Кой гледа децата през лятото, когато градините/яслите почиват?

  • 2 185
  • 38
  •   1
Отговори

Анкета

Кой гледа децата през лятото, когато градините/яслите почиват?

Опции:

  • Мнения: 967
Мисля си, смятате ли че е честно след като са поели ангажимент да се грижат за децата изведнъж да почива цял месец. На мен майка ми е учителка и лятото е в отпуск, та тя в момента гледа Малчото, но ако майка ми имаше друга професия как щеше да е? Една седмица ще ходим на море и ще сме си тримта заедно, но яслата почива не седмица, а месец #Crazy
Ами хората, чиито родители живеят в провинцията и нямат наблизо баби да помагат как се справят  Rolling Eyes или трябва да пратят децата си в провинцията и да не ги виждат по цяла седмица Close
Та кажете, нормална ли ви се струва тази ситуация и вие как се справяте с проблема?
Разсъжденията ми се отнасят до малките дечица, що се отнася до каките и батковците в предучилищна възраст то  за тях има децки клубове с почасово гледане или ваканция при баба и дядо, но бебетата тях какво да ги правим, или трябва да напуснем работа ooooh!

# 1
  • Мнения: 416
Наема се детегледачка, родителите си взимат отпуска, бабите от провинцията идват в столицата.

Досега не знам някой да не се е оправил.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Много е трудно. Трудно е и за бебета, трудно е и за деца на 2-3-4-5 години. Детската градина на моите тази година за първи път не затваря за лятото. Досега винаги затваряше. Аз си взимах по 3 седмици отпуск, а за едната седмица се молех на едната баба, което никога не ме е устройвало по ред причини. В дежурна ДГ не бих ги пуснала, пробвах вариант и с детски център - не ми хареса. Добре, че е тази баба, колкото и да имам забележки, защото иначе не знам какво бих ги правила тази една седмица, която ми остава.

# 3
  • Мнения: 6 417
Аз нямам баби и дядовци. Оправям се с детегледачка.

# 4
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
На мен няма кой да ми помага,всички работят и добре,че гледам малкия и съм си в къщи иначе Thinkingнезнам

# 5
  • София
  • Мнения: 3 421
 Моите деца сега са при майка ми и баща ми(мама е учителка и е във ваканция). Виждаме ги събота и неделя.
Не е възможно ние да отсъстваме по един месец и повече от работа, а не е възможно и те да дойдат при нас. А пък ми се струва глупаво да наемам жена да ги гледа, при условие, че майка ми е свободна и с огромно нетърпение чакат децата.
А другото е, че децата там са свободни тичат на вън, играят, ядат плодове от градината, въобще супер им е. Баща ми заключва портата на двора на вилата и ги оставя да беснеят и да правят каквото си искат -защо да ги затварям в апартамента.
Това е нашият начин - лесно, защото има на кой да разчитаме във всеки един момент и трудно, защото си виждаме децата по-рядко.

# 6
  • Мнения: 8 505
Дежурна ясла.Бабите са далеко и са заети.
За щастие вече приключи,сега нейната ясла е дежурна.За следващото лято ще търся друг вариант или поне друга дежурна ясла (ако може,разбира се).Много,безкрайно много съм разочарована...

# 7
  • Мнения: 7 263
Нищо ново няма да кажа и аз - избрах последната опция. Последно след триста зора и еквилибристики - ги дадохме в една школа, където предлагат почасово гледане на деца. Отпуската ми е чак в края на август, мъжът ми не знае кога ще е свободен и кога ще е зает и затова няма как да планираме той да гледа децата през деня, не разполагаме с баби и дядовци. В дежурната градина за август за нас място не се намери, а баткото все още предпочитам да не го оставям сам.
Та така от днес са ученици  #Crazy #Crazy #Crazy - кефят се милите и аз се радвам че там им харесва - но това удоволствие ми струва 1/3 от заплатата  #2gunfire  #2gunfire #2gunfire
Да са ми живи и здрави дечицата и повече да имам да давам за тях. Но въпроса е принципен - докога всяко лято държавните градини ще извиват ръцете на родителите Thinking Thinking #Cussing out #Cussing out.
Сега мога да си го позволя, но преди две три години - просто не знам какво щях да правя  Twisted Evil Twisted Evil

