На4ален стадий на рахит

  • 5 539
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
И на нас вчера ни поставиха същата диагноза с опипване на ребрата!
Каза да давам по 2 капки Вигантол и повече слънце. Получавало се при т.нар "бързорастящи бебета" ми каза док. МНОГО СЪМ ПРИТЕСНЕНА!!!
А за потенето- как да не се поти, като навън е 38 градуса?!?!?
аз не съм фен на тая профилактика, сега е така слънчево, какъв е този вигантол? нека ви прати на ортопед, ходили ли сте, така или иначе е необходимо. Но се шашкайте ненужно с тоя измислен рахит. Някъде Хедра беше пуснала инфо за Щатите, че, голям проблем било-цели 86 случая на рахит през годината (или подобно число). Тука, тоя рахит под път и над път го виждат  Crossing Arms

# 16
  • Мнения: 487
Моят съвет е: НЕ ГО ПРЕНЕБРЕГВАЙ! За да ти каже нещо подобно, сигурно има причина - много от белезите на рахита могат да се хванат и без изследвания - вкл. потене обилно на ръце и крачка и на главичката...

Уважавам мнението на другите майки, но аз ще ти кажа от личен опит: при нас едно подобно "абе 'къв е тоя вигантол 4 капки? 15 мин слънце са достатъчни" доведе до сериозна форма на рахит + мускулна хипотония + двигателно изоставане, което сега се борим да наваксаме със специална и много неприятна за бебето терапия.

Така че ти си направи добре сметката, но най-добре и без забавяне се консултирай - може и с ортопед, може и с ендокринолог, че и невролог. А кръвните изследвания не са за хемоглобин и кръвна картина, а са за нивата на калция, фосфора и ензима алкална фосфатаза. Те могат да потвърдят или оборят диагнозата.

Успех!

# 17
  • Мнения: 3 146
За захранването съм много учудена, че всички са против. Повечето бебета ги захранват със сокчета от 3 м, а с пюрета - от 4. Разбира се, ако кърмата е много, по-добре е до 6 м да не се захранва, но, ако е намаляла, няма проблем. Синът ми много добре го понесе, а и зная, че повчето бебета го понасят добре. Наистина е важно, защото в соковете има много пресни витамини и минерали. Синът ми беше на кърма, но само до третия мисец, защото на 22 дни го оперираха от пилорна стеноза, та аз трябваше да спра да го кърмя за 10 дни, а се изцеждах, за да меря колко ме давам, така че не съм най-парадигмалният случай, но, ако все пак решите да го захранвате, смятам, че се му е добре на бебчо! Не е малък. Wink

# 18
  • Мнения: 46 508
Моят съвет е: НЕ ГО ПРЕНЕБРЕГВАЙ! ...

Никой не я съветва да го пренебрегва!!!
Напротив, нека направи всички необходими изследвания! Задължително!


gergandi, рахита се причинява от липса на Витамин Д, сокчето няма да го оправи  Laughing да не говорим колко може да навреди- колики, алергии, а и сокчето е последното нещо, което ще дам на детето си, прекалено агресивно е за моя стомах, а за няколко месечно бебе с "девствен" стомах никогане бих дала...
Ако няма кърма, по-добре адаптирано мляко (в него има и Витамин Д), вместо захранване.

# 19
  • Мнения: 8 585
"доведе до сериозна форма на рахит + мускулна хипотония + двигателно изоставане, което сега се борим да наваксаме със специална и много неприятна за бебето терапия."
->>За дете на 4 месеца ли става въпрос? почти изключено е това... особено при деца хранени с адаптирано мляко... и в летен сезон (летни бебета).
Войта НЕ помага... тъй като предполагам какво правят с детето...
Хипотонията (ако наистина има такава) може би е с друг произход.

"потене обилно на ръце и крачка и на главичката..."
->Това са руски белези на "рахит". Не са достоверни медицински белези на рахит.

Невролог, ортопед, ендокринолог нямат никакво място в диагнозата на детският рахит. Единствено педиатърът е компетентен да се произнесе на базата на комплексна оценка.

# 20
  • Мнения: 8 585
За захранването съм много учудена, че всички са против. Повечето бебета ги захранват със сокчета от 3 м, а с пюрета - от 4. Разбира се, ако кърмата е много, по-добре е до 6 м да не се захранва, но, ако е намаляла, няма проблем. Синът ми много добре го понесе, а и зная, че повчето бебета го понасят добре. Наистина е важно, защото в соковете има много пресни витамини и минерали. Синът ми беше на кърма, но само до третия мисец, защото на 22 дни го оперираха от пилорна стеноза, та аз трябваше да спра да го кърмя за 10 дни, а се изцеждах, за да меря колко ме давам, така че не съм най-парадигмалният случай, но, ако все пак решите да го захранвате, смятам, че се му е добре на бебчо! Не е малък. Wink
Абсолютно нежелателно е да се захранват децата преди 5.5-6 месец с каквото и да е било. Млякото е единствената подходяща храна до тази възраст.

# 21
  • София
  • Мнения: 7 097
Абсолютно нежелателно е да се захранват децата преди 5.5-6 месец с каквото и да е било. Млякото е единствената подходяща храна до тази възраст.

Защо?  newsm78

# 22
  • Мнения: 1 116
Аз от 5-ия месец хапвах пържоли вече .  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 8 585
Защото риска от диарии и алергизиране е много голям.
Диариите от самосебе си са риск за алергизиране.
Проблемът не е в АД, проблемът е в широк спектър хранителни алергии и астма в по-късна възраст.

Това "захранване" освен това:
*отбива децата от кърменето, заменяйки незаменимата кърма с "кисел".
*въвежда храни във възраст, когато децата не могат да усвояват такава (такива) храна.
*въвежда въглехидратни разтвори ("сокчета") крайно неподходящи като храни и водещи до наднормено тегло и пристрастяване към сладко.
*променя радикално чревната флора, водещо до колики, опасност от поява на лактозна непоносимост и други усложнения.
*направо "взривява" бебетата с неспокойствие, ненужно повишен апетит (реактивна хипо-гликемия след хипергликемия от "сокчета" и "кисели"), и силно дневно неспокойствие. Майката-крайно нервна-децата страдат от това.

И защото няма причина да захранвате преди тази възраст.
За никакви "липси" и реч не може да става.

# 24
  • София
  • Мнения: 7 097

Благодаря за информацията!

# 25
  • Мнения: 487
"доведе до сериозна форма на рахит + мускулна хипотония + двигателно изоставане, което сега се борим да наваксаме със специална и много неприятна за бебето терапия."
->>За дете на 4 месеца ли става въпрос? почти изключено е това... особено при деца хранени с адаптирано мляко... и в летен сезон (летни бебета).
Войта НЕ помага... Хипотонията (ако наистина има такава) може би е с друг произход.

"потене обилно на ръце и крачка и на главичката..."
->Това са руски белези на "рахит". Не са достоверни медицински белези на рахит.

Невролог, ортопед, ендокринолог нямат никакво място в диагнозата на детският рахит. Единствено педиатърът е компетентен да се произнесе на базата на комплексна оценка.

Бърди, какво според теб може да причини мускулната хипотония? И да - наистина има такава... Sad Идеи?
И какво друго освен Войта може да помогне -  защото да, по тази система го мъчат? Някакви препоръки?

НЕ знам какви белези са - руски или западни, но във всичката литература, която изчетох, са посочени.

А за другите специалисти казах, защото сме минали и през 3-мата: педиатърът ни каза "Идете на ортопед", той ни прати на ендокринолог, а той ан невролог - за да установят рахита...

# 26
  • Мнения: 8 585
На л.с. Ви писах...

# 27
много моля за бърз отговор детенцето ни е на 6 месеца. От 2-3 дни запъчна да се почи обилно особено по главичката.Даваме му мезим форте по предписание на педито,защото много трудно ака,възможно ли е от това да е потенето

# 28
  • София
  • Мнения: 1 074
И на моето дете му пророкува педиатърката рахит и съм твърде притеснена.
Благодаря за темата, ще я следя. Смятам на следващата консултация да изискам от нея кръвен тест и всички необходими изследвания. Има доста неща, които ме карат да не вярвам точно на тази лекарка, да не говорим, че е против късното захранване и др. та ще видим от изследванията колко я бива. Дано не я бива Wink

# 29
  • Мнения: 367
И моето бебче има жабешко коремче - забелелязах го преди около седмица, после и лекарката му обърна внимание. Изписа ни по две капки Вигантол, дотогава пиехме по една и каза че тази форма на коремчето е сигнал за опасност от рахит. Много се притисних...Мами, вашите деца има ли ли са такъв проблем и след колко време коремчето придоби нормална форма?

Общи условия

Активация на акаунт