Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 2 авг. 2006, 12:31 ч.

Помощ при кърмене на новородено с посещение- кв. Дружба

• 548
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте,
Бих искал да ви помоля за малко помощ. Братовчедка ми роди момченче миналата седмица и от два дена са си в къщи. По нейни думи бебето не се храни провилно, по скоро не захапва правилно зърното, тъй като след хранене зърното й е сплескано като прехапано и не засуква и аеролата.
Може те ли са ми дадете координати на акушерка/ специалист по лактация или майка експерт, която да е веща в кърменето да я посети у дома ( срещу заплащане), за да й помогне...
Предварително благодаря   bouquet

Последна редакция: чт, 03 авг 2006, 11:56 от Eva

# 1
  • София, България
На училището на сп. 9 месеца говори Бистра Лечева от център Съвременни родители. Каза че прави домашни посещения срещу 10 лв (без ограничение на времето) но иска до вас и обратно. тел. е 862 65 81. Доста пъти и аз бях на границата да и звънна, но все изчаквах проблемите да се решат от само себе си. В край на сметка в началото на третия месец се оправих с всички проблеми, които не бяха малко сама и с помоща на форума, но после често съжалявах чене викнах жената,може би щях да си спестя доста мъки. А ти пиши къде живее мацката, в кой квартал и може и някоя от майките тук, която е близо да мине да я види. При всички случаи е хубаво да говори с някой, че кърменето често се оказва доста трудна работа.

# 2
  • София, България
жената иска ТРАНСПОРТ,изпуснала съм думата в предния отговор сори

# 3
Балгодаря ти за отговора. Живее в кв. Дружба. Аз също мисля да отида, но незнам дали ще успея днес, че съм дежурна, а утре заминавам за кратко. Просто искам да се успокой щото това за мене е било най -важното докато кърмих.

# 4
Ева, може би ще получиш повече отговори, ако в заглавието на темата включиш и това, че се търси помощ за родилка от кв. Дружба.Само предложение, надявам се да не се засегнеш. Като цяло акушергите не са особено квалифицирани консултанти по кърмене и не се знае дали ще намерите подходящ човек.

А сертифициран консултант по кърмене в цяла БГ няма - нищо, че има хора, които се кичат с титлата. Има няколко лекари, акредитирани от УНИЦЕФ по една прокрама на "Националния к-т по кърменето", но те са от категорията "Шеф на родилно/неонатологично отделение" и нагоре и не се занимават с домашни визити.

Моят съвет е да търсите майка с опит от квартала - ще свърши идеална работа Peace

# 5
А я някой да каже дали това е наистина грешка,ако зърното е сплескано,че и аз съм намирала моето в това състояние?

# 6
Аз имах подобен проблем в родилния дом още. Уж не са ми сплескани зърната или плоски  даже една акушерка ме видя и каза че хубави ми били зърната (как звучи само а? Simple Smile ) ама мойта беба нещо не засукваше добре. И като спреше да суче и зърната ми стоят едни отпуснати меки абе не както прни нормално. Девойката с която бях в една стая (мама с опит) ме посъветва да си взема силиконови зърна. Така беба засука и за една седмица зърната ми се оправиха т.е. станаха годни за сучене - изпъкнали. Може и да помогне също ако преди кърмене леко е хване зърното че да изпъкне, да стане като настръхнало и да е по лесно на бебо да засуче. Ама много внимателно че в началото опасноста от рагади е много голяма.

Абе нека да помогне някоя мама наоколо. В библиотеката май бях чела нещо като съвети за началото на кърмене като например малко преди кърмене да се ходи без сутиен за да се улесни сученето.

Успех!

# 7
  • София
И мойто се сплескваше при сукането на едното бебе и това според мен беше главно защото в началото си изкарваха на гърдата доста време. Даже зърното ми придобиваше лилав оттенък, явно пак от силното смукане. Въпросния юнак сучеше доста активно. Не мисля, че това е проблем.
Аз живея в Дружба 1, не съм квалифицирана, освен че ги кърмих 10,5 месеца  Joy. Бих помогнала с удоволствие, ако не се отзове някой по-вещ. Ще ти пусна тел си на лични.

# 8
Благодаря на всички ви и за координатите, които ми изпратихте.
Лошото е че в момента тя няма нет. Иначе аз вчера ходих да я видя, вече си засуква правилно бебока, но според мен не й достига кърма май, след като го кърми то пак плачеше, но пък не се и оригна... през ноща го дохранвала и е спал спокойно. Аз я посаветвахй да не се отказва и най вече да пие повече течности и пълноценна храна, че тя от притеснения и плач забравя за това и се получава порочен кърг.
Занесох и доста статии за кърменето, но днес Бу ме насочи към тази за Компресното кърмене, която е много полезна пък и с видео клип, дано има скоро нет, та да се обнадежди малко ...

Още веднъж много ви балгодаря   bouquet  bouquet  bouquet

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт