давате ли на бебето вода със захар

  • 10 576
  • 21
  •   1
Отговори
В България нали се дава водичка със захар, а тук се оказа, че не дават. Изчетох всякакви книги, в които пише, че не трябва да давам вода, защото не е нужна на бебето, но веднъж майка ми й даде и тя я изпи с такова настървение. Какво ще ме посъветвате от една страна педиатърът казва да не давам от друга като дам на бебето така жадно пие, че съвсем се обърках какво да правя.

# 1
  • Мнения: 384
Цитат на: nicky
В България нали се дава водичка със захар, а тук се оказа, че не дават. Изчетох всякакви книги, в които пише, че не трябва да давам вода, защото не е нужна на бебето, но веднъж майка ми й даде и тя я изпи с такова настървение. Какво ще ме посъветвате от една страна педиатърът казва да не давам от друга като дам на бебето така жадно пие, че съвсем се обърках какво да правя.


Никаква вода не съм давала

# 2
  • usa
  • Мнения: 2 113
кърменото бебе няма нужда от вода преди да започнеш да го захранваш ако суче на поискване. особено пък такава със захар... ако му даваш вода рискуваш да му пълниш корема и то да не суче достатъчно мляко съответно да не наддава добре. е, лятно време в palm beach може да му предлагаш по време на разходки, но зимата и там няма нужда  Simple Smile .

# 3
Цитат
но зимата и там няма нужда

Тука няма зима

# 4
  • usa
  • Мнения: 2 113
Цитат на: nicky
Цитат
но зимата и там няма нужда

Тука няма зима


знам Simple Smile.зима казвам на сезона там, през който е възможно да се разхождаш без да се изпариш...

# 5
много хубаво се изрази точно се изпарявам през лятото толкова гадна жега е

# 6
  • Мнения: 3 880
Цитат на: nicky
В България нали се дава водичка със захар, а тук се оказа, че не дават. Изчетох всякакви книги, в които пише, че не трябва да давам вода, защото не е нужна на бебето, но веднъж майка ми й даде и тя я изпи с такова настървение. Какво ще ме посъветвате от една страна педиатърът казва да не давам от друга като дам на бебето така жадно пие, че съвсем се обърках какво да правя.


Аз давах от време на време чайче (неподсладено) защото моята много често искаше да суче и понеже ми беше омръзнало всеки час да се кърмим давах и чай между другото да я позалъжа. А иначе съм категорично против водата със захар, не виждам с какво може да е полезна тази захар, а даже напротив- вредна е...

# 7
  • САЩ
  • Мнения: 323
Цитат на: миз
кърменото бебе няма нужда от вода преди да започнеш да го захранваш ако суче на поискване. особено пък такава със захар... ако му даваш вода рискуваш да му пълниш корема и то да не суче достатъчно мляко съответно да не наддава добре. е, лятно време в palm beach може да му предлагаш по време на разходки, но зимата и там няма нужда  Simple Smile .


Подкрепям напълно мнението на миз, с наблягане на кърменето на поискване.

# 8
  • Мнения: 1 017
Аз не съм давала вода със захар на Митака като беше бебе, макар че си бяхме в България.
Е имаше няколко спора със свеки, но това всъщност нямаше за мен значение;)
Хранех го с адаптирано мляко и то си беше достатъчно сладко, за да добажям и към водата!

# 9
  • Мнения: 3 611
И в Германия не дават на бебетата вода. Твърдят, че те си я  набавят от кърмата. Аz обаче давах чай от семе на копър, като го подслаждах с малко zахар - той си е против колики, де. Ако не беше подсладен, бебокът откаzваше да го пие.

# 10
  • Мнения: 1 581
Четох някъде веднъж, че се давала подсладена вода на бебо до към 4-5 месец, имало нещо общо със сърцето, но не съм много сигурна. Аз съм давала вода, подсладена, до 6 месеца, после давах неподсладена. За подсладител ползвах не захар, а глюкозо-фруктозен сироп, който по-лесно се усвоявал.

Моят син изпиваше повече мляко, отколкото трябва, на всяко хранене, а между храненията редовно пиеше вода. Давах също и чайчета, бебешки, те си бяха леко подсладени - лайка, копър и др. Много му харесваха.

Според мене водата не пълни коремчето, то бебето я изпишква доста бързо. А 1/2 лъжичка сладко няма да го нахрани кой знае колко. Особено след като е топло при вас, защо пък да не му даваш вода, след като му и харесва.

Чувала съм, че докато е на кърма бебето нямало нужда от вода, ама не съм чувала да вреди  Simple Smile  Така че защо не.

# 11
  • Мнения: 1 586
И аз подкрепям мнението на миз, като ще дам личен пример на вреда от даване на вода и чаеве и кърмене под час.

Денем кърмех през 3 часа, нощем - на поискване. Давах подсладена вода между храненията, като и разни чайчета против колики. В резултат през първия месец бебето беше наддало 100г. Спрях веднага всички напитки освен кърма, кърмех при всеки плач и нещата се урегулираха - 1100г за следващия месец.

Някои бебета (обикновено по-малките и по-слабите) не успяват да изсучат достатъчно кърма при кърмене под час и после жадно пият вода или чай от глад, пълнят си коремчето с нищо и не наддават добре. Кърмата съдържа достатъчно вода за бебето. Моето бебе тотално отказа всякакви други напитки, освен кърма, както и всякакви биберони и си наддаваше добре. Пропи вода със захранването след 6-тия месец.

Това е личният ми опит, подкрепящ тезата за ненужността и даже вредата от водата и чаевете. В добавка ще кажа само, че захарта натоварва ненужно още незрялата отделителна система на детето.

# 12
  • Мнения: 676
Цитат на: миз
кърменото бебе няма нужда от вода преди да започнеш да го захранваш ако суче на поискване. особено пък такава със захар... ако му даваш вода рискуваш да му пълниш корема и то да не суче достатъчно мляко съответно да не наддава добре. е, лятно време в palm beach може да му предлагаш по време на разходки, но зимата и там няма нужда  Simple Smile .

миз е права...така е и няма нужда да се притесняваш.
Аз на Раян запо4нах да давам вода след 6-тия месец. Той беше основно на кърма и не искаше и да куса вода, давала съм му води4ка само по 1-2 лъжи4ки след всяко кърмене колкото да си изплакне усти4ката за да не му се появят гъби4ки от млякото.

# 13
  • Мнения: 456
И аз не давам вода на сина ми - кърмя на поискване. Много се колебах, защото знам за деца заведени в спешното заради това че родителите са забравили да дадат вода т.е. от обезводняване, но тук така казаха  costumed050 , пише го навсякъде и аз реших че така ще да е. Дано да не бъркаме... newsm12

# 14
  • Мнения: 676
Цитат на: Ema
И аз не давам вода на сина ми - кърмя на поискване. Много се колебах, защото знам за деца заведени в спешното заради това че родителите са забравили да дадат вода т.е. от обезводняване, но тук така казаха  costumed050 , пише го навсякъде и аз реших че така ще да е. Дано да не бъркаме... newsm12


Ema, ти му предлагай от време на време води4ка на детето, но не и преди кърмене, а винаги след кърмене /в противен слу4ай ще се нацока с вода и няма да су4е/ така ще разбереш дали детето има нужда от води4ка. Ако има то ще пие, ако няма нужда, нама да пие.
По прицип бебетата кърмени на пойскване не пият вода, по-простата при4ина 4е кърмата съдържа вода и те си я взимат от нея. 99% от тези бебета пропиват вода след като запо4не дохранването с пюрета, каши и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт