Бебчо е нахапан от бълхи-помощ!

  • 2 199
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 149
Днес убих една бълха спалнята на бебето.Как е дошла-незнам всичко е дезинфекцирано-скоро правихме ремонт и в къщи поддържам много добра хигиена .С какво да пръскам мили мами newsm78моля ви помогнете baby_neutralА дали няма да навредя на децата newsm78Благодаря ви предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 148
Ох, и ние имахме същия проблем като ходихме на вилата #Cussing out. Интересното е, че първо ме нахапват мен и след като не остане живо място се преместват на детето. Пръскали сме с какво ли не, включително и с професионални препарати. От непрофесионалните сме ползвали Райд за бълхи и Биокил, а професионалните ни ги препоръча фирма за фумигиране и не помня наименованието. Ужасно миришат и най-гадното е, че бълхите се появят точно след седмица живи и здрави. Ние подозираме, че ги носят птиците, които кацат точно над балкона на нашата стая. Иначе нямаме никакви животни и незнам откъде се появяват.
Успех с трепането на бълхи  #2gunfire и ако все пак успееш пиши ми да ме посъветваш как  bouquet

# 2
  • Мнения: 28
И у нас се е случвало - не се паникьосвай!
Ако има къде да отидете за един-два дни, е добре. Ако не - ще имаш нужда от малко помощ. Махни завивки, покривки, чаршафи - за пране по-бързо. Ти или някой друг да изведе децата навън, затвори врати и прозорци и напръскай(по аптеките - особено ветеринарните, знаят какво да ти дадат, аз пръсках с някакъв измислен - май беше Килтокс, 2 лева). Ако имате къде да отидете, отивате, ако не - разхождате се така няколко часа. После трябва да се върнеш и да проветриш хубаво.
Ние си ги носехме от село. Но можеш отвсякъде да си ги пренесеш - бълхите не са показател за мръсотия или нещо подобно. За съжаление, можеш да ги пипнеш буквално навсякъде - в градинката, в рейса...
П.С. Трябва да се измият или изперат и играчките, за тях забравих.

# 3
  • Мнения: 525
С каквото и да се напръска няма гаранция,че бълхите не идват от разходката.Моята дъщеря е много чувствителна към всякакви ухапвания от насекоми.Получават и се чак мехурчета на ухапаното място.Мажа я с препарати предварително,но ми се е случвало да я нахапят и след като е намазана.Мазането и след това не помага,а и мехлемите имат малка трайност след като се отворят.Последно ползвам Фенистил на капки през устата-не я сърбят пъпките.Това,че сте намерили бълха в къщи не е показател за лоша хигиена.Интересното е,че от всички в къщи все дъщеря ми е нахапана.

# 4
  • Мнения: 1 840
На нас също ни се е случвало докато живеехме в Самоков, преброявала съм до 30 ухапвания на детето (всъщност и на двете), направо полудявах от яд. Можеш да пръскаш с препарата "Биокил" - той е подходящ за помещения, в които има малки деца, тъй като не е много токсичен за хората. А ухапавнията можеш да мажеш с ментолов спирт, защото той успокоява сърбежа. Когато се пръска с "Биокил", все пак е хубаво да се проветрява стаята няколко часа.

# 5
  • Мнения: 3 360
Има и  още един препарат-"Фендона"Продава се във ветеринарните аптеки/около2-3лв.струва/разреждаш с вода и пръскаш!Мисля и ,че не е силно отровен и опасен за децата!
Успех в борбата с гадинките #2gunfire

# 6
  • Мнения: 5 539
Докато беше на гости при свекърва ми, дъщеря ми е била сериозно нахапана от бълхи. Не знам колко пъпки, но изглеждаха страшно много Sad В резултат е получила алергична реакция, изразяваща се в обрив по гърдичките. Сега вече всичко отшумява, но се страхувам да не се повтори. Май като ходим там, ще трябва да я пръскаме постоянно с Аутан.
Пиша, за да ви предупредя, че е възможно ухапванията да доведат и до алергия, имайте го предвид Tired

Общи условия

Активация на акаунт