Мами в Италия 17

  • 17 519
  • 274
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 167
Добре дошли в Част 17 на темичката мами в Италия!
Живеем в Италия и тук споделяме всякакви въпроси, свързани с живота и интеграцията в италианското общество.
Очакваме да включим и още жени, живеещи в Италия! smile3501

Радваме се, че ви има и благодарим на всички за помощта, добрите думи и настроение!
МАМИ В ИТАЛИЯ



Или иначе казано:

Trentino Alto Adige: gogo04 (МАЯ) - vicino a Trento

Friuli Venezia Giulia: Zai4enze (ГИНКА) - Trieste
piccola (КАЛИНКА) - Trieste               
misty5 (МИРА) - Trieste

Piemonte: Amymommy (ВЛАДИ) - Torino


Lombardia:Giorgia (ГЕРИ) - Monza
antoegabi (АНТОНИЯ) - Imbersago  piccolina (АНИ) - Valsolda
donna al volante (ВАЛЯ) - Bergamo  mcdirock (МИЛЕНА) - Lissone
sonita (СОНЯ) - Мilano                      Bimba24 (ДЕСИ) - Desenzano del Garda
feiam( ..)- vicino a Milano                   Ginger! (...) - Lecco
Лейди (ЕЛЕНА) - Milano


Emilia Romagna: Lennie (ЕЛЕНА) - Forlì

Toscana: Кала(Bella13) (КАЛИНА) - Livorno
Medea & BeaZtiE (ДИНЕВИ) - Arezzo

Marche:  makaui daniela (ДАНИЕЛА) - Ancona

Lazio: Само Вески (ИРИНА) - vicino a Roma
Italina (АНТОНИНА) - Roma
vanesa79 (ВАНЯ) - Santa Marinella
denise(ДЕСИ)-Roma
Vesna 27(  )-Roma

Campania:  dessita (ДЕСИ) - Napoli

Basilicata:  Rositsa (POСИ) - Palazzo San Gervasio


Архивът Мами в Италия : Grinning

Част 1,Част 2,Част 3,Част 4,Част 5,Част 6,Част 7,Част 8,Част 9,Част 10,Част 11,Част 12,Част 13,Част 14,Част 15, Част16


# 1
  • Мнения: 6 167
Първа!!!!
АЙде, идвайте тук))
Никой не ми разказа как , кога, защо и тн.... в Италия.

# 2
  • Мнения: 3 388
хайде честита нова темичка и от мен  Grinning говоря с мама по скайп, после е ще ви пиша

# 3
  • Мнения: 4 195
момичета майка ми е в Беневенто, дали има някоя мама там, всъщност е на един остров близо до Беневенто - Римини ли беше, немога да му запомня името но и в Беневенто е голяма част от времето. там има доста българки но все са по възрастни жение, които в бг-мама със сигурност не влизат Joy

# 4
  • Мнения: 5 475
Moon Walk  newsm78 мисля,че нямаме мами оттам...изобщо от Campania е само Десита от Наполи...  Thinking а острова със сигурност не е Римини..

Лени, моята история я знаете повечето..за първи път дойдох тук ,за да следвам през 1992..,като завърших -малко в Бг,после САЩ и през 2003 дойдох отново  в дългосрочна командировка...тя свърши миналата година  Rolling Eyes ..трябваше да си се прибирам в Атланта..но вече се познавах с Масимо   Heart Eyes ..и останах тук..  Wink предполагам завинаги!  Peace

# 5
  • Мнения: 1 100
Аз за първи път дойдох тук през 2002 година (след като ве4е познавах Валерио от 10 месеца, запознали се бяхме в София и той бе идвал няколко пъти там) на гости. През лятото на 2003 окон4ателно се преместих тук и заживяхме заедно. 2004: у4ене на език и търсене на работа. 2005: сватба и варие козе за оправяне, между документи и дела. И така до тази година Heart Eyes Утре стават 3 години, откак живеем заедно Hug

Друго newsm78 незнам... неЩо интересно от първона4алния период тук, Ще гледам да си спомня...

# 6
  • Мнения: 3 425
Клеми, и аз при Марков я правих....голям сладур;)Доволна съм!После ходих и при Томова;)И от нея съм доволна;)
Лени,аморе, ние с аморето се запозахме в София,после минахме за 1 година през Малта и миналото лято дойдохме тук;)Определено ми харесва тук...спокойно,не замърсен въздух...е,професионално не съм удовлетворена от себе си,но надявам се да се поправя скоро;)Ако искаш в дитейлс казвай;)С езика се справих още в София с 1годишен ускорен курс!
Мун Уок, какъв остров има покрай Беневенто....аз на картата го виждам във вътрешността?!
Гери,Ани няма ли намерение да се присъедини към нас пак?
С Ванеса 79 какво ли става?