# 8
  • Мнения: 2 241
Баба и дядо в провинцията (свекитата), да са живи и здрави... Макар после с месеци да не можем да оправим последствията от разглезването Close

# 9
  • Мнения: 967
Наема се детегледачка, родителите си взимат отпуска, бабите от провинцията идват в столицата.

Досега не знам някой да не се е оправил.
Въпросът е не дали има някой, който да не се е оправил, а правилно ли е да се подлагат хората на този тормоз. Като ти гледам лентичките не си потърпевша от проблема, но щях да те питам какво щеше да правиш ако ти се наложеше да командроваш бабата да отсъства цял месец от дома си или да изпратиш децата далеч от себе си, или може би да наемеш непознат човек (детегледачка), която докато свикне с децата и то месецът свършил, да не говорим, че знам колко месеци са неоибходими, за да си намери човек читава детегледачка - та от зимата ли трябва да се тормозим кой ще се грижи за детето през лятото #Cussing out

# 10
  • Мнения: 31
Хубаво е , че вашата градина е с 1 месец отпуска, на нашата са два месеците. Нямам кой да ми го гледа и ми се наложи да напусна работа, заради тези 2 месеца.Харесвах много работата си , но никой не би ме пуснал толкова време-работех в търговска фирма, където динамиката е  много голяма.Сега септември започвам отново, но другото лято и представа си нямам как ще се справим.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 352
Каката я гледа майка ми за 2-3 седмици, после отива на море със свекърите, и после се комбинираме аз и бавачката на Митко. Нашата градина почива не един , а 2 месеца и проблема ми е още по-голям. За сега успявам да правя комбинации с детегледачката, но като тръгне малкия на ясла от есента и я освободя - идея си нямам как ще се оправяме другото лято.

# 12
  • Мнения: 7 263
Наема се детегледачка, родителите си взимат отпуска, бабите от провинцията идват в столицата.

Досега не знам някой да не се е оправил.
Въпросът е не дали има някой, който да не се е оправил, а правилно ли е да се подлагат хората на този тормоз. Като ти гледам лентичките не си потърпевша от проблема, но щях да те питам какво щеше да правиш ако ти се наложеше да командроваш бабата да отсъства цял месец от дома си или да изпратиш децата далеч от себе си, или може би да наемеш непознат човек (детегледачка), която докато свикне с децата и то месецът свършил, да не говорим, че знам колко месеци са неоибходими, за да си намери човек читава детегледачка - та от зимата ли трябва да се тормозим кой ще се грижи за детето през лятото #Cussing out

Абсолютно!
Верно е че хората се оправят ама това какво им коства #Crazy #Crazy #Crazy
Защото има и ситуации в които по една или друга причина баби и дядовци няма. Баща ми е на работа в провинцията в момента с 6 месечен договор. Обекта е спешен и няма шанс да се върне за месец за да гледа децата. Майка ми е много зле здравословно и няма как да гледа и двамата или поне малкия /а то проблема е най вече за него, защото баткото може и сам да се гледа/. Не мога да намеря детегледачка само за един месец - а нашата женица е само на половин ден у нас /така сме се разбрали и тя има и други ангажименти, заради месец, два през годината тя не иска да загуби другите си сигурни неща и аз я разбирам и не настоявам и така ми помага достатъчно/.
Е и как се оправяш точно в тази ситуация, ако примерно работиш за 300 -400 лв на месец и нямаш пари за частни занимални?

# 13
  • Мнения: 2 274
   Баба и дядо в прованса  Mr. Green! Много ми се иска да е тук и друга година стои само за 1 месец там, но тази  Cry! Вече 2 месеца не съм го виждала и много ми липсва  Tired!

Последна редакция: вт, 01 авг 2006, 13:39 от benighted

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Комбинация от дежурна ДГ + баба и дядо им.
Току-що ходих да се моля, да го вземат в дежурна ДГ за м. август и нищо не ми обещаха...  Confused
Какво ще го правя дребния...не знам  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт