Как преживявате болката на децата си?

  • 2 587
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 470
Карен, аз лично обезумявам от болка, започвам да реагирам неадекватно и винаги обвинявам за всичко себе си. Синът ми падна от количката надолу по стълбите във входа, доста пъти се претърколи и това пред очите ми... Резултатът - разцепена устна, счупен зъб и неистов страх от стълби! На 1,3 г вече имаме 3 рентгенови снимки...  Cry Но какво да правя, което е писано си става. Затова- кураж и търпение с бебока!

# 16
  • Мнения: 2 051
Цитат на: Karen
 и се чудя как ще се справям. (

Ох. Труден въпрос. Особено ако се случи да е по-сериозна болка. Един от батковците ни като беше на 3 години седна в една вряла вода по време на ремонт. Дупе, гениталии, бедра - всичко беше изгоряло. 2 месеца лежахме по болници, първата седмица превръзките му сменяха с пълна упойка. Отслабна наполовина, забрави да ходи. После като прохождаше наново беше един студ, но трябваше всеки ден да ходим навън по много за да не му атрофират сухожилията. Виеше от болки, ужасно е да гледаш малко дете как страда. Ама стискаш зъби то да те вижда, че няма страшно, че всичко върви на оправяне, че ти го подкрепяш ... и така потръгва и се оправя. Че и забравя после, мойто няма никакви спомени, слава Богу.
Дано на никой не се случва, на никой не пожелавам детето му да се мъчи.

# 17
  • Мнения: 5 539
Цитат на: vedrra
Цитат на: Karen
 и се чудя как ще се справям. (

Ох. Труден въпрос. Особено ако се случи да е по-сериозна болка. Един от батковците ни като беше на 3 години седна в една вряла вода по време на ремонт. Дупе, гениталии, бедра - всичко беше изгоряло. 2 месеца лежахме по болници, първата седмица превръзките му сменяха с пълна упойка. Отслабна наполовина, забрави да ходи. После като прохождаше наново беше един студ, но трябваше всеки ден да ходим навън по много за да не му атрофират сухожилията. Виеше от болки, ужасно е да гледаш малко дете как страда. Ама стискаш зъби то да те вижда, че няма страшно, че всичко върви на оправяне, че ти го подкрепяш ... и така потръгва и се оправя. Че и забравя после, мойто няма никакви спомени, слава Богу.
Дано на никой не се случва, на никой не пожелавам детето му да се мъчи.

Господи, какво сте преживели!
Дано не се случва на никого!
Аз не бих издържала

# 18
  • Мнения: 1 680
Цитат на: AnMary_
Цитат на: svetlaa
Аз  лично бих се жертвала за децата си.


кой ли не би го направил? Wink


Всъщност сигурна съм ,че  почти всяка майка би го направила. А за форумите тук съм 100% сигурна.

# 19
  • Мнения: 470
За съжаление не е така - повечето майки в днешно време не знаят какво значи наистина да се жертваш за децата си...
Пример: Колко са майките, които са готови да развалят фигурата и бюста си и да кърмят колкото се може по-дълго?

# 20
  • Мнения: 1 975
Цитат на: Petinka
Цитат на: Mini
Бебето ми плаче и аз плача, той спре, а аз не мога. Никога няма да забравя, когато му биха първите ваксини. Добре че не бях сама. А също така и когато един път се беше одрал по личицето и течеше кръв Cry


Ааа, аз на ваксините пращам татко му, защото аз като на мен ми бият инжекция припадам, а на него-не мога да си представя!


и аз съм така..... Все таткото ги води на ваксините..............

# 21
  • Мнения: 2 258
Изживявам всичко много по-силно от Деничка...Направо понякога усещам,че като се удари или я заболи нещо ме обхваща някакво странно чувство все едно че изтръпвам....Никога не съм чувствала така никого както чувствам нея-все пак съм и мама;)

# 22
  • Мнения: 5 539
Цитат на: pretty_witty
За съжаление не е така - повечето майки в днешно време не знаят какво значи наистина да се жертваш за децата си...
Пример: Колко са майките, които са готови да развалят фигурата и бюста си и да кърмят колкото се може по-дълго?


Нали уж кърменето не разваляше бюста и фигурата?

# 23
  • Мнения: 3 200
Цитат на: lilita

Нали уж кърменето не разваляше бюста и фигурата?


А даже напротив поправя ги  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 517
Цитат на: Petinka
Ааа, аз на ваксините пращам татко му, защото аз като на мен ми бият инжекция припадам, а на него-не мога да си представя!

Когато щяха да ваксинират беба, направо ми се свиваше коремът, все едно че аз ще ходя да ми правят нещо... а се оказа, че не я боля чак толкова. Поне не рева така много. А таткото - пази Боже него да пратя, той е по-страхлив от мен (а май и от Маринка  Wink ) и не може да гледа инжекции - обръща се на другата страна.
А най-страшното, което досега ни се е случвало (дано не става повече нищо подобно), беше когато беба падна от бюрото, на което я преповивахме, направо полудях, ревах повече от нея и сума време не спрях да треперя. Слава Богу, като по чудо нищо не й стана...

# 25
  • София
  • Мнения: 10 309
Цитат на: Karen
Ох, паднало е днес милото по очи и си е разбило устата. Текло много кръв, устната подута-двойна, и  един преден зъб счупен наполовина!   Sad  Sad   Много е страдал, а аз не бях там! Къса ми се сърцето!


Mного гаден ден! Съжалявам за детенце  Cry

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 6 932
Цитат на: lilita
Цитат на: vedrra
Цитат на: Karen
 и се чудя как ще се справям. (

Ох. Труден въпрос. Особено ако се случи да е по-сериозна болка. Един от батковците ни като беше на 3 години седна в една вряла вода по време на ремонт. Дупе, гениталии, бедра - всичко беше изгоряло. 2 месеца лежахме по болници, първата седмица превръзките му сменяха с пълна упойка. Отслабна наполовина, забрави да ходи. После като прохождаше наново беше един студ, но трябваше всеки ден да ходим навън по много за да не му атрофират сухожилията. Виеше от болки, ужасно е да гледаш малко дете как страда. Ама стискаш зъби то да те вижда, че няма страшно, че всичко върви на оправяне, че ти го подкрепяш ... и така потръгва и се оправя. Че и забравя после, мойто няма никакви спомени, слава Богу.
Дано на никой не се случва, на никой не пожелавам детето му да се мъчи.

Господи, какво сте преживели!
Дано не се случва на никого!
Аз не бих издържала


Щях да кажа същото.  Добре, че няма спомени душичката!

# 27
  • Мнения: 5 468
До сега сме нямали, кой знае, какви препятствия, само ваксините. Как преживявам... мъжът ми я държи на ваксините, тя плаче и аз плача. Много гадно ми става и ми лазят едни тръпки по ръцете, все едно съм пред изпит. На мен като ми бият инжекция, гледам иглата безстрашно, а на нея не мога да издържам. А трябва да свиквам с това... Но, как 33uu. Много ми е трудно да се преборя с тези ваксини.

# 28
  • Мнения: 456
Явно че всички майки страдат, когато и децата им страдат .  На мен ми се свива сърцето като бебчо плаче за нещо - колики, ваксини и колко други неща... Това е нормално, но мисля че трябва да се научим да намираме сили, за да ги успокояваме - нали на нас разчитат душиците... 1crib

# 29
  • Popovo
  • Мнения: 571
Как се преживява болката на детето ти...?! Не се преживява,детенце расте и забравя слава Богу, но майката никога.Още ми се разтреперва сърцето от страх и яд от нещо което се случи когато Марти беше на 6 м.,а сега вече е на 7 г.Ето с две думи какво е:Цяла нощ беше повръщал и аз паникъосана го водя сутринта към 5 в болницата в Търговище. Първо ми дръпнаха едно конско,че ги будя в отделението(беше съботен ден)а после след 5 минутен преглед решиха да го сложат на система за обезводняване. Аз не съм лекар но защо ли си мисля че когато детето пие вода без проблеми няма нужда от тази система,но както и да е може би е трябвало.Взеха бебето и се започна едно бодене,а аз гледам през две стъклени врати не ме пуснаха,а то плаче милото .Надвесени над него 2 сестри ,които го държат и трета го боцка.Аз рева отвън , а минаваики покрай мен една от сестрите ми се изрепчи.Какво се халосваш нищо му няма.Вярвайте ми искаше ми се да ги убия.Неможаха да сложат системата,а когато ми го дадоха имаше над 30 дупчици само на едната ръчичка.След обяда му пуснаха първите изследвания и се оказа , че намяло нужда от системата.Цял живот ще съм благодарна на д-р Абаджиева която по него време беше завеждащ на отделението,че ни спаси от него ад и наказа всички които участваха в това.Доста време след това се събуждах от кошмара,че детето ми пак е там.Не се преживява болката на рожбата ти никога.
Извенете ме дългия постинг.

Общи условия

Активация на акаунт