Дали отрицателните емоции се предават на бебето?

  • 3 416
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 483
Мислите ли, че от това зависи и дали ще бъде нервно или спокойно?

# 1
  • Мнения: 1 111
Аз някъде бях чела, че се предават, и вследствие на това бебето било по-неспокойно.Мисля, че има логика.Но нищо не е 100% сигурно.

# 2
  • Мнения: 532
Аз ще ти отговоря от моя личен опит. С всичките си бременности съм била еднакво нервна, но бебетата ми бяха различни. Степенувам ги: Дъщеря ми беше кротка като агънце, само спеше и ядеше, четвъртото нормално, т.е. лесно се успокоява, първото бебе много плачеше, третото ужасно. Нямам обяснение. Зная само, че като се роди, трябва винаги да му се усмихваш, така и то ще стане усмихнат човек. Laughing

# 3
  • Мнения: 372
Дано не е така, защото доста напрежение ми се събра, колкото и да се опитвах да съм спокойна. 

# 4
  • Мнения: 4 629
Напрежението на майката по време на бременност се отразява негативно на бебето. Не познавам майка, която е карала неспокойна бременност, а бебето и е да е било "кротичко"  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 5 312
Може би,ДА.

# 6
  • Мнения: 3 405
Всички видове емоции се предават на бебето. Затова препоръчват на бременните да са спокойни и да се обграждат с внимание и красота Grinning
За съжаление постигането на иделния вариант е невъзможно, дразнители винаги има. А и това състояние емоциите ни са толкова силни, а настроението така променливо.

# 7
  • Мнения: 1 493
Бабите казват, че на бъдещата майка трябва да се осигури спокойствие и добра храна и положителни емоции. Сигурно са прави, аз поне им вярвам.

# 8
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 370
Аз поне мисля че е вярно. Първия път изкарах доста нервна бременност и имах доста ревливо и нервно бебе. Втория път бях определено по-спокойна и по-щастлива и резултата е бебе душичка, без колики, само спинка и папка...Дано е такъв кротушко и занапред

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аз съм имала спокойни бременности и бебетата ми си бяха кротки.
Но кумата имаше много рискова и плачлива бременност, бебето й 1-вата година спеше по 15мин. на 24ч.(всичко друго беше рев), а до 3.5г. си ревеше по няколко часа през деня и нощта.
Та има огромно значение, според мен.

# 10
  • Мнения: 1 259
Напрежението на майката по време на бременност се отразява негативно на бебето. Не познавам майка, която е карала неспокойна бременност, а бебето и е да е било "кротичко"  Rolling Eyes
И аз мисля така.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 407
Аз пък особенно накрая имах доста неспокойна бременност, но сега си имам едно спокойно и вечно усмихнато детенце. Нито е бил много плачлив като бебе, нито сега. Така че според мен не винаги негативните емоции могат да се отразят отрицателно на бебето.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
Последните 5месеца от бременноста ми бяха ужасни, най-лошите в моя живот засега, толкова неприятности, загуба на единия  родител, лекуване на другия и още куп, куп други неприятности, че просто не искам да се връщам назад. Бебето ми е ревливо, незнам дали се дължи на това, но е неспокоен, стряска се на сън, постоянно мрънка, сега гледам да съм по-спокойна, говоря му, гушкам го, смея се, надявам се да стане по-спокоен с времето.

# 13
  • Мнения: 220
И аз мисля, че се предават. С Евичка имах доста нервна бременност и тя беше едно много ревливо бебе, ревовете продължават и до днес, наред с инатите и своеволията. Но, за съжаление няма как да влезем в инкубатор, когато забременеем.

# 14
  • Мнения: 495
при отрицателни емоции, както и при положителни, се отделят хормони, които няма как да не се отразят и на бебето
дали ще е "нервно или спокойно" обаче е въпрос и на темперамент, който е генетично определен

Общи условия

Активация на акаунт