Колко яде двумесечно бебе?

  • 5 163
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 498
Мамите вече са ти казали да не се тревожиш...не е толкова важно колко ТРЯБВА да изяде бебето,а колко ИСКА.Всички бебета са различни,това са ориентировъчни цифри.Ако бебето наддава добре и пълни памперсите-нямаш причини да се тревожиш. Hug

# 16
  • Мнения: 3 394
детето яде колкото си иска-и да го насилваш, нищо няма да стане!

# 17
  • Мнения: 22
Бебето яде към 1/6 от теглото си.И моето е на 2 месеца,но яде по 150гр на хранене 6 или 5пъти на ден.Не се притеснявам,че е много тя тежи 6кг и и давам колкото и се яде.На кутията схемите са само информативни,според мен има значение не само месеците а и размерите на бебето.Не се притеснявай,бебетата ядът колкото им трябва.

# 18
  • Мнения: 2 672
нормално е  Wink спокойно!
ти й прави колкото трябва, а пък тя да си изяжда колкото иска Grinning

# 19
Не се притеснявай! И аз като теб се шашках, но благодарение на майките тук се поуспокоих! Моята беба е на почти 7 месеца и много рядко изпива количествата, за които говориш. Цяло щастие е ако изпие 130-140 мл. на хранене! Въпреки това обаче е много пъргаво и жизнено бебе!(Виж темата " Ще се развива ли добре?") Колкото и да се ядосваш, то ще изпие, толкова колкото иска! Кураж и търпение!

# 20
  • Мнения: 962
А на нас нещо 120 не ни стигат и започнах да давам по 130

# 21
  • Мнения: 2 672
А на нас нещо 120 не ни стигат и започнах да давам по 130
лошо няма Peace на едно място пише 120-150, като възможно количество

# 22
  • Мнения: 1 284
не се шашкай ние сега ядем по 120мл, но дори и не го изпива всичкото е случва се рядко но има и такива случаи

# 23
  • София, център
  • Мнения: 686
Според мен няма място за притеснение , бебетата имат толкова силен инстинкт...жега е...Simple Smile)))
Важното е като отидете на консултация, килограмите да са в норма....ама не като е в долната граница да има паника:))) ... нали е някъде там в нормите:)))

# 24
  • Мнения: 2 208
Здравейте Simple Smile

И при нас съществува същия проблем. На два месеца и три седмици е и трудно изяжда 120 мл. Най-често яде по 100. Не би ме притеснило чак толкова храненето му, но той не ака редовно и често си смуче ръцете, което ме навежда на мисълта, че е недохранен....

# 25
  • Мнения: 27 524
Колкото иска - толкова давай. Всяко дете е индивидуално и схеми и таблици не важат!!!

Само за протокола - моето ядеше 7 пъти по 180 мл, така че...  Grinning

# 26
  • Мнения: 8 917
Ами по правило е така - на два месеца трябва да яде по около 120 мл 6 пъти на ден. ".

 Peace
И все пак - зависи от детенцето  Peace

# 27
  • Мнения: 31
Ей хора като чета чак се плаша. Моето бебе няма 2 месеца и 120 гр. не му стигат, почва да реве та се тръшка и се налага да му правя още 30 гр. Все се надявах че ще сме на 120 гр., но уви, след като изяде и 30-те, много е мирен и кротък и заспива, иначе по 1 час реве.

Общи условия

Активация на акаунт