Смяна на име

  • 1 313
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
Здравейте бъдещи и настоящи мами.
Дали някой може да ми помогне със съвет. Тъй като имам намерение да пътувам извън БГ, а междувременно ще сключвам и брак  Grinning. Решила съм да си сменя фамилното име,  дали е задължително да се подменят документите за самоличност. Ако е така, какъв е срока за тази промяна.  Благодаря Ви

# 1
  • Мнения: 3 336
Здравейте бъдещи и настоящи мами.
Дали някой може да ми помогне със съвет. Тъй като имам намерение да пътувам извън БГ, а междувременно ще сключвам и брак  Grinning. Решила съм да си сменя фамилното име,  дали е задължително да се подменят документите за самоличност. Ако е така, какъв е срока за тази промяна.  Благодаря Ви

В едномесечен срок трябва да подадеш молбите за смяна на паспорти и всякакви документи, иначе следват глоби. Аз лично имах време след сватбата и си ги смених преди да отидем на сватбено пътешествие, но питай в паспортното дали ще има проблем ако пътуваш със старите си документи. Весела сватба и приятно изкарване на пътешествието  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 448
Преди смяната на фамилията пътувах в чужбина и не ми направиха проблем, мисля че между различните институции няма връзка  newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 3 388
Едномесечен срок.
Аз се чудех дали ще има проблем и се обадих да мой приятел- шеф е в гранична полиция и ми каза да сменям документите- вече имали единна информационна система и не ставал стария номер просто да пресечеш границата. Поради тази причина отмених едно пътуване- няма да вадя 100 задгранични паспорта  #2gunfire

# 4
  • Мнения: 176
И аз знам, че има едномесечен срок за подмяна на документите. По ЕГН-то биха могли да разберат, че имаш нова фамилия и това вероятно ще стане повод за недоумение на съответните институции. Не ти го пожелавам и затова ти желая успех и търпение при процедурата по смяна на паспорта и личната карта  Peace

# 5
  • Мнения: 657
Да, задължителна е подмяната на документите след сключването на граждански брак.Срока е един месец

# 6
  • Мнения: 37
Благодаря много за отговорите момичета  Grinning

# 7
  • Мнения: 575
 На 29 април сключих брак и взех фамилията на съпруга ми. На 01 Май тръгнахме на сватбено пътешествие в Малта. Нямах никакво време да си сменям документите и пътувах със старите. Не ми направиха никакъв проблем.
Днес , близо 3 месеца по късно... още съм си със старите документи. Там още съм си с моминското име... носталгия:)

# 8
  • Мнения: 712
Ако пътуването ти е скоро след сватбата и още не си сменила документите си, ще ти трябва бележка от съвета, че лицето Х и лицето У са един и същи човек, както и брачното свидетелство.

# 9
  • Мнения: 4 406
Ако пътуването ти е скоро след сватбата и още не си сменила документите си, ще ти трябва бележка от съвета, че лицето Х и лицето У са един и същи човек, както и брачното свидетелство.
и да е преведено от лицензиран преводач за пред чуждите власти.
това е достатъчно за да пътуваш

# 10
  • Мнения: 37
Благодаря Sarsarika

# 11
  • Мнения: 114
АЗ ИМАМ КОЛЕЖКА, КОЯТО СЕ ОМЪЖИ ПРЕДИ 4ГОД И ОЩЕ ПЪТУВА СЪС СТАРИЯ СИ ПАСПОРТ, А СИ "СМЕНИ" ФАМИЛИЯТА. ПЪТУВА НАД 5-6 ПЪТИ В ГОДИНАТА И ДОСЕГА НИКОИ НЕ И Е КАЗАЛ КОПЧЕ. НЯМА СВИДЕТЕЛСТВА НИТО ОТ СЪВЕТ НИТО ОТ ОБЩИНА, НО НЕ СИ Е СМЕНИЛА И ЛИЧНАТА КАРТА, ТАКА ЧЕ НИКЪДЕ НЕ Е ВПИСАНО НОВОТО И ИМЕ. ВЕСЕЛА СВАТБА И ПЪТУВАЙ СМЕЛО  bouquet

# 12
  • Мнения: 1 081
   За собствено спокойствие си изкарай бележка от съвета, мисля, че се издават от есграон-службите (не съм съвсем сигурна), но не мисля, че ще и трябва превод, защото в чужбина никой няма от къде да те провери по ЕГН. Успех! Прекрасна сватба и щастливо пътуване!

Общи условия

Активация на акаунт