Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Помагайте, момичета, моля ви  Praynig
Чудя се какво да давам на детето си за следобедна закуска. Полека-лека започнах захранване с оризова каша (млечна, Милупа). Давам я през 2 дни- нали е доста калорична, а мен много ме е страх от надебеляване  Embarassed Не искам датето ми да е с наднормено тегло.
Та! След като заместя и това хранене, не е ли редно да се дава всеки ден нещо различно от мляко?
Цитирай

Varna

Моят бебок от 5 месеца всеки ден яде каша и тежи 9500 на 10 месеца, това за калоричността на кашите май са градски легенди  Wink Можеш да му също така да даваш плод или плодово  пюре  Hug
Цитирай

София, Гео Милев

И моето дете яде всеки ден каша и е 9.300 кг. Някой път му ги замествам с плодово пюре с бисквити, мюсли или грис. Когато миналия месец беше качил само 70 гр. за един месец, му давах каша всеки ден и по-голямо количество и резултата беше 300 гр за 2 седмици. Така, че според мен кашата наистина си е калорична. Но има едни на Ганчев - в бурканче, готови за ядене и те може би не са толкова калорични, защото той докато ядеше от тях беше качил само 70 гр. Сега си му давам тези в кутия.
« Последна редакция: пт, 04 авг 2006, 12:37 от Bubs »
Цитирай

За вашата възраст- каша или плодово пюре.

Никога не съм се притеснявала да давам каша, не вярвам на митовете, че надува детето. Но пък тя не я искаше, през 8 месец за първи път прояде и скоро след това пак я отказа.
Та и без каши, детето ми пак си вървеше пред връстниците си със сантиметри (и съответно килограми).
Цитирай

София

Там е работата, че аз го захраних преди месец време. Не е ял нищо с глутен, но вярвам ако реша да му дам няма да има проблем - и за възрастта ни е характерно, и се надявам да нямаме алергия (защото в готовите каши пише, че има). За плодовото пюре пак сме по-особени - в иключително много редки случаи яде пюре - наблягаме на суровите плодове в най-различни комбинации, пасирани. Освен това да ви попитам - а не би ли трябвало да се дохранва след като яде плодове - нали плодово пюре не може да замести хранене???   newsm78
И още - кажете ми за тези бисквити - какви да му взема? А гриста - обикновена или бебешка? А кисел никой ли не дава?
Много въпроси станаха, но тук е единственото място, на което мога да ги задам. Затова - БЛАГОДАРЯ ВИ   Hug
Цитирай

Има безглутенови каши, взимай от тях, няма смисъл да бързаш да го въвеждаш още.

Плодовото пюре наистина не замества хранене, затова се дава м/у храненията, не знам какъв ви е режима, но например в 10 ч. и 16 ч. Основните хранения, като обяда и вечерята, не може да ги замести, ако се предлага тогава, то е под формата на десерт.

Грис- обикновен взимам, не знам дали има бебешки  Embarassed той е с глутен.

Кисел аз лично не давам, никакви нишестета всъщност не давам. Ако даваш, давай, след като въведеш глутена. Тогава можеш да включиш и овесени ядки и грис, в сладък или солен вариант, попара също, ако си решила да даваш, а след годинка към, тях можеш да добавиш и кисело мляко всякакви варианти  Peace но сега детето ти е малко и не е нужно да го товариш с различни храни всеки ден, нека свикне с вече въведените  Very Happy
Цитирай

от "Слънчо" знам, че се дебелее
аз давах каша на "Нестле" и съм много доволна
млечната каша е важна най-вече защото съдържа зърнена култура и мляко едновременно
и от двете не трябва да се лишава на тази възраст
Цитирай

София

Ами, Никол, да ти кажа честно режимът ни е като за по-малки Smile
Не може моето съкровище да се откаже от яденето в 17ч и това си е. Вече ядем към 21.30-22.00ч. Та, режима е следният:
8.00 - АМ, 180 мл
10.00 - плод, пасиран(рядко сок - ако е ял към 9 сутринта, защото си е малко поспаланко Smile )
12.00-12.30 - зеленчуково пюре 160гр (не слагам АМ)
16.00 - АМ и, както казах, през два дни оризова каша
19.00 - АМ 140 мл
21.30-22.00 - АМ 180 мл
Цитирай

София

На вашата възраст следобедната ни закуска имаше следното разнообразие:

- банан с авокадо и 1-2 лъжички АМ (любимата и до днес закуска)
- манго с ябълка и 1-2 лъжички АМ
- друг пасиран плод (пресен или на пара) с АМ
- готово плодово пюре и каквито готови плодови десерти има за тази възраст
- оризов грис и плод (пресен или на пара) с 1-2 лъжички АМ
- царевично нишесте с плод (пресен или на пара) с 1-2 лъжички АМ
- готова каша с добавен плод (пресен или на пара) без или с 1/2 лъжички АМ
- само каша - много рядко, 4-5 пъти откакто се е родила
На последните три съотношението е 1:1, плодовете съответно бяха съобразени с възрастта на детето.
Цитирай

София

T.e., за да бъде пълноценна следобедната закуска е добре да сложа и АМ към кашата или плодовете???
Цитирай

пред компютъра

Моят син е на почти 2г и откакто съм го захранила с каша всеки ден яде, а е 11 кг. Като по-малък ядеше и по 2 пъти на ден. Яде всякакви видове и марки. Проблеми с килограмите не е имал.

Не се притеснявай толкова от пълнеенето от каша.

Цитирай

София

T.e., за да бъде пълноценна следобедната закуска е добре да сложа и АМ към кашата или плодовете???
Аз слагах защото моето дете винаги е яло АМ доста по-малко от указаното за нейната възраст, та следобедната закуска беше повод да има поне още 2-3 лъжици на ден ...
Ако си хапва добре АМ на другите хранения, не мисля, че в следобедната закуска е задължително ...
Цитирай

Ами, Никол, да ти кажа честно режимът ни е като за по-малки Smile
Не може моето съкровище да се откаже от яденето в 17ч и това си е. Вече ядем към 21.30-22.00ч. Та, режима е следният:
8.00 - АМ, 180 мл
10.00 - плод, пасиран(рядко сок - ако е ял към 9 сутринта, защото си е малко поспаланко Smile )
12.00-12.30 - зеленчуково пюре 160гр (не слагам АМ)
16.00 - АМ и, както казах, през два дни оризова каша
19.00 - АМ 140 мл
21.30-22.00 - АМ 180 мл

Според мен,режимът ви си е напълно нормален и съобразен  с възрастта ви.! Peace
Дъщеря ми все още яде каши всеки ден.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.