Качамак

  • 8 730
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 241
Как се прави това чудо  Confused: Да си призная не съм го яла никога  Embarassed

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: Radina
Как се прави това чудо  Confused: Да си призная не съм го яла никога  Embarassed

много е гадно....поне на мен не ми харесва тесто със сирене и месо и много мазнина. Бая мазничко е

# 2
Аааа такова правих скоро. Значи аз предварително заварявам вода - около 1литър . После бавно започвам да сипвам церевичното брашно и бъркаш постоянно (с дървена лъжица ) и горе-долу май се варше така 10тина минути. После се добавя - сол, черен пипер на вкус, малко масълце, може и настърган пармезан или друг кашкавал.(и шарена сол много му ходи)
Тук това чудо го водят под името Полента. Някои го обичат сладко и го разбъркват накрая с мед. Помня баба като ми го правеше обичах да го ям така ама добавях и натрошено сирене

# 3
Цитат на: DEianaZ
...много е гадно....поне на мен не ми харесва тесто със сирене и месо и много мазнина. Бая мазничко е

Аз пък нямам такова наблюдение. Явно зависи от начина на приготвяне.  Embarassed  Grinning
DEianaZ, ела да ти заджуркам един Wink

# 4
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Тука сега е сезона на ка4амаците... Моят мъж ми подари тенджера самобърка4ка така 4е моята работа е само да сипвам цареви4ното браШно постепенно така 4е да не стане на бу4ки. Италианците гарнират ка4амака или полента както му викат тук (видях 4е и в Шотландия така му викат а си мислех 4е е само тука  Thinking ) с хиляди неЩа: разтапят разни видове сирена и ги смесват с полентата или пък слагат пе4ена надени4ка ( малко по_разли4на е от бг наденицата) или гарнират със задуШени гъби. Има и оЩе хиляди други ама аз не ги знам Embarassed
Аз си го оби4ам и по стария бг на4ин с натроШено сирене и масълце и 4ервен пипер мммммм

# 5
  • София
  • Мнения: 3 679
Може да се направи и сладък качамак.
Ето рецепта:

КАЧАМАК “МЕДУНЧО”

В 1 л. кипяща вода се прибавя около 150 г. размито в малко студена вода царевично брашно. Бърка се непрекъснато до сгъстяване. Разпределя се на порции. Полива се с лъжица мед. Поръсва се със счукани ядки. По желание се прибавя канела.


А ето и солен

КАЧАМАК С ГЪБИ
Свареният качамак се разпределя на порции. Поръсва се обилно с леко сварени гъби, чесън, доматено пюре, маслини и 2-3 с. л. зехтин.

ЧЕСНОВ КАЧАМАК
Свареният качамак се разпределя на порции. Полива се обилно със счукан чесън, магданоз, целина, джоджен и зехтин.

# 6
  • Мнения: 5 241
Благодаря момичета,по описанията ви ми се струва вкусно  Simple Smile Утре ще се пробва  Simple Smile

# 7
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Моята баба го прави като питка и го реже на порции с конец. Аз обаче го обичам по-редичък - като гъста каша, въпрос на вкус, но в никакъв случай не е гадно. Приготвям го малко на око - запържвам брашното в малко мазнина, разреждам с вода и варя докато почне да прави балончета. Слагам червен пипер, сирене, разбърквам и сервирам. По принцип се прави запръжка от масло с червения пипер, ама аз не го правя, понеже не ям пържено. Опитай, много е вкусно. Ако ти се получи редичко добавяш размито във вода царевично брашно, ако пък е гъсто - доливаш вода. Просто като качамак  Wink

# 8
  • Мнения: 3 927
чувала съм, че истинският качамак иска голямо бъркане на котлона. та, ако не държиш да бъркаш до припадък  Wink , защо не пробваш готовите качамаци?! не си ли чувала за тях. аз си правя такъв, става за две минути Sign Exclamation . доволна съм от един качамак, който в внос от унгария, но опаковката е на български....май беше фирма Дила - има го в пикадилито!
иначе го ям стандартно - с малсо, сирене и червен пипер. много е вкусно.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 847
И аз от мързел правя от готовите качамаци. То те са си чисто царевично нишесте - за това стават и със сладко и със солено. Иначе го правя класически - в подсолена вряща вода сипвам от брашното (нишестето) и бъркам  докато се сгъсти и започне да пука мехури. Но поне 2 минути, както пише на опаковката. Натрошавам сирене в дълбока чиния или купичка. Изсипвам отгоре свареният качамак. Запържвам в масло червен пипер и го изсипвам върху качамака, така че да стане на "кладенчета". После доволно си облизвам пръстите.

Иначе може свареният качамак да се сипе в тавичка, като се редува ред качамак, ред натрошено сирене. Завършва се с качамак. Отгоре се слагат бучки масло и се пече.Може да се добавят и пръжки, наденички, саламчета, кашкавал. Реже се като мусака и се сервира.

Общи условия

Активация на акаунт