"Какво да облека днес"....или синдромът на "празния" гардероб

  • 6 647
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 495
Със сигурност на всяка една от вас се е случвало от купища дрешки в гардероба и обувки в антрето да няма какво да облече Simple SmileКакво правите в такава ситуация?Имате ли любима дреха която я носите почти всеки ден, за сметка на останалите, които сте си купили, но не  се харесвате в тях и съответно не ги обличате. LaughingДавайте ценни идеи, когато купувате дрехи..., така че да не се окажете в капана на "празния"гардероб Wink

# 1
  • Мнения: 5 140
При мен проблемът е, не че няма какво да облека, а какво да бъде днес.
Започвам с чуденката всяка сутрин, ако не съм си намислила от предната вечер.
Почти всички дрехи в гардероба са ми любими, щом съм си ги купила, значи са ми такива.

# 2
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Аз не съм от нерешителните мадами, за каквото и да е. Винаги знам точно какво искам.
Но си имам и някои основни правила, когато си купувам нещо.
1. Гласът на сърцето  Laughing- наистина ли искам тази дреха?
2. Гласът на разума (не питам дали ми е нужна, естествено, че не  Wink) - с колко от наличните дрехи мога да я съчетая?
Това е много важно - гледам да върви на повече неща, за да имам повече варианти. Имаш ли повече варианти, все едно си се сдобил с няколко нови одеяния (ако разбирате накъде бия  Mr. Green).
Други неща, с които се съобразявам -  много да ми отива; да е качествена - материя, кройка, шев, марка; моделът да е т.нар. класически. Не си падам по евтините, "модни" дрешки за един сезон, и току-що да са купени, пак изглеждат боклук.


# 3
  • Мнения: 817
Не ,реших си този проблем като си направих една стая дрешник.Сега всичко ми е на закачалки/не само костюмите/.Например , дънкова пола с няколко потника  и тениски за избор към нея.Дънки с дънковото яке и т.н........ . Всичко съм си сортирала по стилове и модели и влизам и знам кое с какво. LaughingПреди беше едно ровене и търсене и в бързината като се нервира ,че не знам кое къде е и изпразвах гардероба/буквално/,бутах всичко на земята и се почваше едно нервно ровене и търсене Close
Любими дрехи нямам ,по скоро при мен има любими стилове .Има периоди в които предпочитам по спортни неща ,други в които нещо по -така.............. и т.н. Blush
Не съм вещоманка и никога не се привързвам към нещо - дрехи ,предмети ,къщи и т.н.Обичам разнообразието и затова постоянно сменям нещо..............било то в гардероба или в обзавеждането.

# 4
  • Мнения: 1 629
хехе, стая-гардероб е разрешение, но при мен е по-скромният вариант с групирането на дрехи на закачалка. Примерно пола и две-три ризи/блузи, дънки плюс поло и блуза...Така, като купувам нещо се опитвам мислено да го приложа към някоя от комбинациите. Изобщо не съм се спяла, обаче, да си купувам глупости и неща, които повече не съм облякла. Но, поне имам желание Grinning

# 5
  • Мнения: 2 495
Мюриель, това с групирането на дрехи ми се вижда много добра идея Peaceще пробвам и аз Laughing

# 6
  • Мнения: 14 472
много ме мъчи и мен този синдром, но ме е срам.....гардеробът ми прелива, буквално, а никак не е малък и периодично /поне два пъти годишно/ подарявам по един сак дрехи на разни познати дето нямат големи възможности да си купуват.

# 7
  • Мнения: 6 472
Този синдром го имам само в петък, когато все още не съм успяла да пусна пералня и част от парцалите са ми в коша за пране. Настава едно голямо чудене: дали да е този панталон, ама с коя блуза, защото жълтичката е в коша, или пък може би тази блузка, но пък полата към нея, бебето я наклепа  Grinning

# 8
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 377
Аз нямам много дрехи , но всичките са ми любими. Обичам белия цвят и той е основа на която всички останали цветове отиват, затова нямам проблеми със съчетаването им.

# 9
  • Мнения: 765
...Така, като купувам нещо се опитвам мислено да го приложа към някоя от комбинациите. Изобщо не съм се спяла, обаче, да си купувам глупости и неща, които повече не съм облякла. Но, поне имам желание Grinning
И аз съм на този вариант , но пак употребявам много време в чудене и често стигам до извода , че няма , ама няма какво да облека...и си слагам дънки и някакъв топ , с което приключвам целият стайлинг  Sunglasses

# 10
  • Мнения: 2 897
Имам доволно количество дрехи(е,винаги може и още),всички си ги харесвам,рядко изпадам в такава ситуация какво да облека,защото предварително съм решила и не оставям за последния момент...Повече време губя,когато избирам какво да купя,доста съм критична и човек трябва да се въоръжи с огромно търпение,за да пазарува с мен...ама точно за това си харесвам всички придобивки Wink

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 6 176
много ми хареса идеята за дрехи по стилове и съчетаемост ,но за съжаление не ми достига мястото да се развихря

по принцип и аз предварително си намислям какво да облека,но не дай си боже нещо да се обърка - ей тогава "синдрома" яко ме затриса  и тогава залагам на нещо изпитано

# 12
  • Мнения: 6 607
Абе,и аз уж много мисля като си пазарувам с какво ще съчетавам но ........и толкова бързо ми омръзват дрехите.И сега с томбачето всеки ден се чудя поради липса на избор

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 5 897
предварително се приготвям /поне мислено, а в повечето случаи не само/ дрехите за работната седмица по дни. За почивните дни съм зарината с дрехи и там не ми седи проблема на дневен ред, по-скоро се чудя кое любимо нещо да облека. Най-затруднена съм при смяната на сезоните докато пренаредя гардероба, тогава започва чуденето "какво носих миналата година по това време newsm78". Най-затруднена съм при големите поводи, когато искам да съм "по-така". Тогава правя ревю на мъжа ми и изцяло се доверявам на избора му Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 3 787
Уф,всеки ден страдам от този синдром Tired.Обикновено вечерта решавам с какво да се облека,но на сутринта ми хрумва нещо съвсем различно и тези дрехи вече не ми харесват.И настава един малък ужас,обличане,преобличане #Crazy
Няма спасение,винаги съм била така Rolling Eyes.Това със отделната стая е много добра идея,но за съжаление няма място ooooh!Може би ако наистина са ми подредени дрехите в някакви комбинации ще ми е по-лесно newsm78

Общи условия

Активация на акаунт