не е честно....искам да кърмя

  • 1 099
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 341
Бях пускала тема преди, че детето ми качило 1.200кг. Бях се ошашкала, че ще е дебело Grinning . Оххх ами сега какво да кажа. За последните два месеца сме я измерили три пъти  и трите пъти е свалила по 200гр. Sad  А яде и други неща. Педиатърката ни каза, че най-вероятно кърмата ми не е вече хранителна и предложи да започна да давам и изкуствено мляко. Как мога да разбера дали кърмата ми е хранителна (освен по качването на кг но детето)? Има ли лаборатория, която да я изследва? И какво да правя? Искам да кърмя, но кърмата ми не е хубава. Идва ми да   ревна с глас. Наистина не  е честно. Педиатърката ми каза "Свалям ти шапка, знаеш ли колко малко жени кърмят? Ти правиш най-доброто за детето си!".

# 1
  • Мнения: 3 200
Доколкото знам няма нехранителна кърма, струва ми се невъзможно. Нека boo се изкаже по въпроса

# 2
  • Мнения: 1 341
Ами тя каза, че не е толкова хранителна, а не че не е хранителна. Извинявайте не съм се изказала правилно. Може би пък аз да не ям както трябва? Но мисля, че не съм променила и начина си на ядене.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 847
Надали проблема е в кърмата. По-скоро е в другите неща, които даваш. Повечето бебета силно намаляват наддаването, когато започне захранването. Случва се и да отслабнат.

Пробвай да карате една седмица само на кърма и премерете пак.

# 4
  • Мнения: 673
Това е от другите храни, те не се усвояват добре. Ако си забелязала в памперса, каквото е яло детето, такова излиза. Все пак, така и така се се захранили, давай "по-питателна" храна: месо, към зеленчуците слагай масълце, кашички, бананчето е калорично и бебоците го обичат. Но давай твърдата храна около 1 час след кърмене и недей да ограничаваш детето както със сукането, така и с твърдата храна. Като я предлагаш час след кърменето, бебето само си регулира количеството. Но на този етап въобще няма нужда от адаптирано мляко. Давай на бебето да суче колкото иска. И ще видиш, че другия месец ще сте пак нагоре Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 341
Безспорен факт е, че месеца преди да я захраня беше качила 1.200, а сега сваля кг. Ама да си призная малко ме е страх да я държа една седмица само на кърма. Тя си е вече голяма.
А ако зависи от нея тя ще си стои с часове на гърдата ми. А има нещо друго след като съм я кърмила  като й дам зеленчуково пюре, тя изяжда не повече от 60гр. Така е и с всяка друга храна. След като е яла кърма, другото не го яде (освен плодово пюре) с такъв хъс и ентусиазъм. А аз не искам да й давам нищо на сила
Аз продължавам да бридам тази тема с кой ли не. Мнооого ми е кофти. Сестра ми предполага, че не е качила този месец защото беше болничка (сополки и кашлица) и ядеше 4 пъти, а не 5. ДА, ама това беше само два-три дни.
А аз какво да ям, за да е по-хранителна кърмата?

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Цитат на: бубулечка
Това е от другите храни, те не се усвояват добре. Ако си забелязала в памперса, каквото е яло детето, такова излиза. Все пак, така и така се се захранили, давай "по-питателна" храна: месо, към зеленчуците слагай масълце, кашички, бананчето е калорично и бебоците го обичат. Но давай твърдата храна около 1 час след кърмене и недей да ограничаваш детето както със сукането, така и с твърдата храна. Като я предлагаш час след кърменето, бебето само си регулира количеството. Но на този етап въобще няма нужда от адаптирано мляко. Давай на бебето да суче колкото иска. И ще видиш, че другия месец ще сте пак нагоре Simple Smile

Подкрепям. Не ограничавай кърменето, ако искаш да наддава добре. Явно е в такъв период, в който има нужда да суче повече.

# 7
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Evjeni
А има нещо друго след като съм я кърмила  като й дам зеленчуково пюре, тя изяжда не повече от 60гр. Така е и с всяка друга храна. След като е яла кърма, другото не го яде (освен плодово пюре) с такъв хъс и ентусиазъм. А аз не искам да й давам нищо на сила

Пробвай да даваш първо твърдата храна и после кърма, ако искаш да изяжда по-голямо количество.
Я кажи какъв ви е режима на хранене и какво й даваш  освен кърма.
Щом имаш достатъчно кърма, не виждам смисъл да даваш формула. Това за недостатъчно хранителната кърма са пълни глупости.

# 8
  • Мнения: 3 927
това със свалянето на кг ми е странно, но все пак нали знаеш, че бебетата наддават много през първите 3-4 месеци и полсе стават по-подвижни, по-любопитни към света, движат се повече и е нормално да намалят темпа на растеж.....

аз имах случай в месеца, когато въвеждах карт. пюре бебка да качи само 180 гр, т.е. бубулечка е права за усвояването на храната (и аз пусках тема тогава какво усвояват бебоците ни).....следващият месец обаче качи 1400 гр.....явно беше започнала да усвоява вече по-добре.....

това за недостатъчно хранителна кърма често се чува. може би в единични случаи е възможно, но иначе и аз мисля, че е глупаво.....

# 9
  • Мнения: 1 770
Цитат на: cheta
Цитат на: Evjeni
А има нещо друго след като съм я кърмила  като й дам зеленчуково пюре, тя изяжда не повече от 60гр. Така е и с всяка друга храна. След като е яла кърма, другото не го яде (освен плодово пюре) с такъв хъс и ентусиазъм. А аз не искам да й давам нищо на сила

Пробвай да даваш първо твърдата храна и после кърма, ако искаш да изяжда по-голямо количество.
Я кажи какъв ви е режима на хранене и какво й даваш  освен кърма.
Щом имаш достатъчно кърма, не виждам смисъл да даваш формула. Това за недостатъчно хранителната кърма са пълни глупости.


Подкрепям Cheta. Друг вариант е, така както правя аз например, е да кърмиш един час преди ядене. Малчо сам си направи такъв режим. Кърмя го към 11 например, след като се събуди от сутрешния сън, а към 12 си яде пюрето. Не винаги изяжда цяло бурканче (120 гр), даже повечето пъти не го изяжда, но хапва все пак. Следобяд пак сме така, като се върнем от разходка, към 2.30 - 3ч. го кърмя, към 4 ч. яде плодово пюре - него по-често изяжда, но е нормално, щото е сладко. След като захраних, той също драстично намали качването на теглото. Но чак загуба на тегло не е добре. Пробвай различни варианти и слушай бебчо за това какъв режим да следваш. Правилата са ориентир, а не закон.
Ако даваш сокове и чайове, намали ги (или ги спри направо) и предлагай по-често кърма.

# 10
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
И аз смятам, че е свалила тегло от боледуването, и че новите храни не ги усвоява още.
Давай повече кърма, няма нехранителна кърма, как може да говорят такива работи.
И не се притеснявай, моя син до 9 мес беше основно на мляко (адаптирано, щото не можеше да суче и кърмата я загубих след 2 мес. цедене). Чак после се захрани и то доста бавно, защото имаше операция на небцето, но после навакса много бързо и сега на година и 8 мес. яде обща храна и си дъвче хубаво.
Щом имаш кърма, кърми си бебето.

# 11
  • Мнения: 4 414
Цитат на: Evjeni
след като съм я кърмила  като й дам зеленчуково пюре, тя изяжда не повече от 60гр. Така е и с всяка друга храна. След като е яла кърма, другото не го яде (освен плодово пюре) с такъв хъс и ентусиазъм. А аз не искам да й давам нищо на сила


на вашата възраст, т.е. преди около месец и Ния беше така - изяждаше не повече от 60 гр. пюре и после си искаше млякото /аз и го давам преди кърмене, защото иначе изобщо го отказва/. много хубаво правиш, че не насилваш детето! кърми си я, колкото си иска, а твърдата храна е за добавка. абсолютно подкрепям майките, че няма нехранителна кърма. дребосъчето само ще си увеличи твърдата храна. Ния вече яде цяло бурканче/125 гр./ пюре, но това ни отне почти 2 месеца. няма смисъл да се бърза.

# 12
Много ВИ БЛАГОДАРЯ за отговорите.
Цитат на: cheta
Я кажи какъв ви е режима на хранене и какво й даваш  освен кърма.

 6:30 кърма
11:00 кърма и зеленчуково пюре само два пъти съм дала пилешко, но прочетох във форума, че  ераничко и го спрях.
15:00 кърма и плодово пюре или каша или кисел
19:00 кърма
22:00 кърма
сега трябва да включа попара и млечната каша. Сокчета никога не съм давала, защото тя се продрисква от тях.

Цитат на: cheta
Пробвай да даваш първо твърдата храна и после кърма, ако искаш да изяжда по-голямо количество.

Пробвах и този вариант, но тогава пък почти не иска да яде кърма.

Цитат на: Taneto
това със свалянето на кг ми е странно, но все пак нали знаеш, че бебетата наддават много през първите 3-4 месеци и полсе стават по-подвижни, по-любопитни към света, движат се повече и е нормално да намалят темпа на растеж.....quote]
Да, това го знам. Когато се тюхках, че е дебела всички с това ме успокояваха. Ето вижте как е качвала кг. :
1 месец - 1,400кг.
2 месец - 1,000кг.
3 месец - 1,200кг.
4 месец - 0,200кг.
5 месец - 0,200кг.
6 месец - 1,200кг. или 1,000кг. объркано съм си записана и не мога да преценя, но си мисля, че беше 1.200кг
и от тук нататъка започва да сваля кг.

# 13
  • Мнения: 1 341
Е госта бях аз  Grinning

# 14
  • Мнения: 7 106
А не смяташ ли,че макари малък процент ,съществува вероятност,везната нещо да не мери добре Sign Exclamation Тези скокове от 200 на 1,200 са напълно възможни,но и би могъл човек да се замисли малко.На една и съща везна ли я мерите и при едни и същи условия (напр. преди хранене със сменен памперс,и с боди с къс ръкав да речем) ?
Защото ако предния път сте я теглили след хранене , а сега преди,естествено че ще е по-лека,даже и да е качила 50 гр.примерно!

Общи условия

Активация на акаунт