Нямаме брак, а чакаме бебче ...

  • 3 330
  • 72
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 630
На нас не ни искаха нотариално заверена декларация,подписахме документите в самата болница.Единственото условие беше таткото лично да присъства на оформянето на документите  и да сложи подпис. Peace
И при нас беше така. В различните болници явно искат различни неща.

# 46
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Виждам че в някои болници не искат декларация, но все пак когато се ориентираш къде ще раждаш можеш да попиташ как е там. Аз родих през май 2005 г. в "Св. София" и там ми искаха. Неудобното беше, че родих в петък и след това имаше 4 почивни дни през които и нотариусите не работеха. Родих със секцио и ме изписаха на 6 ден, който беше и първи работен та таткото успя да ми донесе такава декларация в противен случай щяха да изпишат детето с моето име и после щеше да има доста повече формалности за да сменят името на детето.

Лека бременност!   bouquet

Като гледам, с теб заедно сме раждали  Twisted Evil!

# 47
  • Мнения: 498
Ако просто не искате да се жените,защо да има проблем.Знам,че при раждането трябва таткото да данесе уверение,че припознава детето.
Другото си е същото.Ние нямаме брак,но това не е никакъв проблем за нас.Той си припозна детето,НО!Трябва да се завери една глупава декларация в нотариус,че той е таткото.

# 48
  • Мнения: 5 277
Ние също нямаме брак и си живеем така, тати припозна децата и толкова. Неприятното е , че аз още се водя на стария адрес и като имам да получавам нещо от пощата трябва да тичам до другата станция,която никак не е близо,а и с двете деца ми е проблем, та затова съм решила да си сменя адресната регистрация. И също съм се замисляла,че при недай си боже такава загуба,както при Невада ще има проблеми за децата и останалия родител. Аз не съм привърженик на брака,но може би заради това ще отидем да подпишем - някой ден Simple Smile

# 49
  • Мнения: 676
Ами никакви и ние нямаме,бебо е на почти 9м. Дори не мисля, че записването на детето е по-различно от при двойките с брак.

# 50
  • Мнения: 118
Ние подписахме декларацията направо след раждането пред държавната служителка. Никакви драми нямахме с липсата на брак...

# 51
  • Мнения: 11 003
Засега не сме имали никакви проблеми.

# 52
  • Мнения: 1 925
Няма да имате никакви проблеми. Ние поне нямаме. Само в родилното трябва да занесе таткото документ заверен от нотариус за припознаване на детето - само това.
Успех и леко раждане
Peace

# 53
  • Мнения: 5 362
Няма да имате никакви спънки Peace
Не бива да те притеснява това.

# 54
  • Мнения: 537
О, не се притеснявай и ние сме така. В болницата таткото само попълни декларация, че признава бебето и това е:) Детските ти се полагат няма значение дали имате брак, а какъв ти е дохода, ако е над 400 лв на месец нямаш право на детски.

# 55
  • Мнения: 520
Ние също сме без брак, засега проблеми няма!

# 56
  • Мнения: 7
не си единствена,след като се роди,таткото отива при нотариус да го припознае,този документ и неговата лична карта остават при теб ,преди да те изпишат в родилния дом ще ти ги поискат да регистрирате бебето.нищо сложно няма ,защото това вече е нещо нормално.

# 57
  • Мнения: 22 427
Никакви спънки не ви чакат според мен.
Записвате бебето с каквото презиме и фамилия искате. В родилното ще ви попитат дали бащата припознава детето.

# 58
  • Мнения: 140
Нямаш никакви проблеми и ние сме така,даже чакаме второ Simple SmileНикакви заверки от нотариус не са ни искали.Таткото само дойде в болницата и подписа документ,че припознава детето и то взема неговите имена(презиме и фамилия)Работа за няколко минути.А и детски надбавки си получавам-подадох документи само за моите доходи,защото нямаме брак и това е.Ако дохода на член от семейството,т.е. за теб и бебето,е под 200 лв,ще вземаш детски.

# 59
  • Мнения: 875
и ние сме така и не сме имали никакви проблеми   Peace

Общи условия

Активация на акаунт