По колко време в кошница за кола

  • 525
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 957
Здравейте!
Елена е на почти два месеца и миналата седмица й купихме кошница за кола. Ползваме я за в колата, понякога като я храня и като ходим на гости.
Но аз се притеснявам да не й се изкриви гръбчето. Моля, кажете ми по колко време горе-долу може да се държи толкова малко бебе в кошницата?

# 1
  • Мнения: 8 505
Колкото се наложи.Пътували сме по 5 часа,но не съм се притеснявала.

# 2
  • Мнения: 962
Нашия бебок е на 2 месеца.Ходим Пловдив-Русе /300км./ със нея .Но слагаме идна малка възглавничка в кошницата.Много му е добре в ния.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 708
Ортопедите (а и производителите на кошници) съветват бебето да не стои повече от 2 часа в кошницата, ако се наложи да е повече, то да е с почивка поне 20 - 30 мин след 2-та часа

# 4
  • Мнения: 3 334
Но слагаме eдна малка възглавничка в кошницата.

и аз така практикувах и не съм се притеснявала.Стояла е и по 4/5 часа с почивка помеждутъка.

# 5
  • Мнения: 962
И ние си правим почевки като пътуваме до Русе или за по дълго пътуване.

# 6
  • София
  • Мнения: 957
Много ви благодаря за отговорите!!!

# 7
  • Мнения: 346
Ортопедите (а и производителите на кошници) съветват бебето да не стои повече от 2 часа в кошницата, ако се наложи да е повече, то да е с почивка поне 20 - 30 мин след 2-та часа
Аз се съветвах с моята педиатърка и тя каза да не стои твърде дълго и мисля, че е права.

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
В Англия масово возят децата в такива кошници монтирани в количките.Вече лекарите съветват да не се застояват бебетата в кошниците, защото позата в която са им пречи за развитие на белите дробове.Според мен има много логика в този съвет!

# 9
  • София
  • Мнения: 3 787
Не съм ограничавала стоенето в кошницата.Още от самото раждане си беше в нея.Разбира се,не през цялото време.Когато имах работа и не бях близо до леглото му,тогава го слагах в кошницата.И по време на пътуване,естествено Peace

Общи условия

Активация на акаунт