Помощникът на мама :-)

  • 3 469
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 769
Цитат на: boo

Добре, че не стига до мивката да мие чинии още Wink

Ох, аз на мивката мия рядко, затова не е изявила желание...иначе носи мръсните съдове в миялната (рядко й ги давам обаче, защото нали се сещаш на какво ще заприлича апартамента). По-често се случва да пренася измитите съдове от миялното помещение в кухнята...понякога удря чашите една в друга-голямо забавление настава. И не се задоволява само с по един съд в ръцете-задължително трябва да има във всяка ръка, а ако може по повече-още по-добре! Например, чаши с дръжка се закачат на всяко пръстче, иначе крещи и не мърда от мястото си! #Onfire

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Божееееее, а на мен са ми са се паднали най-големите мързели  Banghead  Banghead  Banghead !
 Arrow Искам да ме номинират за изгонване от къщата вече;)!

# 17
  • Мнения: 4 358
Цитат на: boo
В пералнята "пере" и играчките и дрешките си, и всичко, което докопа;)

Моят син ми "пере" и джапанките  Laughing

# 18
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Цитат на: tedi_b
Вчера наблюдавах моя син - извади една хартиена кърпичка от пликчето и започна да бръше с нея масата (двата плота), после телевизора, после едно малко шкафче... много мило ми стана  Heart Eyes . Явно ме имитираше, защото никога не съм го учила... даже спазваше последователността, в която аз бърша прах.
Как помагат вашите сладурковци?


Лелеее Теди голям помошник си имаш! Simple Smile  Пу пу да продължава все така да помага / а и повече  Stuck Out Tongue / . Хем работлив хем хубав  Thinking  направо си го заплювам за Дени!  newsm53  newsm03

# 19
  • Мнения: 1 502
Ох, и моя малък помощник, не спира да ми помага. Все поливаме цветята, ще ги уморим, ама по-малко. А един ден такъв рев рева, защо не съм ну дала прахосмукачката да изчисте. С това все ми доказва, че бил вече батко. Таткото, въобще не се сеща, за сметка на малкия. А реша ли да правя, нещо тестяно - пица, корабийки, абе да се цапаме, все е редом с мене. Много често сяда на кухненския плот до печката и ме гледа как готвя. Един ден започна да ми дава напътствия как трябвало да готвя, кое кога да слагам, направо паднах.

# 20
  • София
  • Мнения: 9 469
Туфи, много се забвлявах на вашите умения. страхотно си ги описала.
Моят син правеше абсолютно същите неща. Сега също изявява желание, но вече се справя доста по-добре.
Даже оня ден ми вика: мамо, много ми е мръсно в стаята-трябва да изчистя. Simple Smile
И наистина му връчих прахосмукачката и се справи много добре, човека.
Желание за миене на чинии винаги имаше. Сега повече успявам да парирам тези му мераци, но не дотам, че да го откажа напълно и завинаги. Все пак, искам синът ми да може всичко. Ех, че амбициозно прозвуча. Laughing
Най-любимо му е да бърше прах. Взема една тривка, мокри я обилно с вода и започва да маже навсякъде-маса, секция, под и обратно.
Най-се плашех, когато иска да раздига чиниите от масата след вечеря. първо треперя, как ще вземе разстоянието от масата до мивката и после пускането ан чиниите, дали ще бъде преди или в мивката. Но, обикновено се чува едно оглушително ТРЯЯЯЯСССС!!! и след малко тича радостен при нас, че успешно ги е хвърлил чинииите в мивката. ooooh!
Сладура на мама е той! Simple Smile

# 21
  • Мнения: 3 042
Моят син и той голяма радост на пералнята! wash най-обича да вади мокрите дрехи и да ги слага в легена за простиране. hang
Бурно приветства и прахосмукачката! newsm79 преследа ме из целия апартамент и цвърчи от кеф. #Onfire  #Milti  #Onfire  #Milti  #Onfire

# 22
  • Мнения: 1 581
Ние мразим прахосмукачката  #Cussing out Застава пред мен като чистя и почва да я рита, после минава отзад и настъпва кабела. Не знам що я мрази толкоз
Иначе като види да се облича баща му и отива и му изтупва панталона, якето... Към мен уви, не проявява толкова внимание 33uu
И освен да внася уют в къщата, като пръска възможно най-много - друга помощ засега май нямаааа...

# 23
  • Мнения: 1 187
Цитат на: irka
Цитат на: tedi_b
Вчера наблюдавах моя син - извади една хартиена кърпичка от пликчето и започна да бръше с нея масата (двата плота), после телевизора, после едно малко шкафче... много мило ми стана  Heart Eyes . Явно ме имитираше, защото никога не съм го учила... даже спазваше последователността, в която аз бърша прах.
Как помагат вашите сладурковци?