# 7
  • Мнения: 5 475
Kaлa,не знам за Ани..вероятно няма нет..или просто няма желание да пипне компютър..пък и скоро заминават на море..така,че..нямам представа когха ще се присъедини към нас.. Rolling Eyes

 А за другите и аз се чудя..изчезнаха и само Вески и Пикола..  newsm78

denise и ние през април направихме 3 год.откакто живеем заедно,а септември правим една година откакто сме женени!  Wink

# 8
  • Мнения: 2 804
Здравейте мерси за думите , но наистина на снимките са ангелчета , но туй е щото не мърдат .
Влади , много хубави сте и двамата със съпруга , снимките ти много приятни за гледане .А разказа направо невероятно забавен , много си талантлива без майтап .
Ще се включа след малко пак .

# 9
  • Мнения: 5 475
Ама какво само ми се случи преди малко  Rolling Eyes ..
пращам аз от страницата на водафон,един смс на Масимо
след малко ми звъни тел.и гледам неговия номер,както и характерното за него позвъняване(им различна музика) и ..  Shocked ми се обажда съвършено непознат човек...
  Sick и ме пита коя съм и какъв е този смс дето е получил от мен... #Crazy
  Помислих си,че Масимо си прави шега с мен  Crazy ..
но той ми се обади след около 10 мин и ми каза,че звъни за първи път след като се чухме към 14 ,00 часа...  Shocked както и ,че не е получил никакъв смс от мен... Close
  Като му обясних какво е станало ми каза,че вероятно съм сгрешила някоя цифра от кода на номера му и после системата за разпознаване на тел.,когато се е обадил оня човек е идентифицирала номера като този,който имам в рубриката...
  Много странна работа... Sunglasses

# 10
  • Мнения: 3 388
Ето ме. Тук е задух, казват, че ще има темпорали, уж...
Отворил ми се е голям апетит нещо днес ... ПМС ще да е ... хапнах плодово млекце, малко кокос, сега от любимите ми Toffiffee ... лоша работа, а довечера сме на гости, пак ще се пийва и хапва. А после, не съм била отслабвала, ами то така ли се слабее  Laughing
Лени, аз дойдох в Италия края на юни миналата 2005-та година, последва 2 месеца щуро тичане и сватба през септември. Сега ще имаме първа годишнина.
С Роберто се запознахме и общувахме на английски, после на италиано-английски / аз карах 2 кратки курса само от по 10 дни в Бг по италиански/. Откакто съм дошла само на италиански си говорим и съм мнгоо брава, казват  Wink
Иначе съм идавала и преди, но на гости. Той дойде първо в София, после във Варна, някои от роднините и приятелите въобще не го познават, тъй като като идва последния път във Варна, не се и предполагаше, че ще се стигне до тук. Последната му ваканция във Варна с мен беше точно пред 2 години-август 2004

