Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Мнения: 637
Помогнете! Знаете ли коя е наредбата указваща при какви условия можеш да върнеш стока в магазина ако си решил, че се отказваш от нея? Имам бегъл спомен от новините, беше нещо , че в седем дневен срок след покупката имаш право да се откажеш от покупката си , ако не си повредил стоката и не си нарушил целостта на опаковката и пазиш документа за покупката ( гаранционна карта, касов бон)...
Цитирай

Fight club

Мнения: 1 419
И аз не й помня номера вече... Но защо ти е той? Не мисля, че щом искаш да върнеш някоя стока, трябва чак да цитираш наредбата...
Цитирай


Мнения: 495
http://www.ktzp.bg/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=167
Цитирай


Мнения: 637
Проблемът е , че купих матрак за леглото на малката, но размерът не отговаря на креватчето. Матракът е марка "ТеД", струва 55 лева, но е с 10 см. по-голям от креватчето ми. Като влязох в магазина имаше два размера креватчета -  единия беше много малък , а другия ми изглеждаше като размера на креватчето. Продавача ми каза, че са само тези два размера и няма други размери по принцип. Купих го, размерът му е 140 на 70 см. Обаче креватчето е 130 на 70. Обадих се в магазина и ми каза , че ако искам друг размер трябва да чакам две седмици, пък нямам толкова време... И за това искам да ми върне парите и да ходя на друго място да си купя друг матрак, защото ми трябва сега, а не след две седмици. Иначе нищо му няма на матрака, не е разопакован, пазя си касовата бележка и гаранцията... не съм сигурна дали ще ми върнат парите или ще пия студена вода и затова питам...
Цитирай

Балчик

Мнения: 7 058
Mеryt, това е за рекламация на стоката. Жената казва, че на матрака нищо му няма, нейна е грешката, че ве купила нещо, което не и подхожда по размер, а не е вина на производителя ики продавача. Не съм чувала много от продавачите да са склонни да вземат стоката обратно, още повече, че няма да си купи от него друг матрак, иска си парите. Съмнявам се, че ще успееш. В някои държави има такъв срок. Тук за рекламация е 3 дни, но за стока, на която и няма нищо -не съм сигурна, че изобщо може да се върне.
Цитирай


Мнения: 7 837
Стига бе, как няма да може да го върне, след като е неразопакован  ooooh! 
Цитирай


Мнения: 2 771
   Знам, че щяха да приемат скоро такъв закон (и май беше за едномесечен срок, при това без да си непременно недоволен от покупката), но не мисля, че го приеха... Същия щеше да е и за работното време (глоби, ако не се спазва) - абе всякакви подобни 'дребни' нещица за потребителя... Пробвай в гугъл, все пак може да са ги приели..

П.П. Тук погледна ли:   http://www.ktzp.bg/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=240
Цитирай


Мнения: 637
Изчетох подробно закона и открих това:
Чл. 55. (1) Потребителят има право, без да дължи обезщетение или неустойка и без да посочва причина, да се откаже от сключения договор от разстояние в срок 7 работни дни, считано от датата на:

1. получаване на стоката от потребителя, когато са изпълнени изискванията на чл. 54 - за стоки;

2. сключване на договора, а когато задълженията по чл. 54 са изпълнени след сключването на договора - от деня на тяхното изпълнение, но не по-късно от срока по ал. 3 - за услуги.

Не съм сигурна обаче, че търговеца ще го изпълни... Утре ще видим..
Цитирай

Scotland

Мнения: 1 856
 Кейси, така е. Тук няма проблем да върнеш каквото и да е, дори и да не си го купил ти, но му имаш касовата бележка.
Цитирай

Балчик

Мнения: 7 058
Изчетох подробно закона и открих това:
Чл. 55. (1) Потребителят има право, без да дължи обезщетение или неустойка и без да посочва причина, да се откаже от сключения договор от разстояние в срок 7 работни дни, считано от датата на:

1. получаване на стоката от потребителя, когато са изпълнени изискванията на чл. 54 - за стоки;

2. сключване на договора, а когато задълженията по чл. 54 са изпълнени след сключването на договора - от деня на тяхното изпълнение, но не по-късно от срока по ал. 3 - за услуги.

Не съм сигурна обаче, че търговеца ще го изпълни... Утре ще видим..

А вие имате ли сключен договор ? Това взжи за сключени писмени договори за доставка или изпълнение на услуги. Прочети и чл.54, какво трябва да ти даде доставчика, за да използваш чл.55 ( в алинея 1 е посочено, ако са изпълнени условията по чл 54 ! )

Все пак ти пожелавам успех, въпреки, че се съмнявам. Това е България.
« Последна редакция: ср, 02 авг 2006, 22:36 от djemma »
Цитирай


Мнения: 637
Пак четох пустия му закон, не е само при сключен договор в писмена форма, защото на практика всяка покупко-продажба е вид договор. пише, че за дирене на права по съдебен път стойността на договора (на сделката) трябва да е над 120 лв., под тази сума се считат за нищожни. Търговеца е преровил складовете, предлагащи детски матраци и е открил един, който е в ликвидация и има точно нужния ми по размер матрак. по телефона ме увери, че е от същия вид и утре или най-късно вдруги ден ще сменим матраците. За връщане на пари не се наложи да говорим, ако матрака не е от същия вид и ако не ме устройва ще настоявам да ми върнат парите, любезно, разбира се пък ще видим какво ще се случи ...
Цитирай


Мнения: 1 251
http://potrebitel.bg/ - разгледай този сайт, има много полезна и актуална информация, аз даже щях да подавам от него оплакване за една поръчка, но нещата се оправиха и се отказах, но ако так ми се наложи със сигурност ще си търся правата. Naughty
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.