А това пък какво е?

  • 915
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 983
Преразказвам случката от вчера, та в 14 часа се качвам в колата (която е без климатик) и до 16.30 карам нон-стоп, жега ужасна, слизам и като се погледна в огледалото след това останах ужасно озадачена, бях цялата червена и подута, след консултация с джи-пката по тела ми казва "слънчева алергия", да пия един еролин и да чакам, ще спадне, цяла вечер се плискам със студена вода пак по нейна препоръка, обаче ефект=0, сутринта ставам, още по-подута от вчера, но без зачервяването, и понеже се уплаших тръгнахме с мъж ми към спешното във ВМА, там ме преглежда дежурен токсиколог, който отсича "ще пиеш 2-3 дни фамотидин #Crazy и зиртек и ако не започне да спада личната ти лекарка да ти пусне изследвания, не съм сигурен дали е алергична реакция, но аз не вярвам че съществува слънчева алергия" и ме изпрати по живо по здраво, естествено не си взех фамотидина, защото аз знам че той е за корем, дори листовката четох и никъде не пишеше нещо подобно newsm78
та към какъв лекар да се обърна, само да вмъкна че не ме е боляло през това време, дори сега съм подута, чак ме е срам да ходя по улиците, ужас ви казвам?

# 1
  • Мнения: 1 116
Гледам и не вярвам на ушите си !!! Кажи кой е тоя лекар че да се пазим от него  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 65
Ако действително е някакъв вид алергия - при мен Clarinasse действа безотказно. Ама такава за реакция като при теб не съм чувала. Дано по-малко се разхождаш по лекари.

# 3
  • Мнения: 888
Тия доктори вече съвесем са изперкали! #2gunfire
Не ми се е случвало подобно нещо и не знам как да помогна! Thinking

# 4
  • Мнения: 1 983
Гледам и не вярвам на ушите си !!! Кажи кой е тоя лекар че да се пазим от него  Simple Smile


Хич не си направих труда да го запомня, честно Crazy

# 5
  • Мнения: 1 942
Здравей,

Аз имам слънчева алергия и много съм чела по въпроса и за пръв път чувам подобна реакция. Хайде дай малко предистоия преди да се качиш в колата. В колко стана, какъв крем за лице ползваш, какво закуси и така нататък ????? Да си возила нещо в колата?
Това което мога да ти препоръчам на първо време е да си смениш крема за лице, дезодоранта/парфюма, да не се лакираш или използваш лакочистител /подобна реакция съм виждала при жена към ацетон. Оттока беше най голям на устните/. Направи си маска с хума /тя е силно противоалергично средство/ Самата хума изсушава кожата и затова после се намажи с детски крем или чисто масло /трябва да си сигурна, че не си алергична към нещата които ползваш/.
Ако лицетето ти е подуто още, въпреки че не излагаш на слънце то със сигурност не е слънчева алергия.

Общи условия

Активация на акаунт