Уморени от чистия въздух

  • 783
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 530
100% всяка е чувала това изказване. И тъй като не мога да си обясня как така се уморява човек от чистия въздух- разчитам на вас. Какво означава това изказване? Има и друго необяснимо за мен - да съберем слънце за зимата?

# 1
  • Мнения: 46 430
Аз си имам мои обяснения, дали е така, не знам  Grinning

За умората от чистия въздух- защото ако направиш една разходка в планината, колкото по-високо се качваш, толкова по-малко кислород има и в един момент си се отдалечила от мърсотията на града, уж си на чист въздух, а ти се врътва главата, заради липсата на кислород  Crazy

За слънцето и зимата- градски легенди за полезността на тена, вече е доказано, че е вреден  Naughty

Последна редакция: ср, 02 авг 2006, 00:42 от Никол

# 2
  • Мнения: 2 550
За слънцето и зимата- снегът отразява лъчите и неколкократно увеличава силата им, ако отидеш на ски, ще изгориш 100%, затова задължително- слънцезащитен и очила!

Да не си на бира?  Mr. Green Joy

За слънцето и зимата съм чувала, че лятото колкото повече слънце събираш, разибрай печеш се, толкова по-малка вероятност да боледуваш зимата  newsm78

# 3
  • Мнения: 6 472
Ахъм, точно така е. На колкото по- голяма надморска височина се изкачваш, толкова по- разреден става въздуха и толкова по- лесно се уморяваш. Самото ходене и на мръсен въздух да е, ако катериш 2 часа, пак си е уморително.

Последна редакция: ср, 02 авг 2006, 08:19 от Luluto

# 4
  • Мнения: 2 550
Още една жертва на бирата  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 46 430

Хахаха  Joy май ми е време да спя  ooooh!

Сега ще редактирам, докато още мога  Mr. Green

Luluto и ти като мен  Joy

# 6
  • Мнения: 6 472
Ква бира бе хора, аз снощи спях и пишех Joy Всъщност водеше се че си доработвам, ама ей го на ерузултата hahaha

# 7
  • София
  • Мнения: 2 958
За мен този израз е метафора. Когато съм била дълго време на планина и ми е омръзнало от мързелуване съм го използвала. За събирането на слънце за зимата ми е мако смешно. Все едно сме на батерии и ако не сме дълго на слънце през лятото, зимата ще ни се изтощят hahaha А и както Никол каза събирането на слънце за зимата не винаги е полезно.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
В момента толкова ми липсва, така съм зажадняла да се разходя някъде сред наистина ЧИСТ въздух, че нека да ми говорят за умора от чистия въздух Crazy

Общи условия

Активация на акаунт