Помощ, спира ми кърмата

  • 638
  • 8
  •   1
Отговори
Скъпи мами,
какво да направя, страшно и изведнъш ми намаля кърмата? Явно става дума за класическата лактационна криза, но какво ли не опитвам вече, ефектът май е нулев  Sad
Бебка е почти на 4 месеца и до сега сме били само на кърма. Е, първите дни имахме и други кризи, та опита и адаптирано мляко, но съвсем малко. До сега всичко вървеше прекрасно и не можех да се нарадвам, че имам достатъчно мляко. Но това се промени изведнъж. От няколко дни се храним едва ли не на всеки час, и тя горката май все остава недохранена, защото постоянно поплачва. Направо ми се къса сърцето. Днес вече не издържах и реших да пробвам с малко адаптирано. Но ужас, тя е отвикнала от биберона, а и не използваме залъгалки, и при всеки опит да и дам шишето, имаше писъци, докато накрая почти изпадна в истерия. И така я оставям почти да спи на гърдата ми, защото това е единствният вариант, а дано тръгне някакво мляко. В чудо се видях!  Shocked
Моля за още съвети, макар че изчетох всичко написано по темата тук!!?? Ами ако ще спираме, да започвам ли да я захранвам!? Тя до сега и вода не е пила, а и не иска.

Между другото, Boo, шапка ти свалям за труда и желанието, с които си събрала толкова материали!!! Просто е прекрасно, ех ако имаше повече хора като теб ....  Grinning

Благодаря на всички!!

# 1
  • Мнения: 713
Може би е криза на растежа. С по-честото кърмене се стимулира лактацията и скоро ще имаш достатъчно за детенце. Почивай си винаги, когато се отвори възможност, кърми легнала и придремвай, пий течности, гушкайте се с бебчо и би трябвало да се преборите. Вярвай в себе си. Поздрави.

# 2
  • Мнения: 503
Напълно подкрепям анан, то4но така е! Това най-вероятно е криза на растежа, просто 3 до 7 дни ще е таака, не се притеснявай!!! 4естото кърмене е единственото решение, така ще се регулира коли4еството кърма, и кризата ще премине! Само имай търпение, защото докато отмине, наистина беб4ето едва ли не денонощно ще е на гърдата!! Stuck Out Tongue

# 3
  • Мнения: 372
И ние минахме през този период.Аз също като теб се притесних,но всичко си дойде на място,сигурно е криза на растежа.Кърми я колкото иска и когато иска и след седмица ще сте добре. Close-mas:

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Това и ние го минахме точно преди да ми се регулира кърмата.Първо имах ужасно много, после изведнъж към края на 3-ти месец се кърмехме през няма и два часа.Продължи към три дни, сега всичко си е тамън Wink Споко, и при вас ще мине, само кърми начесто и на давай добавка!

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 694
ВЪРНИ СЕ МАЛКО ПО НАЗАД 10 ДНИ бях пуснала такава тема и Воо и другите момичета  много хубаво са обяснили какво да правиш, аз ги послушах и сега всичко е наред.

# 6
  • Мнения: 105
Ne se pritesnjvai i pri men be6e taka to4no okolo 4-ti j mesec, bjh se 6a6nala zdravo, zapo4nah da pij 4ai za karma4ki, homeopati4ni i kakvo li ne i postepenno vsi4ko pak se normalizira. Simple Smile

# 7
Благодаря ви много, момичета!!!

За мое най-голямо щастие, мисля че преживяхме и тази криза! Grinning Ефектът от наливането с чай като че ли беше най-добър. От вчера положението се подобри значително и милата бебка най-после се напапа на воля и заспа с усмивка на уста  Laughing

как да не му се разтопи на човек сърцето !!

целувки на всички  Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 713
Ей, Dani34 много се радвам, че сте се справили двете с беба Grinning . Все така да карате.

Общи условия

Активация на акаунт