Мами в Германия 2

  • 18 772
  • 282
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 304
Старата тема
Привет в новата тема!
Много ми се ще да си направим една карта, като италиянките, обаче ще ви замоля като пускате нов постинг, да си драснете града (селото, паланката), разбира се ако искате.
Така можем да си улесним контактите по желание.

Ето я нашата карта http://www.frappr.com/mamawgermany

Последна редакция: пт, 04 авг 2006, 00:54 от Дивиана

# 1
  • Мнения: 2 567
Здравейте!   bouquet
Радвам се, че вече и "германките" имаме своя тема   newsm10. Ако съм пропуснала нещо от старите, моля да ме извините.
Лек ден!! Бягам да оправям багажите след престоя в БГ  Grinning

# 2
  • Мнения: 2 292
супер нова темичка Simple Smile   bouquet

# 3
  • Мнения: 80
smile3501 и аз се включвам.

Живея в Reinfeld близо е до  Lübeck и на 52 км. от Hamburg.
Нашето се води град. С нетърпение чакам картата. Ще е още по-хубаво.
Поздрави   bouquet   

# 4
  • Мнения: 80
vivita да те попитам само, как си постваш снимчицата на бебчо?
Нещо опитвам, ама все не успявам да се справя.
Или някой друг ако може да помогне ще съм ви благодарна момичета.


# 5
  • Мнения: 11 304
В подписа си ли искаш да я сложиш?
Пишеш
Така трябва да стане.
Пробвай и успех!

# 6
  • Мнения: 80
Благодаря ти El lucero del alba   bouquet  bouquet  bouquet

# 7
  • Мнения: 649
здравейте в новата темичка  bye
Супер идея за картата   Hands Clap, дано да се включат повече мамчета! При мен го пише в профила, но за протокола и тук- аз съм от Кьолн....

 айде отивам да готвя  cook

# 8
  • Мнения: 574
Здравеите омъжена сам за германец но от година не живеем заедно и аз нянам никаква информация за него та какво искам да попитам чакам бебче през ноември  (разбира се не от него)някои може ли да ми даде някаква информация ,какво трябва да направя да родя детето в германия или тук .Надявам се да ми помогнете никога не сам била толкова обаркана

# 9
  • Мнения: 80
Здравей karmen66

Дилемата ти е голяма и сигурно не ти е лесно, но може би ако бях аз щях да родя в Германия.
Но всичко зависи от много фактори, дали имаш къде да живееш в Де, дали си работила тук  и т.н.
Дали ако родиш тука в Германия имаш намерение да оставаш, с какъв статут си била тук и в момента. Много неща имат значение.
Лесно е да се дават съвети отстрани, но само ти си знаеш  колко ти е трудно да вземеш решение.
Мисли за детето, това е най-прекрасното нещо, което може да се случи в живота на една жена.
Все пак живяла ли си в Германия, наясно ли си с живота тук, знаеш ли език???
Дано да има кой да ти помага и най-вече УСПЕХ и леко раждане.
Поздрави  bouquet

# 10
  • Мнения: 574
Здравеи и благодаря за бързия отг живея в гврмания от 3г но никога не сам имала повод да се допитам до адвокат.Зная че няма да ми е лесно но не сам от хората които треперят за всяко нешто, мечтаех за това дете 4г и то е наи важно,проблема е там че нямам развод и ако го родя там това значи да носи фамилията на мажа ми или има и друг вариант?Ще се радвам ако знаеш нещичко

# 11
  • Мнения: 7 605
Кармен,

едно дете, родено по време на брака, автомати4но се смята 4е е детето на мъжът. Така 4е наистина няма да е zле да се обърнеШ към адвокат. Имате ли подадени документи zа раzвод?

# 12
  • Мнения: 574
Не и това е проблема нямам развод и затова не зная от каде да я захвана в момента съм си в бг и е краино време да започна от някаде

# 13
  • Германия
  • Мнения: 8 082
Доколкото си спомням имаш право на избор дали детето да вземе твоето или на съпруга името (в случай, че ти не си сменила твоето след брака).
Идея за безплатни съвети: към Германски Червен Кръст има едни специални приемни за майки в нужда, там лелките ти дават всевъзможна информация, допитват се до разните служби при специфични проблеми и там също можеш да подадеш молба за малка финансова помощ, с която да купиш най-необходимото за бебето. Съветите и информацията са анонимни, ако подадеш молбата за помощ, обаче трябва да представиш документи за доходи през последните месеци.

# 14
  • Мнения: 574
само че аз смених името си  което усложнява нещата,а дали ако се роди в бг  може да го признае бащата независимо от това че аз не сам разведена

Общи условия

Активация на акаунт