Отговори
  • Мнения: 3 336
Искам да ви кажа, че съм тотално побесняла от известно време. Кой както ги види и веднага някой се изцепва - момичето е по-красиво. Дори една кукувица с двумесечно бебе в парка, дето детето й беше като лоена топка ми се изцепи така `Я да ги видя,аааа, момичето е по-хубаво, ама то и така трябва нали е момиче`. Днес една `приятелка` дето вече я зачерквам от списъка също каза, че девойката била голяма красавица, съжалявам, но не мога да кажа същото и за него`. И след внимателно оглеждане каза, `а, объркала съм се и той е хубав`. Това направо ме побърква и ми иде да раздавам шамарено правосъдие #2gunfire

И това от жена, която има 2 малки деца #Crazy

Моля, кажете вие как се справяте с подобно положение, защото на мен така ми причернява, че не мога да измисля и подходяща реплика  и ме хваща тихия бяс #Cussing out

И това кой е по-голям сащо ме побърква, имайки предвид, че имат 1 минута разлика Twisted Evil

Не мога д аразбера защо трябв да ми се сравняват децата, за мен и двамата са си много хубави и чаровни и ако някой мисли нещо различно да си гледа работата, защо трябва да ми го казват, не мога да разбера #Crazy Аз никога не бих се изказала отрицателно за някое дете, особено пред родителите му. Дори и да е най-глезеното на света.

# 1
  • Мнения: 2 716
Не се ядосвай. Сигурно не говорят сериозно, а просто от "любезност". Да завържат разговор или просто за да кажат нещо. Сигурна съм, че нито една от жените не е видяла бебето ти като грозно. Моите имат голяма разлика и чак когато се появи второто, започнаха да казват, че първото прилича на мен. До тогава беше "одрала" кожата на баща си. Когато бях бременна всички ми гледаха корема и мненията момче/момиче бяха 50 на 50. Когато родих /и 2-та пъти/ всички, без изключения, ревяха "Видя ли, че познах". Никой не каза "Е аз сбърках". Та не го взимай навътре. Това са стандартни, безсмислени разговори. Освен това всички бебета си приличат ужасно. Не знам как правят разлика между близнаци.  #Crazy

# 2
  • Мнения: 2 534
Ама верно ли така ти говорят  #Crazy
Явно това е една от "привилегиите" на майките с близнаци  Mr. Green
Много са ти сладки и двете шушонки  Heart Eyes

Сега като си помисля малко повече ( нали ми трябва време , че да осмисля  Wink ) май това е просто , за да кажат нещо , както на майките с едно дете веднага започват да коментират на кого прилича , както правя и аз между впрочем  Thinking

# 3
  • Мнения: 260
Тъпите въпроси към родителите на близнаци за мене са вече нещо нормално, и не им се връзвам толкова. Ако пък някой много ме издразни, отговарям точно обратното на очаквания отговор.  Shocked

# 4
  • Мнения: 4 406
аз като майка не на близнаци си признавам, че две бебета ми правят огромно впечатление и винаги ги сравнявам- това е като картинките "открийте разликите", не го правя нарочно, иска ми се да видя всъщност колко си приличат двойка близнаци

малко встрани от темата, вчера изведох на площадката сина ми и съседската щерка, която е 3 месеца по- малка и една мама ме попита дали са близнаци, от което ме напуши смях и я попитах- да не би да намирате прилика?

# 5
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Наскоро една моя колежка ми каза: "Извинявай, но сестра ти е по-хубава от тебе..."  Joy (по-хубава е, защото е с 13 години по-млада Mr. Green)

Да, такива сравнения ще има винаги. Сравняват се близки и достъпни неща. Дали ще коментират близнаците, или ще те убеждават, че бебето е слабичко , или че трябва да го вземеш на ръце, когато плаче, все едно е . Не смятам , че трябва да се обръща внимание на такива дърдорковци.

Важно е твоето отношение към децата да е еднакво и да ги поощряваш да изразяват взаимната си привързаност.

Имах приятел, който има близначка. Когато били на около годинка и 2 месеца момичето за първи път осъзнато се видяло в огледалото, протегнало напред ръчичка и казало "Петьо".
Това е показателно по въпроса за приликата и красУтата.

# 6
  • Мнения: 355
Mishlence, да ти кажа и аз се дразня, но гледам да не прекалявам... Laughing
Само трябва да си подготвена (както и да подготвиш и тях), че такива сравнения ще ги съпътстват доста често, както и да се опиташ да превъзпиташ околните (доколкото можеш) да се опитват да ги избягват.
Мен пък най-често ме питат коя е по-послушна, на което аз отговарям, че и двете са по-послушни, а напоследък даже и "най-послушни". И така...

