още не се обръщаме

  • 1 297
  • 16
  •   1
Отговори
момченцето ми е на 6м. и половина а още не се обръща добре само по някога.кога седнаха вашите деца newsm78 no

# 1
  • София
  • Мнения: 4 575
И ние рядко се обръщаме. Сложих ги да седят след 6 мес.

# 2
  • Мнения: 4 414
прочетох и другата ти тема.
правиха ли ви ТФЕ/трансфонтаниална ехография/?
по принцип детето се обръща към 4 месец, но не винаги това, че не се обръща, означава, че има проблем.
тъй като сте рискова група, смятам че е добре да заведеш детето на невролог възможно най-скоро. аз препоръчвам клиниката на д-р Чавдаров. там имат много опит с подобни случаи.
успех и дано се тревожиш напразно  bouquet

# 3
  • Мнения: 197
Ние като пумпали се въртяхме,но ти не се притеснявай,може би сте по тежки ,но ще видиш как ще почне да  го прави много често.
А сядането  към 6.5мес. ,но само си седна един ден ,като чели винаги го е правил.... Wink

# 4
благодаря ви той наистина е тежичък 9,300,а в понеделник сме на невролог

# 5
  • Мнения: 997
 Категорично те съветвам да не се доверяваш на максимата " Всяко дете се развива различно". Така е, но трудно се прави разлика дали това различно може да доведе до проблеми или не. Затова е хубаво детенцето да се види от специалист. Много често, децата започват да се обръщат или да седят по-късно, без това да се дължи на някакъв проблем, но дори тогава рехаболитацията може да бъде от полза....
Аз също препоръчвам болницата в Красна поляна.....но има и други места. Честно казано, дори забавянето да се дължи на килцата, малко фитнес няма да навреди Laughing
  Нашият батко започна да се обръща късно - тогава не взех мерки, но за щастие имахме късмет - навакса. От гледна точка на сегашния опит не бих пропуснала дори един ден.
  Hug

# 6
  • Мнения: 888
Няма да загубите, ако отидете на детски невролог, може само да спечелите...най-малкото ще си възвърнете спокойствието...Дано всичко са НАпразни тревоги! Praynig Praynig Praynig

# 7
  • Мнения: 2 494
JЙони се обърна на 6 месеца и половина-родена е на 24.09, а се обърна на 8 юни  Peace И аз се бях притеснила, но всичко се нареди, дано скоро и твоето детенце започне да се обръща.

Седнала започнах да я слагам към 6 месеца, на 7 вече не се клатеше като пате, но често падаше настрани.
На 8 месеца седеше стабилно!
Успех и дано няма проблеми!

# 8
  • Мнения: 343
момченцето ми е на 6м. и половина а още не се обръща добре само по някога.кога седнаха вашите деца newsm78 no

moeto stana onzi den na 7 mes., oburna se na 4,5 mes., prolazi na 6mes., a ot edna sedmiza pochna da sedi sam. 9100 gr e 72 sm.
dano sam ti pomognala s infoto.
sorry za latinizata...

въпрос към другите майки> kakво значи " сложих го да седне???? "  #Crazy  не трябва ли детето само са се изправи от легнало в седнало положение, когато му е дошло времето за това? какъв е смисъла да се слага детето да седи, при условие че гръбнака му очевидно не е готов за това, ако не може само...

# 9
  • Мнения: 5 790
Айде, 19-ти път пиша. Вече си ги броя и си водя щателна статистика на темите "Не се обръща". Да напиша все пак за 19-ти пореден път: Виктория се обърна на почти 11 месеца, проходи на 1 год. и 4 месеца, седна сама на 7 и малко, без да бъде подпирана. Сега е на 1 год и 8 месеца и не мога да я стигна, като реши да ми бяга. Спокойствие и здрава храна му е майката. А лекарите да си изхвърлят учебниците, щото нашите деца не са правени по учебник, всяко е личност, която се развива по различен начин! Писна ми! 

