Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 1 авг. 2006, 18:45 ч.
  • Преглеждания  332  Мнения  5  Онлайн  1
Отговори
Престои ми да подпиша трудов договор и се чудя как се възстановяват здравноосигурителните права (аз съм с прекъснати от много отдавна). И мога ли да подпиша такъв, а в последствие да ги възстановя, ако трябва да платя цялата сума, насъбрала се досега? А как се възстановяват?
Много ще съм благодарна, ако можете да ми помогнете с информация по тези въпроси  Hug  bouquet

Реклама
# 1
Правата се възстановяват автоматично след като си погасиш задълженията
Т.е от сайта на НОИ можеш да провериш каква е сумата, която дължиш имай предвид, че се дължат и лихви.
Събираш си сумата и я плащаш+лихвите по сметка.
Новият ти трудов договор няма връзка в случая, просто от момента на сключването нямаш вече грижи в тази насока....работодателят ти ги внася.
Не съм много сигурна, но по мое време искаха цялата сума да се внесе наведнъж....провери дано сега да има възможност за разсрочено плащане.

Успех Hug

# 2
  • София- павлово
отиваш в НОИ и там ще ти кажат, може да ги внасяш на части

# 3
Благодаря  Hug  bouquet

# 4
  • София
 След 12 месеца редовно внасяни осигуровки от страна на работодателя ще си вече с редовни здравноосигурителни права, дори без да са внесени старите задължения.
Трябва да имаш 12 месеца внесени здравни осигуровки от последните 15 и се водиш здравнооисгурена.

Разбира се старите задължения си остават и тебе си те чакат, но ако има възможност да ги разсрочиш и да ги плащаш за по-дълъг период...да си знаеш, че не винаги старите невнесени те бъркат щом последните месеци са ти наред.
Дали ме разбра newsm78

# 5
След 12 месеца редовно внасяни осигуровки от страна на работодателя ще си вече с редовни здравноосигурителни права, дори без да са внесени старите задължения.
Трябва да имаш 12 месеца внесени здравни осигуровки от последните 15 и се водиш здравнооисгурена.

Разбира се старите задължения си остават и тебе си те чакат, но ако има възможност да ги разсрочиш и да ги плащаш за по-дълъг период...да си знаеш, че не винаги старите невнесени те бъркат щом последните месеци са ти наред.
Дали ме разбра newsm78

Мисля, че те разбрах.  Peace

Реклама

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт