Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • София, Западен парк
Понеже Ам ни е хипоалергенно, как точно става прибавянето му към пюре и има ли разлика дали е готово или домашно, както зеленчуково, месно или плодово.

# 1
  • пред компютъра
Може в малко водичка да разтвориш АМ на кашичка и да го добавиш към пюрето. Ако пюрето е по рядко може направо в него да разтвориш АМ.
Няма никаква разлика дали е готово пюрето или е домашно. Във всяко едно пюре може да сложиш мляко ако искаш.

# 2
  • Varna
Както си е на прах, можеш да го слагаш във всички пюрета   chef

# 3
  • Varna
Както искаш, важното е да няма топлинна обработка след като вече си добавила АМ. Или първо топлиш пюрето и после слагаш млякото и разбъркваш, или стопляш водата, разтваряш млякото и добавяш към пюрето.

# 4
  • Антверпен
Значи ако дам 120г пюре,мога да сложа вътре 4м.л. АМ?

# 5
  • София
Цитат
Значи ако дам 120г пюре,мога да сложа вътре 4м.л. АМ?

С толкова много не знам дали ще е добро на вкус и гъстота. newsm78
Аз добавям по 1.5 мерителни лъжички в 125 гр. пюре Хип, но ако не е много гъсто. При по-гъстите разтварям АМ и тогава прибавям.

# 6
  • Mediterraneo
Рядко съм добавяла мляко в пюретата, но съм слагала сухо вещество.

# 7
  • Антверпен
Рядко съм добавяла мляко в пюретата, но съм слагала сухо вещество.
Аз попитах точно това,дали може да се сложи сухото вещество в пюрето  Hug

# 8
  • Белгия/София
Според мен в месно не бива  Stop Иначе понякога слагам към плодовите само, когато са по-редички или замествам с тях ядене. Слагам си направо сухото вещество и разбърквам. В зеленчуковите не слагам, тъй като към тях добавям зехтин или масло и сирене.

# 9
Изобщо не добавах мляко в пюретата.

# 10
  • Бургас
Аз затоплям домашното пюре и понеже почти не пием АМ добавям по 3,5 л директно в зеленчуковото.В плодовите вече не слагам,но преди го разтварях в малко вода и така го добавям/1-2 лъжички/.

# 11
  • Германия
Според мен в месно не бива  Stop .... В зеленчуковите не слагам, тъй като към тях добавям зехтин или масло и сирене.

В месното не е хубаво, защото от млякото не могат да се усвоят витамините от месото ( нещо такова беше  Blush). По принцип не съм добавяла АМ в пюретата

# 12
Синът ми беше с АБКМ, затова слагах адаптирано мляко (сухо в-во) във всички пюрета без месните.

# 13
  • Пловдив
Винаги съм давала АМ отделно.
Ако пюрето не е от най-гъстите, и да добавиш АМ, без да го разреждаш, няма проблем. Ако е, можеш да направиш кашичка с АМ и малко вода и после да я добавиш. Важното е да не слагаш АМ в много топло пюре, особено ако Ам е с пребиотици. И да не подлагаш АМ на топлонна обработка.

# 14
  • Smolyan
Моята педиатърка смята, че дори и да е заместено млечно хранене със зеленучково пюре, то задължително трябва да има и мляко в храненето, защото до годинката бебетата се водят кърмачета. Тя ми казваше да слагам по 30 мл. АМ когато давам зеленчуково пюре  Peace
Успех  Hug

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт