Искам да стана стюардеса-има ли между нас такива

  • 39 520
  • 88
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 663
От няколко дни ми се върти в главата идеята да стана стюардеса, подтикната от моя позната и от :

1.Обичам адски да пътувам и това много ме блазни
2. Малко съм непостоянна в някои отношения и ми е нужно разнообразие
3. Ей така за купона

Та..една моя приятелка реши да  стана стюардеса след изказването на друга обща позната ,че е много трудно и тя едва ли би могла.Амбицирана от това, че е подценена се обадиха където трябва и след месец и малко вече летеше-без курсове,йе така!Първо беше решила да е за кратко, но това кратко си стана вече година.Тя е доволна, но...
...няма свое семество, за деца и дума не може да става и общо взето няма защо много-много да и пука

Аз имам малко дете, принципно не ми е нужно да работя , но ме влече и това.Разни хора ме обеждават,че няма да се прибирам почти,че няма да виждам детето и най-важното ,че ще си разбия семеството.

Дайте си мнението,какво мислите по въпроса?

# 1
  • Мнения: 5 647
За едно са прави приятелите ти- почти няма да се прибираш.

# 2
  • Мнения: 2 550
Не знам къде е звъняла приятелката ти, за да стане стюардеса за един месец, но по принцип се кара курс от три месеца и още куп дивотии.

Определено ще отсъстваш много от вас....ако те влече обаче, действай.

П.С. Това, че обичаш да пътуваш, няма нищо общо със стюардестването. Ще седиш в някоя държава за няколко часа и след това обратно на самолета. Не е екскурзия все пакSimple Smile

Последна редакция: пт, 28 юли 2006, 16:08 от ~Тюлен~

# 3
  • Мнения: 2 631
Откакто братовчедка ми е стюардеса съм и виждала очите само веднъж!!!
За около 3 години...Не може да се прибере в БГ, защото постоянно ги карат да спят в разни хотели,  че същият самолет излитал от Дубай за незнам си къде и т.н. Никакво време за семейство! от тогава не може да си хване и сериозна връзка и сега мисли да се повиши във фирмата, за да не лети и да се установи, че вече стана за женене...
С малко дете никога не бих си помислила да ставам стюардеса, а и останалите са прави, че се кара неколкомесечен курс, а и се държи изпит по английски език.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ти да не си зодия рак?Скоро беше пуснала тема, че вече искаш да си бременна с втора, а след това да имаш и още Rolling EyesТо и аз така си сменям решенията, но явно си имам конкуренция Confused

# 5
  • Мнения: 3 423
Амбицирана от това, че е подценена се обадиха където трябва и след месец и малко вече летеше-без курсове,йе така!

Дайте си мнението,какво мислите по въпроса?

Предполагам, че твоята позната е "летяща курва" с някоя от българските авиокомпании, където май си личи, че само пилотите са карали курсове. Всички останали го карат на улично възпитание и дори и да нямат предменструален синдром, симулират го умело по време на работа. Няма да казвам, че са недоклатени, защото ще е противно на партизанското им име на стюардесите (цитирано от мен по-горе).
Ако те влече, нямам против да станеш стюардеса, но ми обещай, че ще се усмихваш повече от всичките ти колеги и колежки, събрани заедно. Обещай ми. Пътувам често и имам начини да проверя. Laughing

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Амбицирана от това, че е подценена се обадиха където трябва и след месец и малко вече летеше-без курсове,йе така!

Дайте си мнението,какво мислите по въпроса?

Предполагам, че твоята позната е "летяща курва"
Ей сега ще те схрускат за пореден път Mr. Green

# 7
  • Мнения: 3 423
Амбицирана от това, че е подценена се обадиха където трябва и след месец и малко вече летеше-без курсове,йе така!

Дайте си мнението,какво мислите по въпроса?

Предполагам, че твоята позната е "летяща курва"
Ей сега ще те схрускат за пореден път Mr. Green

Не мене, поетът го е казал, от уважение към него сложих дори кавички  Laughing

# 8
  • Мнения: X
Както каза Биляна - до вчера искаше второ, днес искаш да не се прибираш вкъщи Shocked

Съблазнително е, но да живееш на хотел и да не виждаш любимите си хора и бавно да се превърнат  в непознати..... ти си прецени, според мен не е за семейна жена. То на обикновена работа ти идва в повече пък така....

# 9
  • Мнения: 25 571
Защо ми се върти из главата, че едно време, за да стане едно момиче стюардеса, трябваше сериозен изпит по чужди езици, щателен медицински преглед, после сериозно учене (полувисше образование), парашутни скокове... ей такива неща...
Ако сега се става стюардеса само с едно телефонно обаждане... ooooh!
Май фризьорка се става по-трудно, а? Wink Mr. Green

# 10
  • Мнения: 9 902
Не знам къде е звъняла приятелката ти, за да стане стюардеса за един месец, но по принцип се кара курс от три месеца и още куп дивотии.

П.С. Това, че обичаш да пътуваш, няма нищо общо със стюардестването. Ще седиш в някоя държава за няколко часа и след това обратно на самолета. Не е екскурзия все пакSimple Smile

тъй е. Не се излиза от летището - няма време. Или пък летиш до някъде за 3-4-5 дни и бекярстваш. И общо-взето връзки трябват.
А парашутни скокове не трябват. И полувисше образование също не трябва Simple Smile

в джобтайгър дълго време вися обява - за дубай или някъъде в района - че търсят стюарди и стюардеси, чекин, наземен персонал....вземи виж там.

# 11
  • Мнения: 3 098
Не си заслужава кой знае колко.
Вярно,много Ще пътуваш,но по4ти ниЩо няма да виждаш.Освен това ти трябва сериозна подготовка,не е с един телефонен разговор.Друго_този персонал е изложен незнам си колко пъти пове4е от другите професии на риск от ракови заболявания.4асова разлика,посеЩаване на държави със съвсем разли4ен климат от този на който си свикнала.

# 12
  • Мнения: 46 492
За мен това е все едно да си зарежеш семейството и да отидеш да работиш в чужбина, не бих го направила с мъж и дете, които имат нужда от мен Confused

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Опитай.  Peace
И за мен професията изглежда приемлива, но и вече все по-рискова Confused

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не ти препоръчвам защото:
1. Това не е работа за жена с малко дете.
2. Ще обикаляш само летищата, съвсем различно е от екскурзия (но понякога има продължителни командировки- седимици и месеци).
3. Много е изморително- смяната на часовите разлики и налягането са голям стрес за организма (стюардесите остаряват по-бързо).

Общи условия

Активация на акаунт