Бременна съм!:))))Защо всички казват да изчакам с прегледа??

  • 2 923
  • 70
  •   1
Отговори
В петата седмица съм,след първия ден на последния М. обаче всички приятелки ми казват да не бързам да ходя на преглед.Колко трябва да изчакам? И защо да не ходя? Вярно ли е , че някой път прегледа по това време можел да навреди?Въобще очаквам да споделите вие за пръв път кога отидохте на преглед за установяването на бременността? Ако не отидеш на преглед и не знаеш за фолиевата киселина /добре че пия от 5 месеца по моя инициатива/ -това ми е идеята, че все пак лекаря може да ти каже нещо толкова необходимо.

# 1
  • Мнения: 4 324
Иди на лекар. Ще се види плодното сакче и дали е в матката или не е, а това е много важно! Сърчицето може да се чуе чак към 7-ма г.с.

# 2
  • Мнения: 1 029
Аз отидох на преглед 3 седмици след зачеването - т.е. точно някъде към 5 г.с. Лекарят ме погледна на ехографа и потвърди, че съм бременна и че плодът е в матката. Предписа ми фолиева киселина и даде някои препоръки, а аз имах възможността да попитам за някои неща, които ме интересуваха.
Не виждам нищо лошо да се отиде на лекар още на този етап. Упех ти желая!

# 3
Ами да ....и аз така си мислех ама дори моя позната лекарка ми казва да изчакам...?!..и аз чакам -нали лекарка ми го е казала - ама ще отида - благодаря Ви! Дано да помогне на някой който се чуди за същото !

# 4
  • Мнения: 600
ааа, глупости.

иди на лекар, кажи, че май си бременна, да не те преглеждат вагинално, ако се притесняваш. но със сигурност е редно да те видят на видеозон - къде е бъдещото човече и как върви.

на мен бременна ми правиха цитонамазка и въобще не забелязаха, че съм Rolling Eyes. и аз не знаех, била съм във втора седмица.

отиди да знаеш как са нещата и си пий фолиевата.

ааа, и честито!  bouquet

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Отивай на лекар за да си спокойна, че всичко е наред.Да ти го бяха казали баби, както и да е.........но твои приятелки-млади жени Naughty Thinking Crossing Arms
 След това не трябва да се подстигваш....абе "правилника"тепърва предстои да го учиш ooooh!

# 6
Не виждам какъв е проблема да отидеш на лекар  newsm78 Като кажеш, че си бременна не би трябвало да ти правят нормален гинекологичен преглед, а само с видеозон - необходимо е да се види дали всичко е наред, да те регистрират и да ти пускат изследвания, няма какво да чакаш, отивай.

# 7
  • Мнения: 215
Собствената ми леля и акушерка. Когато казах, че съм бременна и тя ме посъветва да изчакам поне до края на 2 месец.
Каза, че има опасност от прокървяване след прегледа, както и че има по-голям шанс от някакво замърсяване. Просто тя ми обясни, че ако нямам оплаквания, по-добре да не бързам с прегледа. Така или иначе на този ранен етап не може да се прецени нищо от този преглед. това не значи да не си пуснеш изследвания.

в крайна сметка обаче, е най-добре да се довериш на лекаря си.  bouquet

# 8
  • Мнения: 2 019
глупости.иди на лекар и 4естито

# 9
  • Мнения: 600
ей, сега видях, че лекар ти казва да чакаш, та се вбесих.

една тъпа патка, простете за израза, ама си беше такава, ме чака до 4ти месец 'дали ще пометна'. и аз, по-тъпа и от нея, всеки ден чаках да видя дали ще пометна, та като се регистрирах чак в средата на 4ти месец, док ме пита, 'ти сега за какво ми идваш, като сме изпуснали времето за изследвания'. та така, бях без васерман, спин, токсоплазмоза, хепатит, нищичко - вече в 4ти месец. и без да съм пила фолиева, 'щото нямаше кой да ми каже #Cussing out

# 10
  • Мнения: 1 114
Що за глупости? Shocked Да не ходиш на лекар!?! Да не сме в средновековието? Пак някакви суеверия.

Аз нямах търпение да отида при моята гинеколожка. Имах предчувствие, че съм бременна и се оказа вярно. Grinning Преди това /към 2-3 седмица/ си направих  9-10 теста  Crazy,  на някои чертичка беше съвсем бледа - почти незабележима, та така... Бях много щастлива, когато лекарката потвърдиэ бременността ми.
Моят съвет- отивай на лекар!  Успех! Grinning

# 11
  • Мнения: 858
няма нищо страшно да идеш на лекар,те нали са за това.Ако има нещо да се случи с бебето то може да е по всяко време със или без да си ходила на лекар и тези суеверия са ужасни.Да не ходиш на лекар,да не казваш на никой до 3 месец,да не си режеш косата и какво ли не.Аз отидох в 5 г.с и казах ,че съм си направила тест и той показва ,че съм бременна.Направиха ми картон,претеглиха ме колко съм кг,премериха ми таза,кръвното,задодоха ми сто въпроса : име,год.последна менструация,наследствени заболявания,искам ли бебето и т.н. Пуснаха ми изследвания,кръвна група,васерман,спин,токсоплазмоза,урина и погледнахме с видеозона плодното сакче и дали все пак е слязло на мястото си или е извънматочно,а после ме помолиха да отида отново когато съм 8 г.с за да видим сърчице и дали тупти.
Да си в неизвестност и да се чудиш какво става е много по-лошо. Моето мнение да отидеш на лекар!

# 12
  • Мнения: 4 324
Собствената ми леля и акушерка. Когато казах, че съм бременна и тя ме посъветва да изчакам поне до края на 2 месец.
Каза, че има опасност от прокървяване след прегледа, както и че има по-голям шанс от някакво замърсяване. Просто тя ми обясни, че ако нямам оплаквания, по-добре да не бързам с прегледа. Така или иначе на този ранен етап не може да се прецени нищо от този преглед. това не значи да не си пуснеш изследвания.

в крайна сметка обаче, е най-добре да се довериш на лекаря си.  bouquet

Това ми звучи страшно несериозно!!!! Ами ако бременноста е в тръбата тогава какво?????????????????? Ами изследванията??????????????
Живеем в 21 век вече, това с прегледите и опасността от тях са пълни глупости!

# 13
  • Мнения: 7 474
Моята докторка ми каза да отида 10 дни след закъснението.  Peace

# 14
  • Мнения: 962
  bouquet Честито!   bouquet
Аз отидох за потвръждаване на бременноста ми и той/доки/  ме гледа само на ехограф и така потвърди че всичко е на ред.Бях в 5г.с.

Общи условия

Активация на акаунт