Холандска темичка - за настоящи и бъдещи мами

  • 12 966
  • 283
  •   1
Отговори
# 30

chdiana, поне работа се намира. Тук ми се оплакваха хора по този повод.
А защо не си гледаш бебка, като ти е толкова мъчно без нея? Аз много се радвам, че имам възможност да си гледам дребния. Защото се съмнявам някой чужд човек да го прави с повече обич и внимание. А те сега имат нужда от нас. После ще предпочитат да са самостоятелни.

аз вече работя от 6 години в Амстердам а живея от 8.... ужас. Но не ме питаите как говоря холандски. Много ни глезят в Амстердам, само на английски ми говорят. А за бебчето, да наистина ми е много мъчно и много искам да си го гледам, но в същото време нещо не ми стиска да напусна. Ами ако не ми харесва да съм само в къщи? Беше ми добре досега като знаех че все пак имам работа. Мислех да напусна, още си го мисля, но нещо не ми стиска.После не знам дали ще мога да си намеря хубава работа. Гаранции за съжаление никой не дава....
Днес имам повод за празнуване, понеже бебка навърши 6 месеца! черпя виртуално!

виждам че 2те нови маичета също живеят в Амстердам.   welcomeМай ще е време наистина да организирам едно събиране в Амстердам както бях обещала в една от предишните теми....   да седнем на кафе и да си поговорим cheers


# 31
  • Мнения: 1 910
danidobrinova, хомеопатичните не му помогнаха. Иди в някоя аптека и питай за Venkel Water. Ако нямат ги питай дали не могат да ти поръчат. Ако те пратят да  търсиш из дрогериите, просто иди и в друга аптека. Аз по дрогериите не съм виждала поне, само чай има. А ти, ако кърмиш ще е по-добре това, което ти казвам, защото е екстракт. Т.е можеш да го даваш с лъжичка. Успех в Борбата с коликите!

eddita, с раждането е както винаги...да имаш късмет да мине леко и нез усложнения. Wink Питай по-конкретно. Какво точно искаш да знаеш?

chdiana, честита половин годинка!!! Да сте здрави, весели и спокойни!   smile3525
А наистина може да не ти хареса вкъщи. Пък след кратко адаптиране ще можеш да се радваш и на двете неща. Grinning

# 32
zwezdi4ka, тъкмо се бях притеснила, че няма кой да погледне детето ти от толкова форумстване, ама сега разбрах, че май не ти остава време за бебеправене. Искрено ти желая скоро да разбереш колко много по-смислено ще бъде ежедневието ти покрай едно бебе. Иначе ако не е тайна, какво точно работиш,че имаш време да пускаш постинги от сутрин до вечер, че и през нощта (за нощта вече разбрахме за сметка на какво)? Искам и аз такава работа... Wink

7of9, права си, че ми куца организацията, ама с малко дете, 40 часова работна седмица, четене за конкурс, и домакинстване, трудно смогвам, но все пак смогвам. Ама ти едва ли ще ме разбереш, доколкото схванах, основното ти занимание в последните два месеца било предимно да си поспиваш...

Maika, извинявай, ама това е форум за холандски мами, а не за мами, които са чували някога за "Шевенинген".

chdiana, не ги слушай тия мами, дето те съветват да напуснеш работа да си гледаш детето - нали не искаш единственото ти "интелектуално" предизвикателство да бъде кой какво е написал във форума и кое бебе колко е наддало в отчетната тема. Сигурна съм, че детето ти ще е много по-щастливо с майка, която е удовлетворена от работата си, отколкото от майка, която оставя детето си "да се учи на самостоятелност" докато тя пише/чете във форума. Трябва да си благодарна, че си имала възможност да гледаш дъщеричката си досега - както знаеш, повечето работещи майки тук са принудени да се върнат 10-12 седмици след раждането.

# 33
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Скъпа Рианке,
 Явно ти е скучно....ама много скучно. Още по-явно е, че не си нова тук, а се криеш зад възможността да се пускат анонимни мнения във форума. Тази възможност беше оставена тук, за да сме свободни в написаното. Но не и умирайки от скука да се заяждаме.
  Ако си толкова интелигентна, за колкото се представяш, написаното не го доказва. Излизай  навън, радвай се на хубавото време и детето си и не забравяй: казаната лоша дума, се връща сто пъти по-тежка върху този, който я е изрекъл.

   
 

# 34
  • Мнения: 7 914
zwezdi4ka, тъкмо се бях притеснила, че няма кой да погледне детето ти от толкова форумстване, ама сега разбрах, че май не ти остава време за бебеправене. Искрено ти желая скоро да разбереш колко много по-смислено ще бъде ежедневието ти покрай едно бебе. Иначе ако не е тайна, какво точно работиш,че имаш време да пускаш постинги от сутрин до вечер, че и през нощта (за нощта вече разбрахме за сметка на какво)? Искам и аз такава работа... Wink
Цитат
сега разбрах, че май не ти остава време за бебеправене
Като се прави бебе...не се  ползва компютър ли? newsm78 Или може би от 'бебеправене" дори не се ходи на работа... или не се става въобще от леглото? Joy
Ако си от късметлийките при които веднага се е получило... бъди щастлива, че не си чакала години за да видиш    EFP
Цитат
Искрено ти желая скоро да разбереш колко много по-смислено ще бъде ежедневието ти покрай едно бебе
благодаря ти за пожеланието...все пак...

Цитат
Иначе ако не е тайна, какво точно работиш,че имаш време да пускаш постинги от сутрин до вечер.... Искам и аз такава работа... Wink
Изглежда си прекалено работлива, за да си намериш такава работа...

Цитат
да пускаш постинги от сутрин до вечер...че и през нощта (за нощта вече разбрахме за сметка на какво)?
Това просто няма да го коментирам понеже не си заслужава....



В заключение искам да ти кажа, че тази тема не е пусната , за да се следи кой в колко часа си пуска постингите или колко често...И е факт, че именно тя те е накарала все пак да отделиш време и да драснеш два-три реда...пък и да попрочетеш нещо... бъди малко по толерантна...много е лесно и аз сега да те питам :"що ми отговаряш след полунощ?" - ама първо:не ме интересува и второ:не искам да заформяме дискусия кой, кога и защо...

Мисля, че се разбрахме вече... по всички въпроси..и ако все пак нещо още от моето ежедневие те интересува давай на лични... няма нужда темата да се развива точно в тази насока...

 Peace Peace Peace

разбира се, че можеш да отговориш на моите горни писания, но аз повече в темата по тези въпроси няма да ти отговарям Naughty


Сега видях и това ooooh!:
Цитат
Maika, извинявай, ама това е форум за холандски мами, а не за мами, които са чували някога за "Шевенинген".
Ти за толерантност чували си ?
Не си длъжна да отговаряш на всички... не си длъжна и да четеш всичко...
Не само Maika, а и всеки , който иска може да пише в тази тема...
Пак ти подчертавам целта на форума е да се подкрепяме и да си помагаме , а не да гледаме в чуждото и да съдим, да си говорим, а не да се заяждаме Peace




Последна редакция: нд, 06 авг 2006, 03:11 от zwezdi4ka

# 35
  • Мнения: 1 645
Ехе,каква тема само се е завихрила...
Здравейте на всички и от мен.Да кажа първо,е и аз вече съм от работещите мами.Намерих си страхотна работа по 36 часа на седмица.На 10 мин. пеш е от нас.Малко луксозно и много скъпо бутиче за дрехи и обувки.Парите не са също лоши,при все че първите 6 месеца ще взимам по малко от другите защото е като пробен период.Като платя градината ще остава много малко,но ако седя вкъщи и това малкото няма да изкарам.Обичам да работя,да съм донякъде самостоятелна,да си имам собствена среда и контакти.Продължавам и да уча,само с хубави оценки мога да се похваля.Дано взема изпита и дипломата декември месец,че и тя ще ми носи допълнителен доход.На детето също ще му е по добре сред други дечица,в неговата си среда.Общо взето-доволна съм.
На почивка няма да ходим,защото и двамата не можем да си вземем отпуск сега,така че ще отложим за по нататъка.Времето и аз го обичам умерено.Не знам как съм живяла в България на тия жеги лятото.Тук не се показвам навън ако е много топло.Един ден отскочихме до морето,и то взе че заваля.И дъжда не го обичам,най добре да е сухо и умерено топло.
Навита съм за среща ама трябва да е неделя или петък-това са ми почивните дни.
Днес съм се захванала да чистя и гладя,че инак няма кога.Ще трябва и да готвя...Докато влезна в ритъм ще е трудно ама ще свикна.Забравила съм какво значи работа.
Айде стига за сега.Поздрави на всички ви  bouquet  bouquet  bouquet

