Колко яде двумесечно бебе?

  • 5 162
  • 27
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 942
Здравейте!
Елена е почти на два месеца и е изцяло на АМ. Педиатърката ни каза да я храним 6 пъти по около 120 мл.
Но тя изобщо не иска толкова много. Всеки път яде различно количество - от 70 до 130 мл., но общо за деня вместо 6X120=720 мл. изяжда около 600 мл. Това нормално ли е?

# 1
  • Мнения: 1 799
Ами по правило е така - на два месеца трябва да яде по около 120 мл 6 пъти на ден. Алекс имаше един период, в който не си изпиваше млякото и аз слагах вътре малко сок, но беше по-голям. Вие май сте малки за сокчета. Та със сока си го изпиваше с охота - ставаше като "Данао".

# 2
  • Мнения: 962
Ами и ние сме на 2 м. яде 6*120  изяжда си ги та дори понякога иска още  Peace

# 3
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Нормално е бебето в различните часове през деня да яде различно количество. То да не е кукла-робот, та колкото му налееш, толкова  Grinning. Не се притеснявай. Води се по детето, то най-добре знае от колко мляко има нужда.

# 4
  • Мнения: 5 026
 Вторият месец трябва да яде по 120 грама.Чувала съм, че се смята какво количество трябва да яде по формула 100+месеца.Например 5 месец 100+50 и т.н. А за количеството-по всяко време на денонощието е различнио.Бебе поема колкото му е необходимо.

# 5
  • София
  • Мнения: 942
Благодаря ви за отговорите!
Знам, че трябва да яде по 120 мл., но не иска... Другата седмица сме на ваксина и ще питам педиатърката какво мисли по въпроса, защото в края на 1-вия месец ядеше с голям кеф по 100 мл. и то 7 пъти дневно, а сега като е по-голяма 100 й се опъват за 6 пъти дневно. Просто се притеснявам...

# 6
  • Мнения: 31
Няма никаква причина за притеснение.И ние бяхме по същия начин.Не съм се притеснила нито за миг.Колкото му се яде-толкова.Може пък това количество да му е много.

# 7
  • София
  • Мнения: 942
darpatova, много благодаря за успокоението Simple Smile

# 8
  • Мнения: 535
Не се притеснявай, ние сме по абсолютно същия начин - бебка е в средата на втория месец  и аз и правя по 120 мл. вода + 4 лъжички сухо мляко. И както преди  4-5 дни си ги изяждаше почти всеки път, от 2-3 дни оставя почти на всяко ядене. И то не 10-20 грама, а по 40 - 50. Ама така се мръщи и бута биберона, та чак се разревава, а изобщо не е ревлива.

И аз не знам от какво е това, но също мисля, че бебето най-добр си знае, така че ти му давай по толкова, а пък когато изяде добре, когато остави, не го насилвай и така...

Успех!

# 9
  • Мнения: 179
Не се притеснявай,Алекс на 2 месеца едвам изпиваше 90гр.,а сега е много горещо и може от жегата да не си изпива млякото.

# 10
  • Мнения: 1 259
Спомням си,че  и ние по това време едвам изпивахме 100 мл.

# 11
  • София
  • Мнения: 8 272
и по малко от 600 мл сме яли на тази възраст, на 2 м. вместо да увеличи, той намали млякото  Twisted Evil

# 12
  • видин
  • Мнения: 358
здравейте,
моята бебка изяжда само по 70-80 мл на ядене. като яде само 6 пъти през около 3 часа. последно се храни с 8 вечерта, след това в 3 през нощта и в 7 сутринта. много рядко изпива по100 мл. не зная какво да правя. с голяма охота пие вода, но пак по малко -10-20 мл три или четири пъти дневно. не съм давала сокчета и мисля да почакам до 4 месец.
дали я храня правилно?

# 13
  • София
  • Мнения: 942
Ей, то имало и много други бебета, които не си изяждат храната, а аз наистина много се бях притеснила...

# 14
  • Мнения: 270
А за количеството-по всяко време на денонощието е различнио.Бебе поема колкото му е необходимо.

 Peace и аз така мисля, още повече сега в жегите е нормално да не й се яде много, много!

Общи условия

Активация на акаунт