Лелеее Теди голям помошник си имаш! Simple Smile  Пу пу да продължава все така да помага / а и повече  Stuck Out Tongue / . Хем работлив хем хубав  Thinking  направо си го заплювам за Дени!  newsm53  newsm03


Ето тук вече ще се скараме за лъчезарния Оги.... argue  Не го даваме без бой. Още не беше родена мадамата и си го заплюхме... така че...  box В тяхното семейство той ще бърши праха, а Вики ще простира, защото от сега любимото и занимание е да подава щипките на мама... просто се допълват идеално, не мислите ли ?!  newsm10

# 24
  • Мнения: 4 212
М даа, мойта я гони здраво пубертета и трябва баща и да и се скара за да измие 4иниите, ина4е когато съм зле и заета с нещо сама си прави ядене.Да 4исти???Не само 4е не 4исти ами клепа за двама.Изхвърлянето на буклука става така.Ако има ве4е насъбрани 2, 3 торби4ки с боклук, вдига една по една вси4ките, избира си най¬леката и нея хвърля.Умирам си от смях.Викам , браво бе, бременната ти майка да хвърля тежкото( не 4е тежат де) и тя ми отговаря, сега раста и не трябва да вдигам тежко за да не остана дребна, а и съм жена. Crossing Arms
Естествено след такова обяснение се смееш, какво да правиш.

# 25
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Цитат на: klamerche
Цитат на: irka
Цитат на: tedi_b
Вчера наблюдавах моя син - извади една хартиена кърпичка от пликчето и започна да бръше с нея масата (двата плота), после телевизора, после едно малко шкафче... много мило ми стана  Heart Eyes . Явно ме имитираше, защото никога не съм го учила... даже спазваше последователността, в която аз бърша прах.
Как помагат вашите сладурковци?


Лелеее Теди голям помошник си имаш! Simple Smile  Пу пу да продължава все така да помага / а и повече  Stuck Out Tongue / . Хем работлив хем хубав  Thinking  направо си го заплювам за Дени!  newsm53  newsm03


Ето тук вече ще се скараме за лъчезарния Оги.... argue  Не го даваме без бой. Още не беше родена мадамата и си го заплюхме... така че...  box В тяхното семейство той ще бърши праха, а Вики ще простира, защото от сега любимото и занимание е да подава щипките на мама... просто се допълват идеално, не мислите ли ?!  newsm10


Ааааа почва да ми намирисва на караница! argue  ама и ние няма да го дадем без бой! newsm66  Така че ще започнем да тренираме  box  май ще се хванем за newsm77  !  А пък Дени е фен на прахосмукачката  така че ги виждам как тя  newsm79  а Оги  newsm75  ! Иделична  картинка! Close-mas:

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 6 934
Моят помощник още е на фазата преди подреждането - изпразва от съдържание всички чекмеджета и кухнески шкафове. Обича да стъпва в тенджерите и да сяда в тиганите  #Crazy
Също е голям чистофайник - не търпи да му е омазана устата - веднага се бърше в мен  Close , ако избягам, пробва в най-близката мебел, а ако няма мебел наблизо целува килима или стъклените врати!
Любимо му е да ми гаси ТВ-то или РС-то, зависи пред кое съм седнала, за да му обърна внимание.
Днес награби метлата и лопатата на майсторите, явно ги е наблюдавал, почна да мете, спъвайки се в лопатата, която носеше в другата ръка.
Друго - вади ароматизаторите от тоалетните и ми ги носи с думата "На!", а аз "мерси, не искам", той настоява "На!" и така докато взема  Sad , а като го видя да бяга с четката за тоалетна чиния и полудявам тотално!
На 1 г. и 4 м. ги върши тези щуротии.

# 27
  • Мнения: 811
Много са сладки в старанието си да подражават на "мама" Laughing

Ще споделя най-интересните рационализации на моята помощница:

- помощ в простирането чрез намаляване на обема му - що пране съм събирала от градинката и съседното дърво

- ако вече е почистено  Confused: е, в прахосмукачката винаги има торбичка с прах  Bulb  първо се изсипва и после  newsm79

- стремежа към чистота на моята красавица неколкократно се отрази доста зле на пералнята  Stuck Out Tongue  някои камъчета излизат чистички, а други се шмугват през барабана и дрънчат ужасно. А прибавянето на бутилка веро към прането има прекрасен "пенещ" ефект

- художествена дейност - в детската има нарисувано паяче на стената - с пастели, а в коридора - природна картина

- полагане на грижи за мебелите С гордост мога да ви кажа, че холната ми маса скоро няма да има бръчки - маже я редовно с Q10

- освежаване на въздуха - преди месец в спалнята вонеше на Диор, че не се траеше. Една седмица с ЛС спахме на отворен прозорец и пак имах чувството, че до мен са се тръшнали 20 знойни красавици  Confused

- създаване на мебели-уникати с помоща на блестящи лакове / е т`ва ми е любимо/

- месене на тесто - ако го изпека е много вкусно, ама как стига брашното чак до спалнята не знам Shocked

- некласифицирано - ютията ми почна да бълва странни бели, разтегливи, лепкащи неща  Shocked  брей в чудо се видях. Тате-майстора я разглоби и намери дъвчица. За съжаление можехме само  bishop и да купим нова, ама нея я държа под ключ  Stuck Out Tongue

Сега чакам номер 2 да почне да се проявява и после ремонтец.

Най се забавлявам като ни дойдат на гости хора без деца. В очите им едно съчувствие ............

# 28
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Laughing  Laughing  Laughing
много смешно си го описала!

# 29
  • Мнения: 811
Цитат на: boo
Laughing  Laughing  Laughing
много смешно си го описала!


Ако и мъжа ми го приеме така  #Milti

Все го убеждавам, че трябва да се радва на изобретателността й /егати дългата дума!/, но при поредното разглобяване на пералнята беше доста  #Onfire

Общи условия

Активация на акаунт