шалът...

  • 6 840
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 516
Здравейте,мами!
В4ера тук имаше тема,дали извеждаме бебета в по-студено време.
Хвана ме срам,май само ние сме си останали в къщи,
а уж съм  от Габрово и минаваме за балканджии Wink
Единственото,което ме притеснява е студеният въздух Confused
Може ли да се слага шал на 3 месе4но бебе?
Едната ми педиатърка твърди,4е могат да попаднат власинки в устата и нослето на детето и е по-добре без шал.
Вие как процедирате,без шал няма ли вдишаният въздух да е много студен за бебето???

# 1
  • Мнения: 2 258
Аз лично слагам шал на Деничка!Майкя ми като ме е гледала с шал-нищо не ми е станало;)Предпочитам да съм сигурна ,че и е топличко.То мен ме боли носа като вдишвам студения въздух,та какво остава за детето...Но това е мое мнение:)

# 2
  • Мнения: 3 146
Четох някъде, че от шала се завъждали някакви микроби(нали той е пред устата и пречи на въздуха да циркулира, става влажна средата и способства за развитието на микроорганизми).Левашки ви го обяснявам, ама мисля, че ще се сетите.
Ние не ползваме шал, а обличам някое поло или пуловер с яка, или имам 2-3 ленти , които слагам на вратлето (ако не сме с поло де)

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Без шал твърдо. Ако има шал, да е на вратлето, не на устата (макар че на толкова малко бебе трудно ще му уцелиш вратлето. Купи бодита с полояка с копченца отстрани и готово.

# 4
  • Мнения: 372
И ние сме без шал.Аз също съм чувала,че детето диша много влажен въздух през шала или нещо от сорта.Гледай да му е затворена устичката и да диша през нослето ,а и в количката не е толкова студено.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 121
Аз нямам още детенце, но на курсовете за бъдещи родители, на които ходя, препоръчват шала, разбира се от съобразена материя - да не е мъхест. Причината, която изтъкнаха, беше, че бебето още не използва синусите си, все още не са развити добре. Затова въздухът трябва да е затоплен. И аз малко левашки обясних, но се надявам да съм ви помогнала.

# 6
  • Мнения: 717
На моят хубостник му слагам шал около вратлето, само за да не настине. Не ми е хрумнало да го слагам пред нослето и досега нямаме проблеми.

# 7
  • Мнения: 3 042
Не съм слагала шал опасан около носа и устата, като диша бебето нали знаеш какво става  - мокро! Е, затова само на вратлето, а като беше малък т.е миналата зима слагах една пеленка от онези най-тънките на вратлето колкото да има нещо.

# 8
  • Мнения: 5 255
Когато излизаме и времето е студено, слагам на Лора шал, но около вратлето и гърдичките.
Мажем бузките с балсамче и това е  Flutter .

# 9
  • Мнения: 17 401
Миналата зима неслагх, щото беше съвсем малко бебе. Сега да, но не през устата.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 827
Цитат на: boo
Без шал твърдо. Ако има шал, да е на вратлето, не на устата


абсолютно не само се завъждат микроби защото въздуха циркулира както каза мама Кенга но и е по-вредно детето да диша влажния ъздух между шала и устичката му отколкото само ако е студено...

# 11
  • Мнения: 7 831
Не слагам шал на устата и носа никога! Ако диша през носа въздуха се затопля в самия нос, ако детето е болно и диша през устата не го извеждам.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 818
И аз не слагам шал. По гореизброените причини. Не бях се замисляла, но четох тема във форума против шала на устата, видях логика и реших да  не ползвам такова устройство. Засега оцеляваме.
И си спомням като бях мъничка и ме водиха на градина, колко неприятно ми беше да ми е мокро на устата, да ми текнат сополите върху гадния шал и майка ми непрекъснато да го намества на лицето ми... Определено ми харесваше повече без него, ама кой ме и питал?!

