Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 26 отговора
Здравейте! Имам следния проблем: Преди повече от две седмици настинах - хрема, слаба кашлица и това беше. Не беше сериозно. Но вече втора седмица вечер вдигам температура - точно 37 градуса. Според личната - това е вирус. Но аз вече не съм болна - само кашлям от време на време. Възможно ли е от вирус вече втора седмица - при това само вечер - да имам Т? Някой имал ли е подобен проблем?
Цитирай

казваш, че кашляш "от време-на време", а други оплаквания имаш ли Thinking като изпотяване(не от жегите), лесна уморяемост и др. мое мнение-виж се на рентген Peace
Цитирай

Ами не - нито едно от двете. Тъкмо обратното даже - доста добре и жизнена се чувствам. Съветът за рентген заради пневмония ли е? Не съм наясно със симптомите на пневмония, но не трябва ли да ми "свирят" гърдите и да чувствам тежест в тях.
Цитирай

Има някакъв такъв вирус. Първо го изкара дъщеря ми, после мъжът ми, сега аз съм наред...Продължителна суха кашлица и лека температура вечер. Мисля, че няма страшно, но за да си спокойна може да се прегледаш пак.
Цитирай

Азмомента съм с такава Т, но имам хрипове без да кашлям. На ренгена нищо не се вижда. Диагноза - бронхеолит, но Т 37,2 беше постоянна няколко дни а от днес ту пада ту се вдига от самосебеси #Crazy
Цитирай

Азмомента съм с такава Т, но имам хрипове без да кашлям. На ренгена нищо не се вижда. Диагноза - бронхеолит, но Т 37,2 беше постоянна няколко дни а от днес ту пада ту се вдига от самосебеси #Crazy

Извини ме за правописа, но на едната ръка имам абокат и малко ми е трудно писането Sad
Цитирай

Преди време бях пускала и аз такава тема.
При дъщеря ми тази странна Т продължава вече почти два месеца. Пускахме изследвания- КК и урина- всичко е ОК. Напоследък засичам, че повишава Т си само вечер, а тогава уж е нормално  newsm78 Утре сме на УНГ, да видим там какво ще кажат. Че и една ваксина отложихме, докато съберем 3 дни с Т под 37... Tired
Цитирай

Хм, аз довечера отивам на лекар заради такава Т.
Преди 10 дни се разболях - заболя ме ухото, главата и окото от дясната страна. Диагнозата беше синузит. Пих АБ и си мислех, че вече трябва да съм ок, ама... всеки ден към 16.00 часа вдигам Т от 37,0 до 37,3  Rolling Eyes Вечер обикновено свалям под 37,0.
Не кашлям изобщо.
Цитирай

Силия няма абсолютно нищо видно като симптом или причина, а както се оказа и изследванията са напълно в норма, не показват възпалителен процес.

Не знам дали тук е мястото, но за да не отварям нова тема, ще попитам- бактериалните инфекции дават ли отражение в КК ? Повишават ли се левкоцитите и ускорява ли се СУЕ- то?
Дано се включат хората с медицински познания  Peace
Цитирай

Явно не само аз поддържам такава Т! А също така явно и повечето от вас също я вдигат само вечер. Добре, ако е инфекция, не трябва ли да се поддържа и през останалото време? Понякога ужасно ме е яд, че не съм лекар. #Cussing out

Димана, стискам палци при малката всичко е наред. Би било чудесно, ако някой, който разбира от подобни проблеми, да сподели опит. По отношение на бактериалните инфекции аз не знам нищо. Embarassed
Цитирай

Снощи бях на лекар. Правиха ми снимка, синусите са отворени, т.е. те не са причина за Т. Днес ми пуснаха изследвания кръв и урина.
Лекарят ми не беше никак притеснен. Каза, че има хора, които в продължение на месеци вдигат такава Т без да са болни.
Нищо не говорихме за бактериална инфекция. Сигурна съм, че ако имаше съмнения, щеше да ми каже!
Цитирай

Теди, радвам се, че нещата при теб вървят добре  Hug
Аз съм притеснена, защото все пак става въпрос за дете... Ако съм аз- както и да е. Днес ми дадоха направление за друг педиатър  newsm78, който разполагал с повече направления за специалисти и изследвания, та утре сме при него. Да видим какво ще излезе при нас  Crazy
Цитирай

Аз така втория път разбрах, че съм бременна. Всяка вечер вдигах температура 37,1 - 37,3 Very Happy
Цитирай

Аз така втория път разбрах, че съм бременна. Всяка вечер вдигах температура 37,1 - 37,3 Very Happy
И на мен това ми хрумна  като прочетох за постоянна Т 37градуса   Wink И аз поддържах такава следобедите и вечерите в началото на бременността ми...
Цитирай

Хм, аз довечера отивам на лекар заради такава Т.
Преди 10 дни се разболях - заболя ме ухото, главата и окото от дясната страна. Диагнозата беше синузит. Пих АБ и си мислех, че вече трябва да съм ок, ама... всеки ден към 16.00 часа вдигам Т от 37,0 до 37,3  Rolling Eyes Вечер обикновено свалям под 37,0.
Не кашлям изобщо.
Аз съм така вече месец. И аз вече незнам от какво е. Първо изхвърлях пясъци от бъбреците, после ме лепна вирусът с разстройство и ту преминава, ту се възвръща, защото имам спастичен колит, който явно сега е обобстрен. Правих и чревно изследване - отрицателно.
Обаче много ме озадачава факта как всяка вечер като по часовник към 18.30-19 ч. се зачервявам, заболяват ме лимфните възли и вдигам Т от 37 до 37.1-2. Всяка божа вечер, писна ми! Като при това направих курс на лечение с гентамицин - ампули - 5 дни, а в момента приемам Бисептол по лекарско предписание.
Днес мисля да отида при УНГ да се произнесе и той, че се намъчих.  Не кашлям.
Хубаво е да се включи лекар относно тези въпроси с температурата.
Цитирай

1-14 от 26 отговора