# 11
  • Мнения: 2 427
Оки,почвам аз,ама да не вземете да стреляте че досаждам.
Значи Лени за фигурите ди мерда които правех непрекъснато:
В началото когато пристигнах тук речника ми по италяно се заключваше в думите,спагети,макарони,пица,вино,аморе,гранде, пикколо ,белло,бене,Арлекино,Карбонара,торта и ауто.първите месеци от живота ми в Торино бяха много сюреалистични,непрекъснато,чистех,готвех(все имаше някой за вечеря в нас)и от нямане на какво друго пазарувах в Ди пер Ди.И тъй като до тогава все се пазаруваше от Аучан,аз заключих че и в Ди пер Ди кантара за плодове и зеленчуци  трябва да ти дава някаква белжка за тегло и цена.Иначе какво прави този кантар при зарзавата?!
Обаче ни се виждаха кодове ни дяволи по тоя кантар.Единственното нещо в близост до него беше един бутон който в глупостта си непрекъснато натисках и в целия супермаркет се носеше углошителен звън на някаква аларма.И аз като малоумница ,не знам защо продължавах да правя опити да извадя някава бележка от кантара и звънях ли звънях...По едно време дойде някаъв и ми се развика...и аз нищо не разбрах...зарязах тегленето на зеленчуците и направо избягах.По късно ме уведомиха че ги теглели на касата.
Друг сблъсък с италянскиа начин на живот,който ми беше непонятен.Съседка ме моли да и гледам децата за 5 дни докато е на работа,защото училищата бяха във лятна ваканция.Докато излезела в отпуска.Аз приемам.Хлапетата едното на 6 другото на 11.Веднага надушиха че не мога да отказвам,особенно на деца и почнаха да ме "Малтретират".Един ден ме изнудиха да сме ходели до не'ква конюшна да видели кончетата.В 35 градусова жега,аз се грабвам и изминавам 5 км с дечурлята за да видят конете(къде ми е бил акъла,не знам).Вървеше се до там по едно шосе,и аз през цялото време много се притеснявах от тези коли заради децата.По едно време наближихме едно място с едни опънати мрежи от едната страна ,от другата имаше някаква мантинела,така че се получаваше нещо като коридор м-у мантинелата и мрежата.И аз им викам хайде дечица прескачайте тук че да не ни блъснат колите.Тези двечките ме гледат,пулят се недоумяващо и клатят глави в отрицание.И аз пак хайде бе дечицааа прескочете тука!,че ще ни смачкат колите,те пак нищо,нещо ми обясняват ама аз като не разбирам..грабнах аз малкото и вече ще го пускам зад мантинелата,а то някакво отчаяно рита с крачета и моли ли моли да съм го пуснела,направо се катери по мене.Викам си,боже тези италянчета биле много,ама много капризни!!!По едно време гледам една табела"Опасност ,високо напрежение"закачена виси на оная ми ти мрежа и направо ми се подкосиха крачката .Ми тези италианци пък като не говорят въобще чужди езици ,как да се разберем!

# 12
  • Мнения: 5 475
Я ,да ви разваля малко настроението... Twisted Evil
Хайде ново пет за здравните осигуровки! Crazy
След като баща ми ходи един път още през зимата да подава молба,че не живея в Бг и не трябва да плащам здравни осигуровки ,като гледах в сайта на НОИ все си пише ,че съм длъжник и пращам го аз пак да ходи да пита  Rolling Eyes
от НОИ го пратили в Столична дирекция на полицията на Мария Луиза да иска сведение кога съм влизала и излизала от страната...документа струва 7 лв,и 3 лв комисон на банката...дотук добре  Peace
  Взел го е днес  и отишъл до Националната агенция по приходите към общината
и оттам просто цирк някакъв...  #Crazy 3 часа се е разправял...  Sick до 2003 година изобщо не признавали къде си живял,само защото 2000 год.сме били избрали личен лекар... #Crazy 
  2004 съм се прибирала за 20 дни април и за седмица края на август...тази седмица ме прецаквала и не ми признават цялата година,защото трябвало да имаш 183 дни непрекъснат престой навън...т.е. не можеш в една година 2 пъти да си идваш в Бг...
  Казали са му,че трябва всяка година да се минава през същата процедура-да се иска сведение от полицията,да се подава молба до общината ....и да имаш над 183 дни НЕПРЕКЪСНАТ престой в чужбина...докато не станеш чужд гражданин...не можело да се отпишеш завинаги
    Факт е,че аз от 2000 год живея в чужбина ....за първи път съм се върнала в Бг през април 2004 ...и не ми признават изобщо годините до 2003 включително,които са прекарани навън..
 
  Така,че от мен няма и стотинка да видят...чакам си италианското гражданство и ако трябва няма и да стъпя в Бг. Crossing Arms

# 13
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 017
Тя,тази здравна каса е такова изчадие адово,че винаги съм се чудела при всички заплахи за атентати ,как пък на един не му хрумна да я гръмне!!!!Тя е ад и за пациенти,и за доктори,само за тях си е добре!Гадове мръсни!Ако знаете как съм им набрала!!!То при тях е по-лошо от диктатурата на Пиночет!Иедни намахани и безкомпромистни,а се набутаха там все връзкари и некадърници!айде,че много се ядосах и нямам никакво намерение да се разправям с тях заради Тони.Ще се занимавам с глупости,да бе!!!

# 14
  • Мнения: 2 804
Това пък съм аз на моят сватбен ден .


Аз от нашата сватба имам точно 3 снимки в къщи иначе имаме повече и филм импровизиран от един приятел на съпруга ми но и той е в БГ.

Общи условия

Активация на акаунт