# 7
  • Мнения: 1 744
И при нас правят такива сравнения: Единия приличал на брат ми, другия приличал на дъщеря ми, единият им харесвал повече.........Абе нямам думи.
 newsm77
 Но най-големия майтап беше миналата седмица:
Отидохме с брат ми при бащата на негов приятел - възрастен човек към 60 годишен, аз и брат ми , Вики и близнаците. Той стои отстрани на количката на два метра разстояние и след като брат ми му каза че  са близнаци, казва, обръщайки се към Вики: Ама това е доста по-голямо от това в количката. doh Е щях да припадна. И брат ми му посочва, че има още едно бебе в количката и той вика: Ама аз не го видях.
Така че не знам какво повече да кажа. Свиркай си и не  им обръщай внимание.
smile3534

# 8
  • София
  • Мнения: 1 110
Явно е нормална реакция да се сравняват след като така и така са две. Laughing
Моите ги сравняват непрекъснато и защото са съвсем различни будят още по-голям интерес в това отношение. Абсолютно непознати хора например възкликват -"Я, ама едното е със сини очи, а другото със зелени!!! Лелееееее!". Или пък "А, близнаци ли са.....  newsm78, ама единия е доста по-голям от брат си! Той ли е роден пръв? А колко им е разликата при раждането!" и т.н.
Аз не им се връзвам много много. Ясно ми е, че така хората се опитват да създадат контакт. Иначе какво да ме питат, дали времето утре се очаква да е хубаво....
Е, не винаги ми е приятно, зависи от реакцията на хората и от моето настроение. Понякога просто се усмихвам и подминавам.

# 9
  • Мнения: 270
И при нас правят такива сравнения: Единия приличал на брат ми, другия приличал на дъщеря ми

като не много компетентна(защото имам само едно) първо да ти кажа, че преди всичко си приличат помежду си и са мноооого сладки (да са ти живи и здрави и трите, искрено ти се възхищавам!!!! Heart Eyes)

а на авторката на темата да кажа: толкова са сладки и двамата, че просто думи нямам!!!!!!! нека говорят каквото си искат, ти му кажи на малкия, че го чакам да порасне Blush Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 228
Момичета не се оставяйте на такива злобни същества да ви развалят настроението,аз въобще не им обръщам внимание само злобен и завистлив човек може да говори такива работи и то за бебета ,просто си казвам че тези хора не са на нивото ми и че няма да постигнат целта си да ме ядосат ,не им доставяйте това удоволствие и вие а и деца ви се нуждаят от спокойна майка  Hug Peace да не ви пука  Whistling нали те не ви гледат децата

# 11
  • Мнения: 826
Аз такива коментари не съм полу4авала.
Те са израз на много ниска култура и лошо възпитание.
Бих ги отминала с мъл4ание!

# 12
  • Мнения: 818
Аз имам приятелка с близначета и никога не съм казвала кое е по-красиво и двете бяха красиви.Сигурно в яда си го написала ама малко си противоречиш:
Дори една кукувица с двумесечно бебе в парка, дето детето й беше като лоена топка ми се изцепи така
Аз никога не бих се изказала отрицателно за някое дете, особено пред родителите му.

# 13
  • Мнения: 2 013
Аз често отговарям - те са просто брат и сестра, нищо че са родени заедно. Т.е. приличат си и се различават само като брат и сестра. Ако са по нахални им обяснявам за яйцеклетките и сперматозоидите... Любим ми е и въпросът еднояйчни ли са!!!  
На въпроса кой е по-голям - той с 1 сантиметър и 2 килограма над нея...
Най-тъпият въпрос, който са ми задавали веднъж в парка - бяха бебета на няколко месеца - една непозната, млада, дори след като чу, че са момиче и момче, ме попита: "А как ги различаваш Shocked Shocked

Не се връзвай! Отговаряй им, че са хем най-хубавите, хем най-умните!

# 14
  • Мнения: 9 669
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=111742.0

Както се вижда в подписа ми моите малки мъже не са близнаци, но вече съм изживяла твоите чуства. Не се оставяй да те докарват до бяс.Дано скоро се научиш да игнорираш хора с подобни изказвания. Естествено за теб твоите сладури са най-хубавите на света и така трябва да е!

Общи условия

Активация на акаунт