# 13
  • София
  • Мнения: 13 200
Слагам шал през устата когато е много студено, иначе не! Александра е с проблемни сливици и когато питах педиатърката тя каза, когато Т са под 0 да слагам шал през устата!

# 14
  • Мнения: 7 106
Цитат на: alma
И си спомням като бях мъничка и ме водиха на градина, колко неприятно ми беше да ми е мокро на устата, да ми текнат сополите върху гадния шал и майка ми непрекъснато да го намества на лицето ми... Определено ми харесваше повече без него, ама кой ме и питал?!


Точно заради тези гадни спомени сме обявили стачка на шала! Имаме един,но с него стягм качулката около врата,да не фурка в пазвата.

# 15
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
шал на уста никога.
да не говорим, че малките бебета са в количка, добре защитени от гюрюк на количка. Даже прекалено добре защитени.

# 16
  • Мнения: 1 187
Само около вратлето.  madnoel

# 17
  • Варна
  • Мнения: 5 497
Тъй като Детелина не понася никакви шалове и съвсем от скоро е съгласна да носи шапка съм решила проблема с шала през врата с една шапка като шлем, която има отпред дупка за лицето и отдоло продължава на врата. Нещо ми куца обяснението, ама вие всичко разбрахте нали  Wink .
Ах, колко го мразех този шал през устата като малка, обаче съм боледувала много като дете и моята лекарка казала да нося, както тази на Vache за малката.

# 18
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Не е хубаво шал през устата и нослето, ако слагаш шал, слагай го на вратлето.

# 19
  • Мнения: 400
И аз използвам шала само за вратлето. Досега не сме имали проблеми, а сме пропуснали един или два дни, в които не сме излизали на разходка.

# 20
  • Мнения: 3 479
И аз не съм слагала шал на Матей миналата зима, даже и на врата. Завивах го до врата с одеалце и закопчавах покривалото на количката да пази завет. Тази година още не съм слагала, но съм купила един, който да ползвам само за врата и да повдига качулката отзад, както са обяснили вече някои майки.

# 21
  • Мнения: 4 358
Досега не съм слагала шал на Оги.
Палтенцето му се закопчава почти до брадата и мисля, че е излишен. Не съм фен на шаловете.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Аз също не слагам шал през устата на Мони - точно защото си спомням как като малка постоянно го лапах и той беше винаги мокър. А, като я знам, че тя постоянно се лигави, ми се струва, че ще й е по-студено като е със шал. Понякога й слагам шал през вратлето. Досега не сме пропускали нито един ден за разходки и нямаме проблеми (да чукна на дърво).

# 23
  • Мнения: 444
Здравей и ние не пропускаме разходка! Нали трябва да се калява малката , а пък и по цял ден в къщи ще се побъркаме от скука!!! Когато е студено я обличам повечко, но шал не съм слагала и нямам и намерение! Обясненията на мамите са добри! И аз си спомням като малка как бях постоянно с мокър шал на устата, наистина е неприятно!

# 24
  • Мнения: 1 581
Виктор шал не търпи, пък бил той и само около врата, дори да не е завързан - веднага намира как да го махне, не знам защо не обича, но и не ползваме. Просто вдигам ципа на якето до горе и това е.
Когато е много студено или духа слагам на количката найлона, който е за дъжд. Така че мисля, че е добре защитен от вятъра и въздухът вътре не е толкова студен.

Само да ви кажа смешка. Преди 10-ина дни (около 2-3 градуса С) бяхме на разходка в парка и там един баща си играеше с детето си (около 2-3 год.) и то беше  #Shocked  босо!!! И бащата по едно време явно реши, че може да му е студено на детето и отиде до количката и му взе обувките - сандали!!! Както се сещате, детето нямаше шал, само едно якенце, откопчано, а моят син беше опакован като за Северния полюс.
 Thinking

Общи условия

Активация на акаунт