Нямаме брак, а чакаме бебче ...

  • 3 331
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 323
Ние се оженихме когато големия беше на 8 години , а малкия на 1. Роден е в Шейново там си имаха готови бланки от 1-2 странички които Тати попълни лично пред тях и това беше. Тръгнахме си от там с неговото име и повече никога не еставало на въпрос.
Дано и при теб е така.

# 16
  • Мнения: 181
Ние също сме така. Не бързайте с нотариално заверената декларация, защото на нас също не са ни искали. Документите ги попълниха на място в болницата. Освен това се водиш нещо като самотна майка и за детските се взема само твоя доход. Не е вярно, че няма да вземате детски. Всичко ти се полага. Само, че детенцето ще бъде записано на адреса, на който се водиш ти, т.е. там където ти е постоянната регистрация. Иначе всичко става относително лесно.

# 17
  • Мнения: 2 957
И ние нямаме брак,а бебчо е вече на 9 месеца.Това изобщо не ни притеснява  Wink

# 18
  • Варна
  • Мнения: 617
И нашия татко не е подписвал никакви декларации. Просто когато записвахме детето той дойде с личната карта и това беше.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 6 321
по-скоро има предимства  Wink

за детските се гледа само твоя доход,съответно дори и да е бил висок ,когато си на майчинство ти пада,не ти трябва лична карта на бащтата

за детска градина,ако все още го има - има някакво намаление за самотна майка, аз не бих се възползвала ,но все пак е вариант

не ти трябват подписи,л.к и т.н на съпруг

нас засега ни устройва този вариант на съжителство

# 20
  • Мнения: 221
Ние също нямаме брак и доколкото съм информирана това няма да ти се отрази нито на майчинските , нито на каквото и да е било.
Друг е въпроса, че ние решихме да подпишем като влезна в пети месец smile3503
А пък сватба ще правим бебчо като порасне newsm03
Но ние винаги сме искали да си се оженим - просто бебето ни изненада малко Rolling Eyes
А пък и апартамент ни се иска да вземем на изплащане, а така ще ни одобрят доста по-лесно и бързо.
Успех ви желая newsm51

# 21
  • София
  • Мнения: 6 171
Виждам че в някои болници не искат декларация, но все пак когато се ориентираш къде ще раждаш можеш да попиташ как е там. Аз родих през май 2005 г. в "Св. София" и там ми искаха. Неудобното беше, че родих в петък и след това имаше 4 почивни дни през които и нотариусите не работеха. Родих със секцио и ме изписаха на 6 ден, който беше и първи работен та таткото успя да ми донесе такава декларация в противен случай щяха да изпишат детето с моето име и после щеше да има доста повече формалности за да сменят името на детето.

Лека бременност!   bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 3 405
Просто отива при нотариус,там му го издават и го носи в болницата за да се състави акт за раждане.Това е
Peace

# 23
  • Мнения: 815
всички болници в софия вече искат нотариално заверен документ, че бащата признава детето- както момичетата са писали по горе това струва 3 лв.

а пък България е така устроена, че не се прави разлика между самотна майка и майка без брак, която живее с таткото- но освен детските, които 100 процента ще взимаш - имаш право още на помощ за отопление през зимата- 75 лв на месец- просто прага е  по 80 лв на човек от семейството- ти и детето с майчинство от 160 лв имате право на тази помощ, може и други да има, ама не ги знам- изпуснах, че кухнята и детската градина ги плащаш на половина

моя тати все ми повтаря на майтап да се разведем, че и ние да ползваме някакви привилегийки за децата

# 24
  • Мнения: 992
не мисля че ще имате спънки и ние нямаме брак
само като се роди бебка трябва таткото да отиде при нотариус и да напише декларация че припознава бебка с точните й имена  Peace
успех и леко раждане

# 25
  • Мнения: 5 140
Брат ми и снаха ми живеят без брак имат 2 годишен син и даже обща фирма, така че проблеми никакви, освен ако сам не си ги създадеш разбира се.
Успех и леко раждане.

# 26
  • Мнения: 1 202
щом се обичате подписа няма никакво значение . А и може по-късно да решите да се ожените.
 Peace

# 27
  • Мнения: 181
Малко е под въпрос за помощите, защото условието вече е да не живееш с бащата и при една проверка - не ви мисля. А що се отнася до яслите и градините, не съм съгласна, че плащаш на половина. Аз ходих да питам за ясла и казаха, че щом е припознато детето, то се води с двам родители. Не искат лични карти заради закона за личните данни. А и нали винаги може да видят, че имената ви не съвпадат? Аз лично не бих искала да рискувам. Не разполагам с голямо количество пари, но пък и не мога да лъжа, че съм самотна, щом не съм. Въпрос на личен избор.  Peace

# 28
  • Мнения: 216
И ние не сме подписали,така се 4увстваме много добре за сега.  loveuuu

# 29
  • Мнения: 4 392
На нас не ни искаха нотариално заверена декларация,подписахме документите в самата болница.Единственото условие беше таткото лично да присъства на оформянето на документите  и да сложи подпис. Peace

И при нас беше така.

Общи условия

Активация на акаунт