Имаме две Клеопатри, но само един Цезар, или Именник на бебетата 2006!

  • 6 507
  • 90
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 743
Тарзан и Зоро също са сред имената, които българите са избрали за децата си през тази година, сочи справка в ГРАО!
Оказва се, че през 2006 г. в България са се родили две Клеопатри, но само един Цезар. Има и един Ромео, докато Жулиетите са 17, показва справка на Главна дирекция "Гражданска регистрация и административно обслужване" (GRAO.bg).

Тарзан и Зоро също са сред имената, които българите са избрали за децата си през тази година.

Почитател на научнофантастичната литература пък е кръстил детето си Ихтиандър, като героя на Александър Беляев от книгата "Човекът амфибия". Имена на литературни герои носят и момченце, записано Хамлет, и момиченце Офелия.

Името на крал Артур носят двама, а друго дете е кръстено Ланселот, като един от рицарите на Кръглата маса в двора на краля. Руският военачалник Будьони също е станал неволен кръстник на българче. Кралица Мария-Антоанета е дала името си в побългарен вариант на момиченце, записано като Мара-Антоанета.

Много родители са използвали като именник гръцката митология. Може би с пожелание да бъде като богиня на любовта момиченце е получило името Афродита, момченце е кръстено на красивия бог на изкуствата Аполон, друго дете е съименник на бога на виното Дионис, а две се казват Галатея като нереидата (морска нимфа), влюбена в смъртен. Момиченце пък ще носи името на любовницата на Ахил - Бризеида, а друго - на богинята на земята Гея.

Някои са предпочели имена от християнството. 38 деца са кръстени Исус, четири - Христос, 12 - Мария-Магдалена. Едно момиченце пък ще носи името Дева-Мария.

Освен от религията, младите родители черпят вдъхновение от шоубизнеса и световния елит. Две момченца с името Елвис, момиченце, наречено Мадона, и три деца, кръстени Мерилин, са записани тази година. 75 пък са съименичките на принцеса Даяна.

Футболен фен на "Левски" е нарекъл сина си Гунди, вероятно на легендарния играч Георги Аспарухов, друг запалянко е избрал името Пеле, както се казва и бразилецът, обявен за най-добрият футболист на всички времена.

Любители географи са кръстили наследниците си Карелия, Етна и Арда. Птиците също не са подминати - едно дете се казва Канарче, а две - Славей.

Често името е плод на въображението на бащата и майката или е образувано от срички от различни имена, вероятно на бабите и дядовците - Иванеса, Иванела, Недислав, Никоела, Янисвета, Хранимира, Носимира и Крисмислава.

Много родители избират чужди имена - популярни са Натали, Катрин, Емили, Леонардо, Анджелина, Стивън, Беатрис, Дебора, Джесика, Майкъл, Антъни.

Един от честите варианти са две имена с тиренца, предпочитан може би когато родителите не могат да се спрат само на едно име. Така някои деца ще се казват Цвети-Лена, Христина-Теодора, Радост-Ина, Иван-Адалберт, Ния -Сара, Вагнер-Габриел, Методи-Томи, Запрян-Божидар. Момченце пък ще носи внушително дългото име

Калоян Луи Етиен Мари.

Тази година са записани и деца с имена като Сладун, Страхота, Трепка, Дойка, Боцислава, Мареолина.

Според справката на дирекция ГРАО

най-предпочитаните мъжки имена са Георги, Александър и Мартин.

От началото на годината досега 674 момченца са кръстени Георги, 616 - Александър, а 577 - Мартин. На четвърто място остава популярното Иван - родителите на 551 деца са избрали това име, Димитър се казват 433 бебета.

Сред момиченцата най-разпространените имена тази година са Виктория - 510 деца, Мария - 474 , и Александра - 347.

Темата копирах от тук

# 1
  • Мнения: 2 550
Тия хора са откачили  #Crazy
Аз ако съм им дете, ще ги  #2gunfire

Или пък аз съм прекалено стара за да харесам тези "прекрасни" имена?

# 2
  • Мнения: 5 622
 Ужас. Тарзан  ooooh!

# 3
  • Мнения: 5 622
Тия хора са откачили  #Crazy
Аз ако съм им дете, ще ги  #2gunfire

Или пък аз съм прекалено стара за да харесам тези "прекрасни" имена?

Представи си само как подвикваш след детето си" Тарзане, Тарзане, не се катери по дърветата"..."Слез от тоя храст"......"Какво правиш качен там на върха"....

# 4
  • София
  • Мнения: 6 743
Ами тези:  ShockedСладун,  #CrazyСтрахота,  ShockedТрепка,  SickДойка,  #CrazyБоцислава,   Shocked Мареолина.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Мислих,че сме станали малко по Ентелигентна нация,ама нъц...

# 6
  • Мнения: 5 622
Ами тези:  ShockedСладун,  #CrazyСтрахота,  ShockedТрепка,  SickДойка,  #CrazyБоцислава,   Shocked Мареолина.


Ами Смехотерапия  hahaha

# 7
  • Мнения: 5 622
Мислех, че по закон служителите, които записват децата могат да се намесят и да осткажат да запишат името, ако то е обидно, например. А аз бих се обидила, ако ми сложат едно от тези"разкошни" имена. Бас лова, че 2/3 поне са на мангали  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 1 680
Канарче!?!?!

# 9
  • Мнения: 819
Със сигурност са на мангали!  Или на хора с психични отклонения!  Shocked
След тия имена, Ивомир звучи съвсем нормално!

# 10
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Радост-Ина, що така, бе хора  ooooh!
Това е някаква лудост, горките деца.

# 11
  • Мнения: 5 622
Радост-Ина, що така, бе хора  ooooh!
Това е някаква лудост, горките деца.

Сигурно повлияно от фолк певицата Деси Слава  Crazy

# 12
  • Мнения: 30
Едни приятели на майка щели да се разведат защото мъжа искал да кръсти детето Авитохол, а жената- не.

# 13
  • Мнения: 5 622
Едни приятели на майка щели да се разведат защото мъжа искал да кръсти детето Авитохол, а жената- не.

А мъжа случайно да е ял халюциногенни гъби, или подобно?  Crazy

Не са у ред някои хора, казвам ви....

# 14
  • Мнения: 819
Едни приятели на майка щели да се разведат защото мъжа искал да кръсти детето Авитохол, а жената- не.

Тя пък.. newsm78 Що да не иска?  smile3532

Общи условия

Активация на акаунт