Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • София
Значи уточнявам, че става дума за психолог, а не психиатър  Crazy  Peace
Та това ми е въпроса  Hug
Все гледам по фимите хората ползват, но дали манталитета на българина е готов за такова нещо  newsm78

# 1
  • home!sweet home!
Скоро имах това удоволствие!причината да се обърна към терапевт беше ужасно мъчителна за мен,но за 10 срещи с него живота и състоянието ми се преобърнаха на 380 градуса!Аз съм ЗА!

# 2
Да, определено.
Дори и с психоаналтик, но там е доста сложно, продължително и скъпо...
Ако имам нужда, определено. Познавам достатъчно кадърни, за да се доверя напълно на тези хора.
А в България това не е особено разпространено, дори срамно, за някои. Аз не виждам нищо лошо. По-добре е от пиенето на лекарства. Но човек трябва да го иска напълно и да е готов, да иска да му се помогне. Иначе няма смисъл.

# 3
  • Кори Селести
Не съм.
Но е имало моменти, в които много ми се е искало.
Някой ден ще го направя...когато не ми стигнат сили да се справя сама...

# 4
Не съм, но бих. Ако може да ми каже как да спра да изпускам разни неща  newsm78 и да забравям толкова  ooooh!, ще си струва всяка стотинка.

# 5
това си е чист бизнес за мен
спокойно мога да правя същото, което прави един психо-терапевт:
да те слуша с разбираща физиономия......., езикът на тялото му говори за съпричастност........, попрочел е няколко книги...., ми и аз го мога, честно

# 6
  • Варна
Не съм и не бих Peace

# 7
С удоволствие, но си е скъпо удоволствие(имам предвид психоаналитик).

# 8
Да, използвала съм услугите на психиатър в много кризисен момент от моя живот. Тя беше единствения човек, който тогава беше до мен и ме подкрепи. Помогна ми да преодолея мъката и да приема съдбата си за призвание. Върна ми желанието за живот и борба. В благодарение на тази жена аз сега съм това, което съм.

п.п. Казва се Силвия Шопова и работи в Александровска болница. Там тя беше новоназначена и аз бях първия и пациент. Отношенията лекар/пациент леко полеко ни прераснаха в приятелски отношения и така и до днес сме приятелки!

# 9
  • Варна
Не съм, но бих. Даже май имам нужда.

Дамаянти, сега ще те подпукат за аватара, както мен Simple Smile

# 10
Консултирала съм се с близък психиатър...  Crazy
На психоаналитик не съм ходила, но ако мога да си го позволя - не бих се маяла... Определено имам нужда...  Rolling Eyes

# 11
Не не съм ползвала, ама скоро не психолог, а психиатър ще ми трябва.

# 12
Едно от най-основните неща при психоаналитика е, че той те слуша, да, но никога не сравнява думите ти със своя собствен опит, както и не ти дава съвети на базата на своя гледна точка. Това е много трудно, да се откъснеш от себе си и да приемеш нечий друг, неговите мисли. И много натоварващо. Когато говорим с приятели, ние пак ги слушаме и сме съпричастни, но нито за миг не забравяме собственото си Aз. Това се учи. С много труд и практика и най-вече с подлагане на психоанализа. Всеки психоаналитик е минал през тaкава.
Постингът ми е в отговор на Meryt  Peace

# 13
Аз съм ходила.
Напълно съм готова за подобно нещо и го приемам  Joy
И правя разлика между психотерапевт и психиатър, нещо което е трудно на повечето хора  Crossing Arms
Та ходих при една мадама от правителствена болница и след няколко ходения установих, че тя има по-спешна нужда от писхотерапевт  Simple Smile

# 14
Не съм ходила. Засега не съм изпитвала нужда, но ако ми се наложи бих отишла, нямам предразсъдъци. Simple Smile

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт