време?

Общи условия

Активация на акаунт