Да ме подсетите кой беше един български филм с Георги Парцалев?...

  • 1 756
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 212
Значи сещам се, че съм го гледала по някоя телевизия и ставаше въпрос, че Парцалев беше току що пенсиониран и се чувстваше излишен все едно, някаква като депресия го беше налегнала и там се занимаваше с внука пък накрая май и бебе се роди и той го разкарваше с количката и там с една баба май се запозна и така завърши, някакви такива са ми спомените...Аз открих един филм "Два диоптъра далекогледство", който си мислех, че е, ама не е, там той е бащата на една Лили дето се ожени пък те не знаеха, също много готин филм, ама не е този, който искам да си спомня и да потърся да гледам...
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 3 447
Ох, сещам се за филма, ама пусто като не  мога да се сетя за заглавието newsm78

# 2
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ох, и аз като Мю, знам го филма, много е хубав. Дано някой се сети как се казва.

# 3
  • Мнения: 270
Супер филмче! гледах сега в един сайт с български филми, ама не го срещнах! то бебето май му беше внуче.....

# 4
  • Мнения: 237
Да не е "Сиромашко лято" newsm78 Може да пробваш в imdb,търси на името на Парцалев!

# 5
  • Мнения: 306
И аз не мога да се сетя,но имаше една култова реплика:"Два коняка!",а уж щяха кафе да пият,та жената го пита:"Ти по два наведнъж ли ги пиеш?"Мисля,че нещо такова беше.

# 6
  • Мнения: 2
Филма е "Сиромашко лято" от 1973 г. с Георги Парцалев в ролята на пенсионер, който се опитва да докаже, че не е изгубил вкуса към живота" - поне това прочетох в netinfo.bg.Дано съм била полезна Grinning

# 7
  • Мнения: 2 212
О, да и още как, благодаря ви...сега като го казахте и аз се сетих, че беше той, ама от одеве все на езика ми се въртят някакви и викам нещо имаше сякаш свързано с циганско лято, ама не ми се връзваше...
Благодаря, ще се опитам да го намеря, напоследък съм на вълна бг филми, най-вече детски, но и Парцалев е невероятен! А и този, който споменах - Два диоптъра далекогледство е много добър, много свежи лафове има, примерно като отива на село в родната си къща и казва - в тая къща колко бели съм правил, ама и колко бой съм ял..Едно време нямаше като сега да ги разбират, да им вникват в душата...кво разбиране, само бой и тва е... Joy Joy Joy

Та така, голям актьор е, благодаря на всички още веднъж   bouquet

# 8
  • Мнения: 7 186
Много яко филмче. Laughing
Естер, пусни един линк, ако го намериш. Wink

# 9
Значи сещам се, че съм го гледала по някоя телевизия и ставаше въпрос, че Парцалев беше току що пенсиониран и се чувстваше излишен все едно, някаква като депресия го беше налегнала и там се занимаваше с внука пък накрая май и бебе се роди и той го разкарваше с количката и там с една баба май се запозна и така завърши, някакви такива са ми спомените...Аз открих един филм "Два диоптъра далекогледство", който си мислех, че е, ама не е, там той е бащата на една Лили дето се ожени пък те не знаеха, също много готин филм, ама не е този, който искам да си спомня и да потърся да гледам...
Благодаря предварително!
Провери дали не е "Дърво без корени"

# 10
  • Мнения: 2 212
Сиромашко лято е Simple Smile Иначе благодаря все пак за включването   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт