SMEKTA за кърмачка - може ли?

  • 2 793
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 481
SMEKTA за кърмачка или Enterol?
Имам от гадния летен вирус, а въглен не ми помага. На ентерола пише , че няма данни и да се избягва, а на смектата нямам листовка. Кърмата ми намалява, защото ям само бисквити и сухари, а подобрение нямам. Помагайте  baby_neutral

# 1
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
1-2 капки йод с малко вода за деня два пъти да се вземе. Някой път минава и от първия път.

# 2
  • Мнения: 291
Пий спокойно Смекта. Нямя проблем.

# 3
  • Мнения: 468
Смекта може. Друго, което няма да ти навреди /и на бебето/ е сурово нишесте /1 ч. л./ разтворено в чаша вода.
Бързо оздравяване.

# 4
  • Мнения: 291
П.П. Грешка е да преминаваш само на суха храна. Така ще се обезводниш, че не кърма ами и слюнка няма да ти остане. Диарията идва не от водата, която пиеш, а от водата, която изхвърлят червата ти.

# 5
  • Мнения: 481
П.П. Грешка е да преминаваш само на суха храна. Така ще се обезводниш, че не кърма ами и слюнка няма да ти остане. Диарията идва не от водата, която пиеш, а от водата, която изхвърлят червата ти.
А какво да ям в такъв случай?

# 6
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Ако проблема е от 1-2 дни дори не се пази диета

# 7
  • Мнения: 291
Просто избягвай разхлабващи храни - круши, сливи, прясно мляко и т.н.

# 8
  • Мнения: 481
Проблемът е от вчера през ноща. От 3 ч. повръщане и растройство - до 12ч. С повръщането се преборих, но ... разстройството  #Crazy.
Пих лактогонен чай и днес май имам повечко кърма, поне бебо не рева. Но нито имам апетит , а пък проблемът си остава.

# 9
  • Мнения: 291
За растройството опитай компот от дренки или 1 пакетче суха ванилия. В никакъв случай не пии лопедиум, имодиум и др. от тази групата. За съжаление конвенционалните медикаменти при теб трябва да се избягват.

# 10
  • Мнения: 481
Компот от дренки естествено нямам. А вече изпих 2 капки йод с вода. Но трябва и да ям нещо, защото вчера бебчо се буди 3 пъти през ноща, за да яде. Сега ще си забъркам и Smecta и ако хапна мусака ще бъде ли много тъпо? От сухари и сиренце ми се гади вече.

# 11
  • Мнения: 291
Хапни си мусака ако не е с много подправки и да не е мазничка. Можеш да си свариш ориз, картофи, боб и т.н. варива. Без тежки подправки и мазнина. Ванилийка сигурно обаче имаш - изпии едно пакетче и пийни вода.

# 12
  • Мнения: 1 942
Zdrawej,

И аз съм кърмачка и изкарах скоро дрисливия грип. Яж кисело млекце/тараторче, картофки, ориз и разни други леки храни. То и от другите ще те боли стомаха. Мини на преварена или дистилирана вода докато ти се оправи стомаха. Лекарката ми каза, че смекта мога да приемам по 2 пакетчета дневно.
За да опазите бебо /ние макар и двамата болни успяхме да не заразим бебока/ мийте много старателно ръцете. Сменяй всички кърпи /баня, тоалеттна, кухня/ по 2 пъти дневно и не целувайте бебчо. Маски не сме слагали.
Успех и от цялата работа има нещо хубаво - смъкнах 1,5 кг.  Mr. Green

# 13
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Просто, което иска да мине през устата си го яжте. Ако ви се яде го яже, ако ви се гади от нещо не го ядете. По време на този вирус пих сокове чайове течности дори кока-кола, ама за бебо не е
хубаво колата, че може да реши, че не му се спи.

# 14
  • Мнения: 481
И аз се отчетох с 2 кг. надолу  Rolling Eyes Имам още накъде. А вчера докато дребното се дереше от глад изпратих мъж ми за АМ и маска за лице, за да не заразявам бебо и аптекарката му дала марлички за компрес  #Crazy До АМ не стигнахме, защото беше заспал, докато баща му се върне. А марличките не се сещам как да си ги лепя по лицето  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт