Рендето "Borner" ?

  • 6 033
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 521
Моля, тези , които имат такова ренде да споделят впечатления. Наистина ли се реже зеле с него?

# 1
Аз имам от доста време. Ползвам го единствено за рязане на пържени картофи. Може и зеле да се реже, но основния проблем който не показват е че винаги остава остатък. И при картофите, и при зелето. Проблем при зелето освен това е че ако тръгнеш да режеш много голямо парче се разпада, тъй като не може да се задържи от шапката и става голямо мазало. Но все пак съм го ползвал само два-три пъти и не съм усвоил техниката.

# 2
  • Мнения: 22 867
Ето още мнения за рендето.

# 3
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Аз съм много доволна от рендето. Зелето го хващам с ръка, не с шапката и става. За остатъка е вярно, но реших и този проблем като парченцето го режа внимателно точно в ъгълчето на V-то. Общо взето режа всичко с него, без меки неща де. Незаменимо е за всякакви зеленчуци - лук, моркови, краставици, зеле, тиквички, патладжани, ябълки за щрудел... Вземи си го, няма да сбъркаш Peace

# 4
  • Мнения: 7 914
Вземи си го, няма да сбъркаш Peace
Peace

От зелето ми остава само кочана Wink

# 5
  • Мнения: 14 486
и аз съм много доволна - зелето го режа за нула време. става за краставици и домати на правилни шайби, картофи, тиквички за огретен. най-ситното дори става за краставица за таратор.

# 6
  • Мнения: 901
и аз съм много доволна - зелето го режа за нула време. става за краставици и домати на правилни шайби, картофи, тиквички за огретен. най-ситното дори става за краставица за таратор.

ППВД

за остатъка и аз трудно се оправям... и с шапката не се справям  Rolling Eyes и понякога имам порязани пръсти ...но иначе вземи  много добро ренде е

# 7
  • Според сезона
  • Мнения: 297
Аз съм доволна от рендето. Ако остане нещо , което не мога да нарежа на него - довършвам на ръка.

# 8
  • Мнения: 1 455
Много съм доволна от рендето!

# 9
  • София
  • Мнения: 2 044
и аз го имам и режа много неща с него,включително и зеле.Имам го от много време и  не е мръднало,наистина върши работа Peace

# 10
  • Мнения: 2 550
И аз съм доволна от рендето.

# 11
  • Мнения: 14 654
аз пък не го харесвам това ренде и не го използвам никога. трудно ми е да режа с него, изисква се повече сила а и тази шапка не е добре измислена, едновременно трябва да движиш нагоре-надолу и да натискаш отгоре. сигурно е въпрос на навик , но аз по-бързо се справям с обикновен нож

# 12
  • Мнения: 667
Имам го повече от 10 год. Много съм доволна.
Незаменимо е за рязане на зеле и картофи за пържене.

# 13
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
режа вси4ко за гарнитури и салати, просто с нож се изнервям ве4е, дотолкова съм го приела като инструмент!

# 14
  • Мнения: 50
Имам го от 10 години. Без него вобще не мога да режа лук, моркови, зеле и др. Дори наскоро си купих ново, защото старото се захаби много или малко. Но винаги използвам "шапката", т.к. е най-безопасно, а остатъците изхвърлям.

# 15
  • Мнения: 5 500
Доволна  Peace

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 23 656
И аз съм доволна от рендето. Имам го от 3-4-5 месеца някъде. Обаче нещата не ми стават както на чичката от рекламата, колкото и да се старая. Особено доматите.
Но за зелева салата е супер и номер 1!

# 17
Значи по въпроса за рендето имам следната информация:
Не го притежавам и затова също бях любопитна да видя какво може и какво не може в сравнение с рекламата. Та отидох до Халите (София) миналата седмица и кацнах на щанда дето го продават. Продавачката любезно ми показа упътването. Едно младо семейство (също кандидат-купувачи на рендето) също се интересуваше. Поясниха ни, че тези рендета се предлагат в два варианта.
По-евтиния струва около 50 лв и е (дано не се лъжа) 2-3 рендета - само те в комплект. Може да се закупи веднага.
По-скъпият вариант излиза някъде около 80 лв. Включва основа и различни рендета като приставки, които се сменят. Към комплекта върви ваничка, за събиране на настърганото + шапчица. Прави се предварителна поръчка за този вариант с капаро. Чака се около седмица.
Какво не ми хареса в рендето, дори и от беглия поглед върху упътването.
Най-елементарното нещо - рязането на лук става по възможно най-усукан начин.
Според описанието - хващате главата с лук (обелена разбира се) и правите успоредни нарези с обикновен нож. После забучвате лука на шапчицата и рендосвате от обратната страна (ненарязаната) - та така се получават кубченцата.
Това ме накара да не купувам това ренде. Ако за обикновен лук ще трябва пак да си служа с ножа ...??? то какъв ми е проблема да продължа с него до крайно нарязване на лука ???
Почти всички функции (изключение прави само "дантелените" картофи и краставици - за друго не се сещам) го прави и моя фуудпроцесор.
И другото, което разбрах е, че с меките зеленчуци не винаги резултата е блестящ Rolling Eyes
Темата за това ренде е дискутирана в много български сайтове, но мненията са твърде противоречиви. От "Осанна", до "Разпни го"!
Лично аз все още не съм решила, щото вече почти нямам място къде да сложа кухненска джаджа, особено ако я ползвам изключително рядко. Пък и парите не са малко все пак !
Дано съм ти била полезна. Но си решаваш ти !
Лек ден и седмица ! Grinning

# 18
  • Мнения: 5 500
Цвете, твоите впечатления доколкото разбирам се базират само на гледане отстрани!
Доволните до тук И са го ползвали на всичко отгоре!

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 23 656
Ама ако някой има представа точно как чичката на рекламат реже домата - моля, да казва.

# 20
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Аз нямам проблем при рязането на домати. Няма никаква философия, избираш си дебелината и си стават перфектни шайбички. А рендето е просто незаменимо при рязането на кубчета. Буквално с 2 движения правя кубчета и таратора ми е готов за нула време (зеленчуци за супа също, вкл. лук - е не можеш да сравниш рязането на лук с няколкото разреза при използване на рендето). Да уточня, че имам оригиналното ренде, което си купих директно от магазина на Телешоп, без да чакам доставки и т.н. Платих 50 лв. и не съжалявам изобщо. Взех си и ножчето за белене и декорации за 8 лв (май) - също добро попадение Wink

# 21
Аз нямам проблем при рязането на домати. Няма никаква философия, избираш си дебелината и си стават перфектни шайбички. А рендето е просто незаменимо при рязането на кубчета. Буквално с 2 движения правя кубчета и таратора ми е готов за нула време (зеленчуци за супа също, вкл. лук - е не можеш да сравниш рязането на лук с няколкото разреза при използване на рендето). Да уточня, че имам оригиналното ренде, което си купих директно от магазина на Телешоп, без да чакам доставки и т.н. Платих 50 лв. и не съжалявам изобщо. Взех си и ножчето за белене и декорации за 8 лв (май) - също добро попадение Wink
Цитат
Цвете, твоите впечатления доколкото разбирам се базират само на гледане отстрани!
Доволните до тук И са го ползвали на всичко отгоре!
---------------------------
Естествено, че нямам преки наблюдения за работа с рендето. Само се опитвах да добия някакво впечатление за предимствата и недостатъците му - защото наистина се колебая и аз дали да си го купя.
Имам и един въпрос към Аномалия (радвам се, че рендето й върши чудесно работа) - как рендосва лука и налага ли се наистина да прави предварителни нарези с нож? Това отнася ли се и за правенето на кубчета на краставицата за таратора ?
И още - по-евтиния вариант (и двата варианта са оригинални), който е избрала (от 50 лв) включва ли в нейната покупка ваничката и шапчицата ? Броя на рендетата колко е и има ли разлика в този брой с по-скъпия вариант?
В центъра, където рабоя има няколко магазина на Телешоп - ще погледна и там, но надали ще има разлика от това, което видях в Халите, защото и там двата щанда са пак на Телешоп.
Привет и лек ден !