# 10
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Айде, 19-ти път пиша. Вече си ги броя и си водя щателна статистика на темите "Не се обръща". Да напиша все пак за 19-ти пореден път: Виктория се обърна на почти 11 месеца, проходи на 1 год. и 4 месеца, седна сама на 7 и малко, без да бъде подпирана. Сега е на 1 год и 8 месеца и не мога да я стигна, като реши да ми бяга. Спокойствие и здрава храна му е майката. А лекарите да си изхвърлят учебниците, щото нашите деца не са правени по учебник, всяко е личност, която се развива по различен начин! Писна ми! 
Алекс1 не си съвсем права - по-добре излишно притеснение и невролог, отколокто закъсняла диагноза!
Аз пък знам доста тежки и лоши случаи когато това с облръщането и седенето е било насочваща следа за заболяване - но не е имало кой да го открие!
Затова - по-добре излишно притеснение, отколкото лекарска немърливост!

# 11
  • Мнения: 997
А лекарите да си изхвърлят учебниците, щото нашите деца не са правени по учебник, всяко е личност, която се развива по различен начин!

Да така е, децата се развиват по различен начин.....но, Алекс само си помисли за миг - ами ако не навакса....ако това закъснение се окаже първи признак на някакъв по - сериозен проблем? Смяташ ли, че всеки родител е способен да направи разлика....много мами тук могат да изпишат цели книги с патилата си......защото...на 11 месеца ВЕЧЕ МОЖЕ ДА Е КЪСНО....да се помогне на детето.
Ще цитирам само една малка часта от възможностите:
мускулна дистрофия
левкодистрофия
някои видове ДЦП
Днес, след като не вярвах, че на мен може да се случи подобно нещо, съм категорично за това, при всяко СЪМНЕНИЕ да се направят нужните прегледи  и изследвания.

# 12
  • Мнения: 5 790
Естествено, че след като майката има някакви притеснения, е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да заведе детето на лекар. Но се дразня от това, че педиатрите обикновено казват "аууууу, на 4 месеца и още не се обръща....". И стресират по този начин майката, на която обикновено това й е първо дете и започват да й минават какви ли не мисли през главата. Всеки месец тук се пускат поне по 2 такива тема от майки, стресирани и уплашени от педиатъра, който смята, че това, че детето не се обръща на 4-5-6 месеца е нещо много страшно. Минала съм по този път, знам какво ми е струвало. Въпреки че, нашето педи беше доста спокойна и никога не е казала, че има проблем. Просто питаше дали се обръща, дали пълзи, дали сяда. Знам колко притеснения съм имала дали ще се обърне, кога ще седне, кога ще проходи и т.н. и т.н. Водила съм я на ортопед, който буквално ми се изсмя. Знам, че е по-добре доктора да ти се изсмее на притесненията, отколкото да си ги изживяваш вътрешно. Просто се опитвам да успокоя майчето, че вероятно няма никакъв проблем. Извинявам се, ако съм обидила някого, не е било нарочно.  Hug

# 13
  • Мнения: 4 414
моят опит пък е, че обикновено педиатрите не казват "ауууууууу, не се обръща!", а "всяко дете е различно. това е тежко раждане - вие какво искате?!"
истината е, че само Господ знае какво ще стане по-нататък. останалите трябва да проверяват за проблем. аз съм на мнение, че ако е имало нормална бременност и безпроблемно раждане може да се поизчака/макар че от позицията ма моят опит, довел до параноя, не бих чакала Wink /. но при положение, че в конкретния случай детенцето определено е рисково, по-добре да се провери.

п.п. не си обидила никого  bouquet просто сме се нагледали на много случаи на "чакащи педиатри" и реагираме бурно понякога Peace

# 14
  • Мнения: 997
 Алекс  Hug, напълно те разбирам. Сигурно говориш от личен опит - вероятно и аз бих се стресирала да ми кажат, че детето ми не се обръща защото....а да се окаже нищо. Но за съжаление - поне 90 процента от майките в болинацата за деца с ДЦП са ми казвали, че техният педиатър не е видял проблема навреме или е твърдял, че на детето нищо му няма. Онзи ден се запознах с поредното дете на 1,6 месеца "пропуснато" от личния си лекар. Затова, ние, родителите трябва да сме нащрек.......и при всяко отклонение от нормите да търсим компетентно мнение. Дори не за друго, а за нашето собствено спокойствие.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт