Дали отрицателните емоции се предават на бебето?

  • 3 417
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Докато са в корема на мама, бебетата усещат всички емоции, които изпитва тя и малко или много те им се отразяват.

# 16
  • Мнения: 2 047
   Сигурна съм, че се отразяват, именно заради различния тип хормони, които се отделят. Също съм убедена, че и след като се родят усещат емоциите ни, дори и без да говорим..

# 17
  • Мнения: 145
Напрежението на майката по време на бременност се отразява негативно на бебето. Не познавам майка, която е карала неспокойна бременност, а бебето и е да е било "кротичко"  Rolling Eyes
И моите наблюдения са такива. Спокойствието на майката е много важно по време на бременноста.

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 37 917
Ами половината ми бременност беше напрегната и плачлива, както каза някой- мъжът ми го нямаше при мен, аз ревях по телефона да се връща, всичко и всички ме дразнеха и т.н.
Третият триместър ми беше абсолютно спокоен- разхождах се, не мислех за лоши работи, всичко си ми беше таман  Grinning

Е, дъщеря ми до годинката беше абсолютно кротко дете- спи и яде, даже колики нямаше като хората  Mr. Green А сега взе да си показва рогите.
Не откривам никаква зависимост  newsm78 Освен, когато бебо е в корема на мама- лошите емоции го правят неспокоен и се започва с голямото ритане  Grinning

# 19
Може би има значение каква бременност си имала... Първата ми бременност не беше много спокойна, ходех на работа до последния възможен момент и си късах нервите с учениците ми... И баткото беше доста ревливо и неспокойно бебе. Вторият път още от 4-тия месец прекъснах работа, защото прокървих, и сега малкият е доста по-спокоен. Обаче мисля, че това не влияе на истинския характер на детето, който се проявява към годинката Wink

# 20
  • Мнения: 888
При нас наистина си оказа влияние!от нервна майка, нервно бебе...така че карайте по спокойно бременността... Heart Eyes Hug

# 21
  • Мнения: 3 447
Напрежението на майката по време на бременност се отразява негативно на бебето. Не познавам майка, която е карала неспокойна бременност, а бебето и е да е било "кротичко"  Rolling Eyes
Ето ме Grinning След загуба на близък човек, як стрес в работата и куп битови проблеми, имам изключително спокойно дете. Не е ревал като бебе, не е нервен и истеричен в момента. Е, палав е, разбира се, но  това е друга тема.
Така че, склонна съм да се съглася, че бебетата идват с темперамента си и разни други видове "багаж" и колкото и Моцарт да им пускаме, едва ли ще ги променим особено. Естествено, негативните емоции оказват влияние - чрез хормоните, които преминават в кръвта и оттам - в бебето. Същото важи, разбира се, и за позитивните - като секса например. Но според мен не бива да се абсолютизира чак толкова ролята на средата Peace

# 22
  • Мнения: 1 289
Дано да не влиаят много на бебо,щото понякога такива нерви ме гонят,че ще полудея.А случва ли ви се да плачете без причина или пък ако  не е много сериозен проблема?

# 23
  • Mediterraneo
  • Мнения: 37 917
О, плачех дори без никаква видима причина- просто ми потичаха сълзите. Това са хормоните!

# 24
  • Мнения: 300
при отрицателни емоции, както и при положителни, се отделят хормони, които няма как да не се отразят и на бебето
дали ще е "нервно или спокойно" обаче е въпрос и на темперамент, който е генетично определен
newsm10

# 25
  • Мнения: 32
Ами в моята книга за бременността пише,че природата е помислила дори и за това.При отделянето на адреналин,някой органи съзряват по бързо. newsm78 Няма как да изкараш 9 месечна бременност без абсолютни тревоги.

# 26
  • Мнения: 318
Аз съм забелязала когато примерно нещо ми е мъчно и заплача, бебчо започва да се бунтува в коремчето , сякъш ми казва "Мамо не плачкай" Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 1 237
Да,предават се-личен опит.

# 28
  • Мнения: 949
При нас наистина си оказа влияние!от нервна майка, нервно бебе...така че карайте по спокойно бременността... Heart Eyes Hug
Според мен е така.Аз имах много спокойна бременност и Виктор ми е много спокоен-спи по цяла нощ,нямаше колики,много рядко плаче.

# 29
  • Мнения: 742
И аз мисля, че се отразява - и преди и след раждането, бебоците са свръх чувствителни и усещат всяко наше емоционално състояние...
Дори сега, малката спазва режима, който аз имах докато бях бременна /с малки изключения/ smile3521
Така, че трябва спокойствие, здрав сън и силна храна!
Лека бременност!

Общи условия

Активация на акаунт