Превод на пари до БГ - какъв е необлагаемия максимум

  • 625
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 94
Някой запознат ли е по въпроса?
Има ли горна граница за български граждани, след която трябва да декларират и платят данъци в БГ на преведени им пари от чужбина?
Мерси предварително.

# 1
  • Мнения: 7 091
Някой запознат ли е по въпроса?
Има ли горна граница за български граждани, след която трябва да декларират и платят данъци в БГ на преведени им пари от чужбина?
Мерси предварително.


Преди беше 3000 лв, ако няма промяна значи  е това. Може да се пита в банката, в която ще се превеждат също така ( в БГ). Peace

# 2
  • Мнения: 3 478
Аз пък незнаех че на такива пари се плаща данък. Защо? Нали данък е удържан от там където са вадени парите. От банката знам че удържат ако теглиш, ама за данъци сефте чувам.

# 3
  • Мнения: 7 091
Аз пък незнаех че на такива пари се плаща данък. Защо? Нали данък е удържан от там където са вадени парите. От банката знам че удържат ако теглиш, ама за данъци сефте чувам.

Данък не е задължително да се удържи ако двете държави имат спогодба срещу двойното данъчно облагане. Дори и да има спогодба обаче над тази сума трябва да се декларират парите.
Сега се сещам, че май не беше 3000 лв, а 3000 долара, ама не съм 100% сигурна. Пак трябва да се пита в банката!

Общи условия

Активация на акаунт