Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом
Дом
15 221 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
    Тъй като ще си поставяме парапети на терасите ,у нас се води постоянен спор.Къщата ни е в алпийски стил, с двустранен покрив и тераси от почти всички страни.И според мен си плаче за характерните за него дървени парапети (няколко реда хоризонтални дъски).Простичко, лесно за изпълнение и евтино.Но...мъжът ми като е рекъл-не, та не.Били опасни за детето, щяло да се качва като по стълба и можело да падне.Става дума за парапет с височина 90см.Та е решил да ги прави от фасадни тухли,което си е мъка, че хич не се намират лесно.Променя се доста фасадата на къщата и съчетаването на цветовете става по-трудно.
   Ами, давайте идеи и споделете вашия опит с децата и терасите.Благодаря, предварително  bouquet!
Цитирай

Пловдив

Лесна работа - вместо да са от хоризонтални дъски и детето да се катери - направете ги вертикални. Значи отвън се виждат двете хоризонтални дъски, отвътре се виждат само вертикалните, които са закачени отгоре и отдолу за хоризонталните.
Дали ми се разбира завъртяното обяснение?!
Цитирай

Същият спор се води и у нас. И аз не искам парапети, по които децата могат да се катерят. Но свекърите са купили някакви грозни ламарини Sick Навивам мъжа ми поне на нашия етаж да е нещо по-естетично.
Аз въпреки всичко бих се навила на варианта на мъжа ти.
Аз не схванах идеята на Янтра newsm78
Цитирай

Пловдив

...................................
Аз не схванах идеята на Янтра newsm78
Идеята е следната - нали по някакъв начин ще бъдат изградени вертикални подпори, които ще държат парапета? На подпорите се закрепят хоризонтално две дълги дъски - една отгоре и една отдолу. На тях подреждате като дървена ограда вертикални дъски с разстояние или бе помежду си. За да не се катери детето по хоризонтралните дъски те трябва да са от външната страна.
Друг вариант с парапета е да бъде плътен и дървен като чардаците на възрожденските къщи (справка - снимки от Етъра).
Цитирай

София

Мисля, че мъжът ти е прав. При положение, че имате малко дете, би трябвало неговата безопасност да е пред естетическите ти предпочитания.

А не, че и с плътни парапети няма да трябва непрекъснато да гледаш след него, особено на терасата.
Цитирай
  Абе то ако реши да се катери, ще му намери колая.Столче или нещо друго ще сложи, пък и нали докато е малка няма да я оставя сама навън.Аз поне съм израсла в къща с много ниски парапети, тип стобор и не съм се метнала от там, но кой да ти каже.
Цитирай

А-ха... аз си представях, че отвън се видат само хоризонталните ooooh!
Ако не се променя фасонът на къщата-  Peace

Абе то ако реши да се катери, ще му намери колая.Столче или нещо друго ще сложи, пък и нали докато е малка няма да я оставя сама навън.Аз поне съм израсла в къща с много ниски парапети, тип стобор и не съм се метнала от там, но кой да ти каже.
Сега- да, но след 2-3 год. ще бъдеш ли спокойна да я оставиш сама на терасата, при положение, че не е 100% безопасно? Аз не смея.
Цитирай
  Няма никога да съм спокойна.За мен терасата в къща с огромна градина е безмислица, но къщата са я строили неговите родители и те така са си решили хората.Лично за мен няма безопасна тераса.В блока на родителите ми има високи, зидани тераси и децата въпреки всичко се премятаха от балкон на балкон.Но като няма как да ги махна терасите излиза ,че ще трябва да се съглася с мъжа ми.Не казвам ,че не е прав, де. ooooh!
Цитирай

Скоро видях парапети, които са с ламарина от вътрешната страна и красиви дървени орнаменти отвън. Ламарината е сложена точно, за да не се катерят децата и беше боядисана в цвета на фасадата. Така че да не се забелязва много, а като гледаш от улицата да се виждат дървените части и ламарината да се слива с фасадата. Самата ламарина е монтирана така, че да се махне ако искаш.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.