# 36
  • Мнения: 144
Добър ден на вси4ки!!! Simple SmileКак е настроението днес мили мамчета?надявам се теми4ката да премине в по позитивен тон.Виждам 4е има доста мами в Холандия и аз също сам навита за сре6та,ако това не стане ще ми е приятно дори само моми4етата жв Амстердам да видя на кафенце!вие какво мислите?
7
7of8 още утре 6те отида на аптека дано помогне,мерси.как е твоя малчуган?слушка ли?
zwezdi4ka когато наи малко очаква6 и тогава 6те забременее6,така бе6е и при мен!!!!малкия пла4и отново така 4е 4ао

# 37
  • Мнения: 5 183
Maika, извинявай, ама това е форум за холандски мами, а не за мами, които са чували някога за "Шевенинген".

Е сега ве4е няма отърване от мен  Mr. Green Всеки ден ще пиша тук  Crazy
А ти, мила ми Риана, уж май беше по-скоро скепти4но настроена към откриването на холандска тема, както и на4ините на списването й + времето на писане в нея  ooooh! Thinking Joy А изведнъж много разпалено се опитваш да опазиш същата тази тема от разни другоземски "навлеци" като мен  bowuu
Бъди жива и здрава и карай по-спокойно, 4е ... не е лесно да се тревожиш 4ак за 4уждите хора кога бебеправят и кога не  Embarassed Rolling Eyes Shocked... А и не ти прави 4ест да навлизаш в интимното пространство на 4овек, който и без това толкова много иска детенце, но не при всеки става от раз ...
  bouquet

# 38
  • Мнения: 5 183
Та зна4и, моми4ета, за "Шевенинген" ставаше въпрос ... Хубав град, а?  Wink

# 39
  • Мнения: 7 914
eddita,
значи... след около семица ще гушкаш бебче ...пожелавам ти от все сърце безпроблемна бременност Hug  bouquet
Да ти дам едно съветче: може би е добре да влизаш и в бременни чужбински мама...там може би ще намериш много полезна информация? Thinking Hug  bouquet

chdiana,
Ха! Значи си имаш едно малко водолейче? Да ти здраво и много послушно..Ама каквастрахотна тортичка си ни сервиралаааа Heart Eyes
Освен градина има ли и някой друг да ти помага? newsm78
 А за съжаление( или не  newsm78) и аз съм в твоя отбор по холандски...работата ми изисква много английски и съвсем малко холандски... Whistling
Според мен не си изоставяй работата напълно... нямаш ли възможност за почасова работа? newsm78 Thinking Все пак е добре да си сред хора... Thinking Hug

Kalinka
,
много си права за:
Цитат
казаната лоша дума, се връща сто пъти по-тежка върху този, който я е изрекъл.
Hug


мими23,
знаеш ли от кога искам да ти кажа колко много ми харесва къщичката дето си я сложила в аватара си? Hug  bouquetСамо може би в мечтте си бих заменила езерото за моренце Crazy
И още веднъж Успех, Успех и Успех   bouquet и на работа и с  smile3529

danidobrinova,
Цитат
когато наи малко очаква6 и тогава 6те забременее6,така бе6е и при мен
Hug Heart Eyes  bouquet мерси за добрите думи!

Maika,   love001

Днес е слънчево, но леко ветровито... Rolling Eyes... но ей сега отивм да си "уважа" градинката!
  bouquet



# 40
  • Мнения: 5 183
Днес е слънчево, но леко ветровито... Rolling Eyes... но ей сега отивм да си "уважа" градинката!
  bouquet

Никаква градинка ... нали знаеш? 24 часа пред компа ...  bouquet

# 41
  • Мнения: 7 914
Уф сорри  Joy..
обаче съм измислила план ще помол мЪжо да ме смени... той не разбира...ама ще го обуча да пуска емотиконки...важното е присъствие да се спазва Crazy Mr. Green
Как сте вие...с малкия красавец...аз май да не остана поназад от теб  си ходя от вчера с  smile3545 , ама то с тази температурна разлика при нас друго не съм и очаквала... Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 5 183
Шъ Съ Управим, ама за сега не биваме ...

# 43
  • Мнения: 1 910
Rianne, момиче, дай си малко почивка. Звучиш, като жена в емоционален и физически стрес.

danidobrinova, моя Борил не е от послушните, но си се обичаме и такива...   Wink

# 44
  • Мнения: 7 914
Добро утро, момичета!
 Пожелавам ви успешна седмица, изпълнена с много прекрасни емоции!  bouquet

А за начало на днешния ден:


Лек ден!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт