"въздушна салата"

  • 14 157
  • 6
  •   1
Отговори
Грамажите и теглилките са на вкус.
Варени картофи
сирене
яйца
краставици
кисело мляко /може да се добави майонеза 1:1 /

 Всичките продукти се рендосват и се подреждат последователно в тава или купа, ред по ред. Започва се с картофите, сиренето, краставиците, киселото мляко, яцата и се редуват. Между редовете се слагат по желание подправки /аз слагам сол и черен пипер/. На края задължително се завършва с кисело мляко и богато яйца. Стяга в хладилника и се яде като торта/не се разбърква/ Много е свежа и вкусът е много приятно хладен и лек...
Като я пробвате ще разберете защо се нарича "въздушна салата"
Р.S  може да се сложат и кисели краставички. Въобще търпи импровизация.
 Дано ви хареса.

# 1
  • Мнения: 1 413
Вече я имаше тази салата! Аз я правя много често и всякакви вариации обират овациите! Слагам в майонезата и доматено пюре Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 2 164
Много я харесваме тази салата. Вместо кисело мляко слагам майонеза и вместо пресни - кисели краставички. Може да се сложат и печени чушки, става много вкусно.

# 3
  • Мнения: 9 107
Много я харесваме тази салата. Вместо кисело мляко слагам майонеза и вместо пресни - кисели краставички. Може да се сложат и печени чушки, става много вкусно.

 Hug и ние така. Зимата я правя много често.

ето една


# 4
  • Мнения: 3 388
Много я харесваме тази салата. Вместо кисело мляко слагам майонеза и вместо пресни - кисели краставички. Може да се сложат и печени чушки, става много вкусно.

 Hug и ние така. Зимата я правя много често.

и аз така я правя, идеята взех от майка ми   Grinning
 за лятото е доста тежка, н о  през зимата съм я правила няколко пъти

# 5
  • Мнения: 922
Ех, че хубаво изглежда Grinning
тъкмо се чудех какво да "забъркам" тази вечер...
Може да се оформи и като торта, любимите ми солени тортички

# 6
  • Мнения: 922
Направих я - ето и резултата. Стана превъзходна. Много вкусна Grinning

Общи условия

Активация на акаунт