# 22
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Ето го моето ренде:

Включва точно каквото има на снимката, без ваничка. Незнам кой е "по-скъпия" вариант на рендето. Когато си го купувах имаше това - оригиналното и едно друго оранжево, с бонус някаква измислена сокоизтисквачка (ръчна) и ножчето за белене, което си взех отделно. Ето това

А за рязането на кубчета - много е лесно. Става точно както рязането с форма на мрежичка - веднъж нормално, втрия път леко завърташ краставицата (или каквото е там). А на лука му правя няколко ивички с ножа, понеже при рязането на кубчета първите излизат не кубчета, а пръчици и затова. Изобщо не е задължително.

# 23
  • Мнения: 244
Ето го моето ренде:

Включва точно каквото има на снимката, без ваничка. Незнам кой е "по-скъпия" вариант на рендето. Когато си го купувах имаше това - оригиналното и едно друго оранжево, с бонус някаква измислена сокоизтисквачка (ръчна) и ножчето за белене, което си взех отделно. Ето това

А за рязането на кубчета - много е лесно. Става точно както рязането с форма на мрежичка - веднъж нормално, втрия път леко завърташ краставицата (или каквото е там). А на лука му правя няколко ивички с ножа, понеже при рязането на кубчета първите излизат не кубчета, а пръчици и затова. Изобщо не е задължително.


-------------
Първо, че страшно бързо ми отговори и второ, най-вече, че по един чудесен начин го онагледи - грешка нямаш ! Много съм ти благодарна.
Ако не е много нахално от моя страна, въпреки, че знам че те измъчих с моите въпроси - от кой точно магазин на Телешопа  го купи? Защото досега към този комплект поне не видях да предлагат и шапчицата. Разбира се, ако си ги купила от София.
Предварително ти благодаря!
Бъди здрава и лек ден !
Цветето

# 24
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Няма за какво, Цвете Hug
А рендето задължително върви с предпазната шапка. Вариантите, които съм виждала са с разлики във формата на рендето, приставките... По-старите модели на рендето не режат на кубчета и това май е основната разлика. Иначе приставки можеш да си купиш допълнително, както и ваничка. Моето го взех от Варна, гледах, че го продават и на щанда на WS  в магазина на СВА в Русе, а за София не знам, за съжаление. Успех и не си ме измъчила, ама хич Wink

Последна редакция: вт, 08 авг 2006, 15:00 от anomalia

# 25
  • Мнения: 244
Няма за какво, Цвете Hug
А рендето задължително върви с предпазната шапка. Вариантите, които съм виждала са с разлики във формата на рендето, приставките... По-старите модели на рендето не режат на кубчета и това май е основната разлика. Иначе приставки можеш да си купиш допълнително, както и ваничка. Моето го взех от Варна, гледах, че го продават и на щанда на WS  в магазина на СВА в Русе, а за София не знам, за съжаление. Успех и не си ме измъчила, ама хич Wink
-----------------------------
Сърдечни благодарности !
За тебе е, Аномалия !

# 26
  • Мнения: 667
Значи по въпроса за рендето имам следната информация:
Не го притежавам и затова също бях любопитна да видя какво може и какво не може в сравнение с рекламата. Та отидох до Халите (София) миналата седмица и кацнах на щанда дето го продават. .........
Какво не ми хареса в рендето, дори и от беглия поглед върху упътването.
Най-елементарното нещо - рязането на лук става по възможно най-усукан начин.
Според описанието - хващате главата с лук (обелена разбира се) и правите успоредни нарези с обикновен нож. После забучвате лука на шапчицата и рендосвате от обратната страна (ненарязаната) - та така се получават кубченцата.
Това ме накара да не купувам това ренде. Ако за обикновен лук ще трябва пак да си служа с ножа ...??? то какъв ми е проблема да продължа с него до крайно нарязване на лука ???
Почти всички функции (изключение прави само "дантелените" картофи и краставици - за друго не се сещам) го прави и моя фуудпроцесор.
И другото, което разбрах е, че с меките зеленчуци не винаги резултата е блестящ Rolling Eyes
...........

Не очаквай да те замени в кухнята и да готви само. Рендето е един инструмент, който може да ти спести време като пералня или миялна /макар че за миялните все още чувам, че не били толкова необходими/.  Един, два разреза с ножа и после мигновено нарязване на малки кубчета. Без ренде ще има да си ги режеш ...
Друг е въпросът, че може да имаш равностоен домакински уред и този да ти е излишен.

