С какво се мажете?

  • 3 181
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
С масажното олио на Бюбхен. Доволна съм. Засега нямам нито една стрия по корема. А по гърдите ми се появиха още първия месец, тогава още не се мажех с нищо. Peace

# 31
  • Мнения: 348
Аз се мазах с какво ли не и на гърдите пак ми се появиха стрии още в 4 месец, но то беше един растеж, нямам думи  newsm50. Наскоро обаче четох, че бадемовото олио помагало най-много. Та сутрин с крем против стрии, че попиват и не са толкова мазни, а вечер се плескам цялата с бадемово олио и чакам докато само попие  preggo За сега на корема крепим геройски положението.

# 32
  • Мнения: 1 393
Мажи се с каквото и да е, което съдържа какаово масло.
И пий мнооогооо вода.
Останалото е божа работа.  Wink

# 33
  • Мнения: 579
...............И пий мнооогооо вода.

Точно така,трябва да се пие много,много вода.Аз така или иначе пия по много,но докато бях бременна пиех още повече и нямах никакви стрий никъде.

Мажех се и с различни кремове,но мисля че, най ми помогна водата,да не се появят стрий.

# 34
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Аз се мазах със много неща - Виши, Галеник и разни други и цялата съм в много стрии. Изобщо нямаше ефект при мен.

# 35
  • София
  • Мнения: 4 966
Ползвах Чико,но се нацепих отвратително,след като родих.
До типа кожа си е ,не е до мазило.

# 36
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз се мазах с маслата на Икаров. И това още от преди да имам изобщо корем. От както разбрах, че съм бременна може би. Все пак на кожата и трябва време за да се подхрани от това, с което се маже и да стане по-еластична.
Това не става от раз. Ето защо някои, които се мажат със скъпи продукти, но не навреме, после се чудят защо имат стрии въпреки използваните кремове  Peace

И аз като теб започнах да се мажа от момента в който разбрах, че съм бременна, нямах още корем дори. Мажех се по 2 пъти на ден и то с какво ли не от най евтиното до най скъпото. Но уви, при мен ефект нямаше. Сдобих се със стрии по гърдите.

# 37
  • Мнения: 8 917
Мазах се 10 дни с масло за бебета на Нивеа и сл;ед това отсвирих всичко - нямам стрии. Според мен е до тип кожа Peace

# 38
  • На небето
  • Мнения: 5 530
И на мен ми разправяха, че от типа кожа, ама аз си мислех, че ако се мажа със скъпи кремове не може да няма ефект, все пак нали са за това пък и за 30-40лв крема, то не можем грам ефект да няма я. Ама на пусто да бях повярвала на мамите, щях бая пари да спестя. 

# 39
  • Мнения: 106
Аз си купих Перкуталфа. Пише от 4-ти месец,аз почнах по-рано,от началото на третия. Но се мажа 1път на ден, не два пъти, както е по предписание. Не съм качила и 1кг, но бюстът ми расте. Мисля скоро да се мажа по интензивно. Иначе винаги съм се мазала с лосион за тяло. Много съм доволна от Бетина Барти. И цената е мн добра за това голямо шише, а и добре ми действа. Нещо ми щипе обаче това за стриите-Перкуталфа. Забелязах, че напр. след махане на косми, направо бая пари...дори на краката. Аз махам и на корема. А за гърдите по съвет на опитни майки, започнах да ги трия леко с хавлиена кърпа при къпане, да ги масажирам, за да нямам после нацепване при кърмене. Е, след търкане, така щипе като се мажа, не се трае...Вие слагате и на гърдите против стрии, нали? Защото аз там ,на корема и дупето най -много наблягам?

# 40
  • Мнения: 397
Аз имам много тънка кожа и страшно податлива на стрии. Пробвала съм почти всички изброени кремове, но от всички ме сърбеше страшно, което е признак за стрии. Докато, една роднина не ми даде чиста мас, преварявана няколко пъти, почти не миришеше. Загрях я да 70 градуса и сложих лайка и невен. Така престоява една нощ и на другия ден се прецежда. Може да се сложи и няколко капки парфюм. Искам да ви кажа, че това ме спаси от стриите. Сега нямам нито една на корема, а само на гърдите поради това, че кърмих, а всички знаят какво разтягане и свиване (многократно) има при кърменето. Не можех да се мажа и детето да пипа и лапа маста, нито какъвто и да било крем.
Много е важно да продължиш мазането и след раждането докато се събере кожата. Аз след раждането се мажех всяка вечер след душ с преварен зехтин някъде до 9-тия месец.
Маста цапа дрехите и чаршафите, но жертвата си струва.  Peace

# 41
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Една майка от Израел беше писала, че там им препоръчват масло от пшеничен зародиш........пробвай го има го по разните диетични магазини и някои аптеки...............Аз лично козметика не бих ползвала........

# 42
  • София
  • Мнения: 250
Аз ползвах едно българско мляко-Кокона Майка- има го по аптеките около 5 лева и бях доволна!!!
лека бременност!!!! Wink Party Party

# 43
  • Мнения: 4 447
Ползвах Чико,но се нацепих отвратително,след като родих.
До типа кожа си е ,не е до мазило.

Как така след като роди??? #Crazy Стриите не се ли появяват по време на самата бременност? Ти ме хвърли в размисъл..... newsm78

# 44
  • София
  • Мнения: 4 575
Аз се мажех с Кеч-балсам. Имам 2 стрии на гърдите. Знам го от много години. Преди 17 и.. години, една акушерка го препоръчала на леля ми. Пращах й го от тук за Франция. Има 3 деца, като на последното й се появиха няколко, но може би от ЕГН-то Mr. Green.

Общи условия

Активация на акаунт