Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 27 отговора

София

Е устройва ли ви това??

http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=917389
Цитирай

София

Мисля, че не си прочела добре  Peace не става дума за лева , а за дни  Peace
Става дума за 350 дни платено майчинство на база заплата  Hug и да устройва ме  Hug
Цитирай

Magrathea

Не е лева, а дни.
Цитирай

София

ок
еееее хубаво щеше да е лв Crazy
Цитирай

Ако се приеме, нас хваща ли ни /тези, които сме по майчинство/  newsm78
Цитирай

София

Ако се приеме, нас хваща ли ни /тези, които сме по майчинство/  newsm78
Мдаа, и аз това се чудя, но май не  Rolling Eyes
Цитирай

Magrathea

Кое се чудите?
Първо тези 350 дни са 9 месеца. Дамаянти, няма как да те хване.
Иначе  завареното положение е : всички, родили през 2006 и на които болничният от 135 дни не е изтекъл към 01/01/2007, ще могат да се възползват от новите промени.
Цитирай

Лелеее, къв съм заплес, ми те изтекли отдавна бе  doh
Цитирай

Varna

А други като мен ще са цакнати за има-няма и месец Crying or Very sad
Цитирай

София

Устройва ме, перфектно. Първото ми майчинство беше точно 11 месеца. Но взимах по 120 лв. след 135 - те дни, което отчитах като пределно нечестно спрямо такива като мен, които ни осигуряват на пълна заплата. И още нещо - освен стимул за официализиране на доходите, това ще е и спокойствие за работещите докато си гледат децата.
Само дано има по - дълъг период за изчисляване на дохода преди забременяването, за да не стане побългареното източване на хазната по метода:
Назначават ме бременна в трети месец на 5000 лв./мес. официална заплата роднини, плащам си осигуровките и данъците (то пак трябва да се сметне де  Wink, ама примерно за 6 месеца едва ли е повече от 15 000 - 16 000 сумарно за работника и работодателя) и после си взимам 80% от 5000 = 4000 в продължение на 11 месеца (сумарно към 44 000) .... Демек на почалба съм почти 30 000 лв.
Та, заради това според мен трябва поне 2 години назад осигурителния доход да се гледа ...
Както и да е, това е от макроикономическа гледна точка, персонално мен си ме устройва  Smile
Цитирай

София

Назначават ме бременна в трети месец на 5000 лв./мес. официална заплата роднини, плащам си осигуровките и данъците (то пак трябва да се сметне де  Wink, ама примерно за 6 месеца едва ли е повече от 15 000 - 16 000 сумарно за работника и работодателя) и после си взимам 80% от 5000 = 4000 в продължение на 11 месеца (сумарно към 44 000) .... Демек на почалба съм почти 30 000 лв.
Та, заради това според мен трябва поне 2 години назад осигурителния доход да се гледа ...
Както и да е, това е от макроикономическа гледна точка, персонално мен си ме устройва  Smile
баш това няма кака да стане, защото има максимален осигурителен доход, който е равен или е около 10 минимални работни заплати т.е около 1600 лв. т.е. дори и брутната ти заплата да е над 1600 лв. те осигуряват на толкоз, сигурна съм  Very Happy
Цитирай

Magrathea

Биби е права.
Освен това, в момента 135-те дни се изплащат като болничен. А когато си в болничен цял месец има таван на парите, които ще получиш, дори и да се осигуряваш на максимума. Мисля, че е около 1200 в момента. Останалите дни до 350 сигурно ще се водят някакъв отпуск, защото доколкото разбрах не може да се издаде толкова дълъг болничен, но предполагам, че пак ще сложат някакъв таван. Confused
« Последна редакция: чт, 03 авг 2006, 09:44 от Трилиън »
Цитирай

Springfield, VA

Да не говорим колко много хора ги осигуряват на минималната работна заплата...........
Цитирай

София

ОК, няма да споря понеже не съм специалист, пък и не съм чела проектозакона. Определено имах обаче разлика, и то чувствителна, за периода, в който ми плащаха % от заплатата и после - 120лв. ... Не помня суми, понеже беше преди 4 години.
Идеята ми беше, че това е една добра стъпка  Smile Все е в полза на работещите и плащащи чинно данъци и осигуровки  Wink  И постепенно премахване на порочната практика да осигуряват на минимална заплата. Все е нещо Smile
Цитирай

София

ако го приемат ще е супер. Никой няма да губи. За майките, които ги осигуряват на минималната ще си взимат минималната (както е сега), а за другите ще е определено по-добре.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 27 отговора