# 27
  • Мнения: 1 910
Аз съм много доволна. И много го ползваме. А за зелева салата - грешка няма. Само не овладях номера с кубчетата. Там по ме бива на ръка.
Ваничка нямам и не ми е трябвала. Но ако някъде ти го дават без предпазна шапка - въобще не купувай...

# 28
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Ето видео, гледай внимателно, че кубчетата са страхотно облекчение Peace

# 29
  • Мнения: 901

Не очаквай да те замени в кухнята и да готви само. Рендето е един инструмент, който може да ти спести време като пералня или миялна /макар че за миялните все още чувам, че не били толкова необходими/.  Един, два разреза с ножа и после мигновено нарязване на малки кубчета. Без ренде ще има да си ги режеш ...
Друг е въпросът, че може да имаш равностоен домакински уред и този да ти е излишен.



малко ОФФ : ама миялната не може да бъде заменима ... няма човек който да мие чинии на 70 С или 55 С .... или пък да измие с 7 литра 5 комплекта ... ( много даже необходима  Simple Smile )

# 30
  • София
  • Мнения: 1 244
Рендето си е върхът! Моето е на близо 10 години и няма грешка!
Особено през лятото много го използам за нарязването на краставица: обелваш я без да махаш дръжките и я срязваш на две по средата - да не е дълго парчето. После правя с нож два нареза (на кръгчето все едно) рендосвам няколко пъти, после пак. Не се правят дълбоки, защото се отчупват парчетата. Тараторът става за 2 минути. Не ползвам шапка. Удобно е, защото като го сложиш на купата легнало и пасва на ръбовете (независимо от големината на купата) - има едни вдлъбнатинки. При изтеглянето на зеленчука нагоре - отпускаш хватката, при рендосването надолу - засилваш, но не е нужно да натискаш, а просто колкото да лепне към повърхността на рендето. Лесно е.
За лука ползвам шапка, но като го белиш, му оставяш мустаците и там забождаш шапката. Така накрая остатъка са именно те и ги изхвърляш.
Зелето пък го режа на половинки или четвъртинки (зависи от главата) и рендосващ ту отляво, ту отдясно, ту по средата - сама ще си усетиш. Това, което остава е кочана. Ивичките са перфектни  Laughing
И така, ползвам го още за моркови, картофи на шайби (защото за пържени реже на прекалено тънко) и прочее. Абе улеснява страхотно.
Отскоро имам и блендер - ами лукът примерно не става добре, ако искам на ситно да го нарежа. Скашква се.

# 31
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
phil, погледни и ти видеото, за да видиш как се режат кубчета. Така отпада нуждата да правиш разрези с нож на краставицата. И понеже е дълга, по-лесно става без шапката. Важно е и положението на приставката - трябва да е на позиция 1. Абе погледни, какво съм заобяснявала Crazy

# 32
  • Мнения: 244
Не очаквай да те замени в кухнята и да готви само. Рендето е един инструмент, който може да ти спести време като пералня или миялна /макар че за миялните все още чувам, че не били толкова необходими/.  Един, два разреза с ножа и после мигновено нарязване на малки кубчета. Без ренде ще има да си ги режеш ...
Друг е въпросът, че може да имаш равностоен домакински уред и този да ти е излишен.

[/quote]

Естествено Laughing - все още не е измислена "Пена-готвачката-кибер", та като й заръчам за вечеря тас-кебап - вечерта да ме чака димящата чиния  Laughing Laughing Laughing
Вече се кандърдисах - ще си го купя. И благодаря за поясненията и особено за видеото.
Обичам да имам всевъзможни домакински джаджи. Дори веднъж в годината да ми потрябва нещо - да ми улесни живота. А както виждам всички са единодушни в предимствата на ренденцето.
Между другото - само с нож нарязвам 1 голяма глава лук на съвсем ситно  за около 45 секунди (на тази хватка ме научи мама - Бог да я прости).
Но рендето ще си го купя определено.
Благодарности на всички. Simple Smile
Привет !

Общи условия

Активация на акаунт