Витамини - мултивитамини, витамин D, флуор

  • 2 171
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 581
Искам да попитам, най-вече мамите в UK, какви витамини давате на децата.
Най-вече ме интересува давате ли Вит. D, на нас ни казаха, че след като навърши 1 год. не трябва да се дава, обаче тука слънцето е кът, а сега е и зима и се съмва в 9, а се мръква в 4. Така че се чудя, горе долу му давам през ден по 1 капка Vigantol, не мога да го предозирам с такова количество.
Мултивитамини давам по 1 месец, после 1 месец почивка. Когато му давам мултивитамини, спирам вит. Д.
И давате ли флуор за зъбите? Аз му давам Zymafluor по 4 капки дневно. Един приятел на мъжа ми, англичан, му казал, че не трябва да се дава флуор, щото в английската вода нарочно слагали флуор, за да имат хората здрави зъби.  Rolling Eyes Пък и ние не пием много вода от чешмата.  Wink
И между другото, кога си заведохте детето на зъболекар за първи път?

# 1
Що се отнася до витамин Д тук ми отговориха, че такъв не дават (бил отживелица) и аз си поръчах от Б-я. И аз давах профелактично Вигантол по една капка и на двете съм давала.
Флуор не давам. Витамини давам само на каката - едни такива желирани на Basset's - има ги с портокалов, ягодово и прочие вкус.
По принцип са ми казвали наблюдателките, че ако няма видими причини и получават чрез храната си няма нужда от допълнителен прием. За сега да чукна на дърво не мога да се оплача (изключвам поведението на голямата през последната седмица дето ми отказва да яде храна, но пък иска плодове)

# 2
  • Мнения: 1 017
Вигантол отдавна не давам, още преди годинка му го бях спряла и флуора също.
А иначе му давах само витамин С като се разболее, но тук минаката седмица като попитах в аптеката за такъв, мадам фармацевт  ме погледна толкоз странно като разбра, че е за детенце Embarassed
И ми каза по-добре мултивитамини и ми даде някакви с ягодов вкус AZINC Junior и сега му давам по 2 на ден пък ще видим дали пак ще прихване някой бацил от градината Imp

# 3
По повод витамините тук във Флорида не дават витамин Д на бебетата. Мои приятелки в България ми казаха, че се дава. Не мога да разбера тук защо не дават и дали не трябва да й давам на бебка все пак?

# 4
  • usa
  • Мнения: 2 113
Цитат на: nicky
По повод витамините тук във Флорида не дават витамин Д на бебетата. Мои приятелки в България ми казаха, че се дава. Не мога да разбера тук защо не дават и дали не трябва да й давам на бебка все пак?


за какво ти е витамин д във флорида??? с това слънце там половин час разходка на ден му е повече от достатъчна на бебето да си набави нужния витамин д дори през зимата.

# 5
thank you и по този въпрос миз. Ти къде си?

# 6
  • Мнения: 3 611
В Германия дават вит.Д преz цялата първа годинка, а след това и преz zимата на втората.
И тук очите на слънцето се виждат доста рядко Tired  И какъв е мрак Imp
Относно първото ходене на zъболекар...zнам, че трябва да е преди втората годинка. Само не zнам как ги държат теzи деца мирни с чинно отворена уста? Thinking

# 7
Цитат на: arrows
....Относно първото ходене на zъболекар...zнам, че трябва да е преди втората годинка. Само не zнам как ги държат теzи деца мирни с чинно отворена уста? Thinking

Уф, да бе. Ива питаше и за зъболекар кога се водят. Симона получи повиквателно за първият си профелактичен преглед като беше на 3 години. Arrows, тук ги залъгват с разни играчки и естествено за накрая им обещават лепенка с картинка ако слушат. Пък Симона като чуе лепенка и ела да видиш каква е слушлива. После се хвалеше наляво,надясно, че била ходила на зъболекар

# 8
  • Мнения: 2 006
Флуор не давам,но продължавам с вит.Д, други витамини също не давам ,но пък папкаме много и разли4ни плодове Grinning

# 9
  • Мнения: 4 390
Не давам флуор, не давам вит.Д.
Флуор никога не съм давала и не мисля да давам.
вит.Д давах, когато беше на 1 и 2 месеца, после го спрях за летните месеци (тя е родена през април) и зимата отвреме на време давах по една капка, когато се сетя. След като започна да яде месо го спрях окончателно.
Тя (на 20 месеца е) яде формула с каша и пшенични кълнове сутрин, доста месо консумира, както и плодове. Смятам, че си набавя нужните витамини.
Сега за зимата съм решила да й взема все пак мултивитаминен сироп, защото е малка за детските дъвчащи таблетки.
На зъболекар на нас ни казаха като стане на 3 години, че трябва да я заведем на първи преглед.

Общи условия

Активация на акаунт